SEO-optimization at the website development stage

SEO-оптимізація на етапі розробки сайту

Більшість сайтів робляться під бачення замовника, а SEO-фахівці залучаються вже на стадії “готового продукту”, який потрібно виправляти, витрачати на це час і, що найголовніше, вбивати потенціал просування сайту в пошукових системах на ранній стадії. Тож, як уникнути SEO-помилок на етапі розробки сайту?

Розробляючи сайт, власник бізнесу залучає досить велику кількість спеціалістів: дизайнерів, розробників, тестувальників, менеджерів, але часто забуває про SEO- спеціаліста. І дуже даремно, адже імплементувати SEO-рекомендації на готовому продукті значно дорожче і довше. Це забирає дорогоцінний час та можливість отримати результати швидше. Тож, в кінці всіх робіт ми отримуємо зручний та гарний на думку власника бізнесу сайт. Проте, для пошукових систем він може бути недостатньо хорошим, щоб отримувати гарні позиції.

! SEO на етапі розробки сайту – це важливий стратегічний крок. 

🟪 Крок №1: визначення типу сайту та вибір CMS.

Сайти можуть належати до категорій B2B, електронної торгівлі, інформаційних і т.д. SEO-тактика залежить від типу сайту, тому що те, як користувачі шукають інформацію в інтернеті, залежить від мети: покупка продукту, дослідження теми або щось інше.

Створення сайту починається з широкого уявлення про бізнес і планування потрібного функціоналу самого вебсайту.

Визначення структури вебсайту означає взаємозв’язок різних його сторінок зі збереженням певної ієрархії. Існує безліч типів структури сайту, але найбільш ефективними для SEO вважаються варіанти, які зберігають ієрархічний вид, тобто враховують розподіл ресурсу на розділи, категорії, картки товарів або послуг для максимального полегшення пошуку необхідної інформації.

🟪 Крок №2: Знайдіть ключові слова.

Розробка і розширення структури проводиться в розрізі таких напрямів:

  1. Формування семантичного ядра
    На основі брифу, списку послуг або товарів ми формуємо семантичне ядро.
    Критично важливо враховувати пошуковий попит при створенні ієрархії розділів на сайті. Такий підхід важливий для максимального охоплення аудиторії й ранжування за релевантними пошуковими запитами.

  2. Аналіз конкурентів ніші
    При такому аналізі необхідно звертати увагу як на структуру, так і на різні технічні аспекти реалізації сторінок. Також важливо переглянути метадані, ключові слова та структуру сторінок блогу, якщо такі є.

Вивчаючи сайти конкурентів, ми збираємо слова і фрази, які будуть корисними доповненнями до семантичного ядра, яке є джерелом ключових фраз для написання SEO-контенту.

Кількість фраз залежить від розміру сайту. Якщо майбутній сайт належить до невеликого бізнесу, який пропонує всього лише кілька послуг або товарів (і, відповідно, має невелику кількість сторінок), то знадобиться тільки кілька різних комбінацій ключових слів.

Якщо планується сайт великої корпорації або магазину, і тим більше інтернет-магазину – потрібно зібрати тисячі ключових слів.

🟪 Крок №3: Розподіл пошукових запитів на сторінки сайту.

Після створення основи для структури майбутнього сайту необхідно розподілити ключові слова, які були зібрані під час підготовки семантичного ядра.

Ми допоможемо вам здійснити професійне SEO-просування сайту

Вартість послуг – $1000 на місяць, тривалість проекту 3-5 місяців.

🟪 Крок №4: Розробка рекомендацій з технічної оптимізації.

Які базові технічні аспекти важливо опрацювати:

  • правила формування URL для сторінок. Всі URL слід прописувати для максимально простого розуміння пошуковими системами та користувачами;
  • перелінковку на сайті, реалізовану за допомогою хлібних крихт, фільтрів, логотипу та сторінок пагінацію. Це дозволить користувачам зручно переміщатися по сайту, а ботам – краще сканувати сторінки й розуміти їх контекст;
  • можливість заповнення та редагування унікальних метатегів й заголовків для кожної сторінки ресурсу;
  • відсутність Java-скриптів в демонстрації важливого для користувача контенту і посилань;
  • доступність версії сайту тільки за однією адресою (з www або без www). Аналогічно, не повинні бути одночасно доступні сторінки слешем та без слешу в кінці URL;
  • наявність сторінки 404. Неіснуючі сторінки сайту повинні віддавати 404 код HTTP, а не перенаправляти користувача на головну або яку-небудь іншу сторінку;
  • можливість заповнення і редагування alt-атрибутів у зображень.

Розглянемо як саме відбувається взаємодія оптимізатора з командою розробників на основних етапах створення ресурсу.

Проєктування. У процесі створення макету майбутнього сайту SEO-фахівець бере участь у формуванні структури сторінок і самого ресурсу. Це дозволяє заздалегідь врахувати особливості оптимізації контенту і перелінковки.

Дизайн. Спільно з фахівцем по UX, оптимізатор проводить ретельну перевірку макетів. При створенні дизайну важливо забезпечити максимальну кількість конверсійних сторінок, а також можливість розмістити весь необхідний контент.

Верстка. Ключова вимога пошукових систем до верстки – адаптивність. Сайт повинен бути адаптований не тільки для ПК. Важливо, щоб він коректно відображався і на інших типах призначених для користувача пристроїв: телефонах, планшетах, ноутбуках та ін.

Програмування. На даному етапі дуже важливо не допустити SEO-проблем на сайті. Щоб не заткнутися з ними, треба: забезпечити коректну індексацію, уникнути дублювання контенту, битих посилань і некоректних редиректів, повільного завантаження.

Тестування. На етапі тестування SEO-фахівець проводить фінальний комплексний аудит ресурсу, щоб переконатися в якості виконання всіх попередніх етапів.

Установка систем аналітики. Щоб отримати дані про відвідування та продажах на сайті, необхідно впровадити метрики відстеження. Під кожен проєкт вручну розробляється система відстеження цілей і подій з різними методами впровадження.

На етапі розробки під проєкт створюються всі необхідні акаунти:

  • Google Tag Manager;
  • Google Analytics;
  • Google Search Console.

Вони зв’язуються і налаштовуються заздалегідь. При впровадженні технічного завдання, аналітика почне працювати з першого дня функціонування проєкту, дозволяючи отримувати повну картину поведінки користувачів. Це особливо важливо, коли ресурс “переїжджає”, щоб відразу бачити зміни в динаміці на новому сайті

Запуск. Перед запуском сайту важливо вибрати правильне доменне ім’я та хостинг для ресурсу. Від цього може залежати ефективність подальшого просування в пошуку, а також коректність роботи сайту.

Якщо виконати всі рекомендації та впровадити необхідні доопрацювання, після запуску проєкту SEO-фахівець буде займатися:

  1. Аналітикою (для глибшого занурення у тематику і розуміння специфіки поведінки користувачів саме в цій ніші).
  2. Опрацюванням нових розділів в разі розширення сайту.
  3. Юзабіліті (для регулярного підвищення конверсійних сторінок і контенту).
  4. Регулярним моніторингом технічного стану сайту, щоб фіксувати та усувати помилки.
  5. Оптимізацією зовнішньої посилальної маси сайту і формуванням стратегії збільшення кількості якісних донорів.

Собівартість пулу робіт з попередньої оптимізації обходиться дешевше, ніж постоптимізація такого ж масштабу. До того ж своєчасне виконання робіт дозволяє вичавлювати весь потенціал з ресурсу відразу ж після виходу в паблік. А це збільшує ROMI (повернення маркетингових інвестицій).

2 (Demo)
напишіть нам
Відповімо за 20 хвилин!

    Related Posts

    Privacy Preferences
    When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.