Рекомендації для створення ідеальної головної сторінки
Головна сторінки сайту – це його обличчя, тож до її створення потрібно ставитися з усією відповідальністю, адже роботи буде надзвичайно багато, починаючи від дизайну і текстового наповнення і аж до технічної сторони сайту.
Не зайвим буде зважати на вподобання вашої цільової аудиторії, адже навіть актуальність контенту відіграватиме важливу роль.
Сьогодні ми розповімо вам про важливість оформлення основної сторінки, поділимося порадами, як краще наповнити її, які елементи потрібно включити тощо.
Чому основна сторінка сайту така важлива?
Так як ми вже зазначали вище, головна сторінка – це обличчя, візитівка і сторінка-знайомство веб-ресурсу. Тут клієнт з легкістю повинен отримати інформацію про вашу компанію, мати змогу без проблем зв’язатися з підтримкою, головна сторінка повинна зацікавити клієнта, показавши основні переваги вашого бізнесу. Тож серед основних завдань головної сторінки можемо відзначити заклик аудиторії та знайомство з компанією та показ основних товарів чи послуг.
Різновиди основних сторінок
Залежно від спрямування та тематики сайту існує кілька різновидів головних сторінок веб-ресурсу. Пропонуємо вам ознайомитися з основними типами.
🟪 Інтернет-магазин
Сайти онлайн-маркетів, як правило, складно структуровані, тож основна сторінка має бути максимально інформативна. Кілька блоків, які необхідно додати на вашу головну сторінку, якщо ви власник інтернет-магазину:
- Переліки товарів. Зручно подавати у вигляді каталогів разом із популярними фільтрами ( ціна, колір, матеріал тощо) .
- Топ-товари. Перелік найпопулярніших товарів з різних розділів.
- Акція. Перелік товарів із знижками, товарів з спецпропозиціями ( 2 за ціною 1 тощо), уцінка і таке інше.
- Бланки замовлення. Крім зручного шаблону для замовлення також варто додати основну контактну інформацію та адресу.
Такі сайти найчастіше мають налаштовану автоматизацію продажів.
🟪 Сайт послуг
Такі сайти описують різноманітні послуги, що надають компанії. Важливо продемонструвати такі блоки на головній сторінці:
- Список послуг з посиланнями на окремі сторінки з більш детальними описами. Якщо ваша компанія надає лише одну послугу – тоді більш розгорнуті описи такої послуги краще залишити на основній сторінці.
- Прейскурант. Проте на головній сторінці все ж краще залишити список цін найкращих пропозицій, а повний прайс-лист подати на додатковій сторінці.
- Фото ваших робіт. Як правило, наочні матеріали викликають більше довіри.
- Переваги. Ви повинні запевнити клієнта, що саме ваша компанія – найкраща і це те, що йому потрібно. Серед ваших плюсів ви можете вказати досвід роботи ваших працівників, якісну апаратуру, швидкі терміни виконання послуг тощо.
- Контактні дані.
Також не буде зайвим додати якісь корисні інформативні блоки, як-от: “Матеріали” чи “Інструменти”. Тут ви можете розповісти, що за приладдя ви використовуєте у своїх роботах. Так ви зможете краще познайомити споживача із своєю компанією і заохотити до покупки.
🟪 Сайт продукції
Головна сторінка такого типу сайту націлена на приваблення користувачів до конкретного продукту з метою майбутньої купівлі. Які блоки варто помістити на головній сторінці цього сайту?
- Опис конкретного продукту;
- Інформація про компанію, якій належить цей продукт;
- Прейскурант;
- Контактна інформація;
- Заклики до дії( як правило, через кнопку “Придбати”);
- Фото і відео продукції;
- Відгуки та рекомендації;
- Спеціальні пропозиції та акції.
Якщо цей продукт є окремим проектом та частиною одного інтернет-маркету, тоді краще залишати посилання на основний ресурс.
Головна сторінка: обов'язкові складові наповнення
Спробуємо розібратися, які саме блоки та розділи необхідно додавати на головну сторінку, аби вона була достатньо інформативною та корисною, і змогла приваблювати потенційних покупців.
Отже, чим обов’язково варто доповнити головну сторінку:
- Заголовки та описи товарів і послуг;
- Контактна інформація та форми зворотного зв’язку;
- Заклики до дії з подальшою можливість їх виконувати;
- Лаконічний дизайн;
- Лого;
- Зрозуміла навігація;
- Шапка сайту і технічна інформація;
- Приємна палітра кольорів;
- Актуальні новини;
- Графіка та мультимедіа;
- Фотографії.
🟪 Заголовки та описи
Цьому пункту потрібно приділяти багато уваги, адже заголовки – це перше, що бачить користувач. Вони не повинні бути надто довгі, достатньо одного речення, заголовки мають бути лаконічним та містити в собі ідею вашого бізнесу. Гарно працюють різноманітні креативні заголовки, тут можна використовувати питання, цитати чи лозунги.
Та окрім заголовків, потрібно зважувати також на тексти, що містить ваш сайт. Вони повинні бути грамотні, із логічною структурою, лаконічні, містити актуальну та цікаву інформацію. У описах товарів чи послуг варто зазначати основні переваги вашої продукції.
Вдалі тексти лише сприятимуть просуванню в пошукових системах, так як можуть містити важливі ключовики чи схиляти споживачів до покупок.
🟪 Контактна інформація та форми зворотного зв’язку
Користувачі повинні легко знаходити контакту інформацію і мати можливість швидко зв’язатися з компанією. Контактні дані найкраще розмістити там, де буде помітно одразу, наприклад в шапці сайті.
Ще однією корисною функцією будуть форми зворотного зв’язку. Невеликі віконці, які з’являються в правому нижньому кутку екрану з пропозицією “Ми зв’яжемося з вами” допоможуть вашим клієнтам ще швидше отримувати відповіді на свої запитання.
🟪 Заклики до дії з подальшою можливість їх виконувати
Помістіть на свій сайт кнопки, які будуть виділятися з-поміж текстів і нести в собі відповідні потрібні вам заклики “Показати детальніше”, “Придбати цей товар”, “Подзвони нам” тощо.
Ці кнопки-заклики повинні спонукати клієнтів зробити конкретну дію. Намагайтеся зробити їх помітними, яскравими, а тексти короткими і максимально інформативними.
🟪 Лаконічний дизайн
Користуйтеся корисною порадою – дизайн не повинен заважати клієнту. Він повинен бути легким, мінімалістичним, без занадто великої кількості яскравих та складних елементів, які зможуть відволікати від основної інформації. Кожен дизайн розробляється окремо під певну цільову аудиторію зі своїми потребами та вподобаннями.
Також важливо адаптувати елементи дизайну під різні пристрої.
🟪 Лого
Найважливіше для логотипа – його впізнаваність, простота. Адже саме лого уособлює всю концепцію вашого бренду. Це, можливо, найперше, що бачить користувач і те, що він найчастіше бачитиме і асоціюватиме з вами. У якості лого ви можете використати креативний символ чи цікаво оформлену назву компанії.
Крім цього, в логотипа є ще одна корисна функція – навігація. За допомогою лого-кнопки користувач може потрапити на головну сторінку з будь-якої іншої сторінки сайту. Зазвичай такі кнопки розташовують у верхньому лівому кутку, або у центрі.
🟪 Зрозуміла навігація
Не старайтеся вигадати надзвичайну і заплутану навігацію, адже більшість користувачів вже звикли до певних стандартів. Як правило, чим простіша навігація, тим легше користуватися сайтом.
🟪 Шапка сайту і технічна інформація
Важливі кроки при створення сторінки сайту – офомлення “початку” та “кінця” сторінки. Початок чи так звана “шапка” містить коротку інформацію про сайт, меню та лого. А кінець сторінки – “футер” містить додаткову технічну інформацію, цікаві посилання тощо. Не забувайте про оформлення шапки та футера.
🟪 Приємна палітра кольорів
Корисні поради для створення хорошої палітри кольорів :
- Не використовуйте надто багато кольорів на сайті, особливо, якщо вони абсолютно протилежні та яскраві. Це може відволікати користувача.
- Гармонія у кольорах та відтінках.
- Використовуйте один і той ж кольоровий набір для усіх елементів сайту.
Намагайтеся використовувати одну кольорову гамму для усіх сторінок сайту.
🟪 Графіка та мультимедіа
Для урізноманітнення контенту використовуйте не лише текст, розважте своїх користувачів різноманітними фото, відео, графіками чи таблицями. З наочними матеріалами набагато легше сприймати сухий текст.
Не перестарайтеся з наповненням мультимедійними елементами, адже надто багато таких елементів можуть відволікати від тексту і потрібної інформації.
Пам’ятайте про авторське право, тож мультимедійні елементи краще купувати на спеціальних стоках.
Чим ще можна наповнювати головну сторінку?
Розгляньмо додаткові аспекти, якими можна урізноманітнити сторінку:
- Відео;
- Актуальні новини та поповнення асортименту;
- Фотографії керівництва компанії.
Відео-контент сьогодні дуже важливий, багато користувачів надають перевагу перегляду короткого інформативного відео, аніж читати довгий та нудний опис компанії. Тому заручившись допомогою професіоналів своєї справи, ви можете створити креативне відео-знайомство зі своєю компанією.
Коли ви регулярно поповнюєте розділ Новини, користувачі розуміють, що сайт “живий” і робота налагоджена. Це викликає більше довіри і бажання залишитися. Регулярні новинки серед асортименту теж покажуть клієнтам про вашу активність.
Фотографії колективу чи робочого місця, керівників компанії та робочих процесів теж викликають більше довіри серед споживачів.
Висновки
Вдало продумана головна сторінка може забезпечити успіх усього сайту. Ми залишили кілька порад щодо створення найкращої основної сторінки. Не обмежуйте себе лише цими вказівками, використовуйте власні креативні ідеї і ви зможете створити неповторну сторінку, на яку відвідувачам захочеться повертатися знову і знову.
Не завантажуйте надто багато додаткових елементів, зручність і лаконічність – ваші друзі у створенні домашньої сторінки.
Пам’ятайте, що головна сторінка – це обличчя вашого ресурсу, тож продумайте стратегію, досліджуйте вподобання цільової аудиторії і успіх не змусить себе чекати.