Корисні інструменти для SEO-оптимізації

Корисні інструменти для SEO-оптимізації

Якщо ви тільки розпочали свій шлях у вивченні SEO-оптимізації та SEO-копірайтингу, пропонуємо розглянути цікаві ресурси, з якими знайомство з пошуковою оптимізацією пройде швидко та цікаво.

Інструменти для SEO: основні завдання

Одне з найважливіших завдань таких інструментів – забезпечити легкий автоматичний підбір ключових слів. Ці ресурси допоможуть визначити, що працює ефективно, а де потрібно коригування

За допомогою інструментів-SEO можна отримати аналіз даних та звіти, де порівнюються пошукові видачі за країнами чи мовами. Це також допоможе ефективно налагодити роботу.

Забудьте про ручний аналіз та численні таблиці, адже за допомогою сучасних ресурсів можна створювати звіти в лічені хвилини.

Пропонуємо розглянути, які інструменти зможуть допомогти спростити роботу SEO-копірайтингу.

🟪 Ahrefs

Потужний помічник для просування сайтів. Цей інструмент  найчастіше рекомендують та використовують SEO-спеціалісти. Функції цього ресурсу допоможуть вам аналізувати ключові слова, профілі-посилання конкурентів, зворотні посилання, а також контент. 

За допомогою цього сервісу можна шукати контент, що цитується саме у вашій ніші, також перевіряти та виправляти посилання, які працюють некоректно, аналізувати контент, який приваблює користувача. 

Корисною та цікавою функцією буде «Аудит сайту». Цей інструмент допоможе розібратися, над чим потрібно працювати, аби покращувати ранжування сайту в пошукових системах.

🟪 Serpstat

Ресурс, що допомагає вирішувати основні завдання для SEO. Ви будете мати змогу відстежувати ключові слова, аналіз конкурентів, ранги, аудит сайту, зворотні посилання тощо. Serpstat досить універсальна та багатофункціональна платформа пошукової оптимізації, з якою буде комфортно працювати над розвитком вашого контенту. 

Одна із корисних функцій – “Відсутні ключові слова”. Цей інструмент допомагає визначити ключові слова, з якими ваші конкуренти займають найвищі місця в топі результатів пошуку, а у вас ці слова відсутні.

🟪 Google Search Console

Безкоштовний та доступний кожному ресурс, що допомагає слідкувати та формувати звіти про присутність вашого сайту в пошуковій видачі Google. Таким чином власник сайту зможе проаналізувати сприйняття свого ресурсу пошуковою системою та користувачами, та на основі цих даних покращити показники.  

🟪 Keywords Everywhere

Спеціальне розширення для веб-браузера Chrome. Цей інструмент шукає кращі ключові слова, використовуючи дані SEO-ресурсів компанії Google, такі як Analytics, Trends, Console та інші. Об’єднання даних цих інструментів цдопомагає отримати кращі результати для ранжування та зекономити ваш час, використовуючи лише один сервіс замість кількох. 

🟪 SEMRush

Ця SaaS-платформа є однією із найулюбленіших серед спеціалістів SEO. Її можна використовувати для дослідження даних про рейтинг сайту і, опираючись на таке оцінювання, створювати нові можливості для покращення показників сайту.  

Крім цього, цей ресурс допоможе порівняти домени та ключові слова, а також отримати дані про трафік, конкурентів та пошук сайту.  

Цікавим та корисним інструментом платформи SEMRush виявиться функція порівняння вашого сайту з конкурентами – “DomainVsDomain”.

🟪 Ubersuggest

Один із надзвичайно корисних сервісів SEO для пошуку та підбирання ключових слів. Цей ресурс не лише дуже швидко і точно знаходить органічні ключові слова, а й показує, чи варто орієнтуватися на конкретні слова. Також тут можна дізнатися про обсяг ключовиків та конкурентів.

🟪 Answer The Public

Корисна безкоштовна програма для аналізу запитів, що люди вводять в пошукових системах. Таким чином ви зможете отримати точну інформацію, яку шукає ваша аудиторія і на основі цих даних вдосконалювати свій контент. 

Крім того, цей інструмент корисний тим, що допомагає з пошуком тем для блогу. Зібравши максимальну кількість питань від цільової аудиторії, можливо давати відповіді на них у вигляді статті тощо.

🟪 Majestic

Цей SEO-ресурс спеціалізується безпосередньо на зворотних посиланнях. За його допомогою ви зможете проаналізувати кількість таких посилань. Крім цього, Majestic працює як більшість SEO-ресурсів, допомагає з пошуком ключових слів та аналізує ваш сайт. 

Корисною фішкою цього інструменту можемо відзначити укладання рейтингу Мільйон кращих сайтів. 

Ми допоможемо вам здійснити професійне SEO-просування сайту

Вартість послуг – $1000 на місяць, тривалість проекту 3-5 місяців.

🟪 KWFinder

Цей ресурс допоможе з пошуком довгих ключових фраз, які не мають конкуренції. Також тут знайдете чимало ідей для ключових слів, щоб підвищити ранжування сайту, а додаткові інструменти покажуть рейтинг сайту.

🟪 Woorank

Зручний ресурс, який надає інформацію про загальну оцінку сайту, поради щодо покращення технічної та креативної сторони веб-ресурсу, звітування про маркетингові дані. За допомогою Woorank ви зможете отримати поради щодо дублей контенту, проблем з безпекою тощо.  

Також цей ресурс можна використати для аналізу ключових слів, Woorank показує, як з часом вони працюють і чи потрібна їм оптимізація.

🟪 SpyFu

Сервіс детальної SEO-аналітики. Тут ви зможете дослідити пошукові запити за ключовими словами не лише власного сайту, а ще й провести конкурентний аналіз. Ви дізнаєтеся про кількість ключових слів, які насамперед є органічними у ваших конкурентів, кількість кліків на їх ресурсі, хто є їхніми конкурентами, та які рекламні кампанії вони запускають. 

🟪 MOZ

Популярний ресурс для SEO-спеціалістів. Тут ви знайдете багато потрібних інструментів, починаючи від аналізу ключових слів до загальної оцінки та сканування сайту. Також у вас буде змога дізнатися, як працює сайт і які вдосконалення йому потрібні. За допомогою безкоштовної панелі інструментів, яка відображається на кожній сторінці можна ознайомитися з основними показниками сайту.

🟪 Google Trends

Корисний додаток від Google, що показує частоту пошуку конкретних термінів відносно до загальних пошукових запитів у різних країнах та мовах. Крім цього, користувачі даного ресурсу зможуть побачити основні тенденції в різних сферах.

🟪 SEOWorkers

Інструмент, що видасть детальний звіт про різноманітні характеристики SEO, такі як заголовки HTPP, ключові слова з анкорів, URL-адреси, відображення сайту в результатах пошуку тощо.  

Провести аналіз можна для будь-якого веб-ресурсу, власного чи конкурентного.

🟪 KeywordTool

Ресурс, що використовує схожий принцип, що й Google Suggest. Це інструмент добору ключових слів. Він допоможе знайти безліч нових ключовиків, які будуть пов’язані з вашим пошуковим запитом, за допомогою Автозаповнення Google.

🟪 Siteliner

Інструмент, за допомогою якого можна дослідити власний сайт, виявити основні поломки, наприклад, контент, що дублюється чи посилання, що некоректно працюють. Дублі контенту є однією з найболючіших проблем SEO, тож використання цього ресурсу сприятиме покращенню роботи веб-сторінок. 

Також сервіс дає порівняльний звіт вашого сайту та показників інших веб-ресурсів.

🟪 Screaming Frog

Сервіс, що сканує ваш сайт та повідомляє про дубльований контент, поламані посилання, загальні помилки, що чекають виправлень, некоректні перенаправлення тощо. Ці результати можна переформатувати у таблицю для зручності проведення аудиту.

🟪 UpCity

За допомогою цього інструменту можна зробити детальний аналіз свого сайту, аби зрозуміти, в чому повинна бути ваша перевага над конкурентами і над чим потрібно працювати. Звіт формується на таких критеріях, як вага посилань, ранжування ресурсу, загальний аналіз за ключовими словами, рівень доступності та довіри сайту, індексація.

🟪 Fat Rank

Додаток для браузеру Chrome, який покаже чи ранжується ваш ресурс за конкретним ключовим словом. Також тут зручно стежити за рейтингами ключових слів і продуктивністю ваших сайтів.

🟪 Internet Marketing Ninjas

Це корисний та багатофункціональний сервіс, що допомагає вам з конкурентним аналізом сайтів, оптимізацією сторінок згідно з ключовиками, створенням мета-тегів. Також цей ресурс можна використовувати для виявлення поламаних посилань і перенаправлень.

Отже, після знайомства з різноманітними сервісами, як безкоштовними, так і платними, ви маєте змогу обрати той метод, який підходить для вашої стратегії, або ж користуватися кількома одразу, аби в найкоротші терміни отримати перші досягнення. Щиро бажаємо успіхів та вдалої праці!

2 (Demo)
напишіть нам
Відповімо за 20 хвилин!

    Privacy Preferences
    When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.