SEo tracking

Що таке SEO-трекінг і чому він важливий для вашого бізнесу?

Ви не можете контролювати те, що не можете виміряти, і пошукова оптимізація (SEO) не є винятком. Професійний SEO-трекінг вимірює все і дає вам повний огляд маркетингової кампанії. Це дозволяє мати точне уявлення про ваші рейтинги, залучення, трафік, потенційних клієнтів, втрачені можливості та інші показники, щоб керувати та вдосконалювати кампанію для ефективного залучення більшої кількості клієнтів.

За даними Search Engine Journal, 49% компаній вважають, що органічний пошук приносить найбільшу рентабельність інвестицій з усіх маркетингових каналів. SEO також знижує вартість залучення клієнтів на 87,41% у порівнянні з цифровою рекламою. SEO-експертиза може вивести ваші маркетингові зусилля на новий рівень, але вам потрібно відстежувати її ефективність, щоб переконатися, що вона працює правильно. Сьогодні ми розглянемо основні показники, які допоможуть вам оцінити ефективність SEO-просування.

Найкращі SEO-метрики, які слід відстежувати для оцінки ефективності SEO:

Загалом, існує понад 200 показників, які Google вважає важливими для відстеження SEO. Правда полягає в тому, що не всі ці показники однаково важливі між собою. Ми скоротили їх до найбільш вагомих факторів, що визначають ефективність вашої SEO-кампанії, щоб переконатися, що ви зосереджуєтесь на правильних речах. Ось 12 основних показників, які слід відстежувати для вимірювання ефективності SEO:

🟪 1. Нові вихідні домени та зворотні посилання

Зворотні посилання вважаються одним з найважливіших факторів ранжування в Google. Включення релевантних зворотних посилань може підвищити авторитет вашого домену. На думку Google, посилання з доменів, які раніше не посилалися на вас, мають тенденцію генерувати більше довіри, ніж посилання з доменів, які вже робили це в минулому. Якщо вебсайт вже посилається на ваш домен, це означає, що він розглядає вас як надійний вебсайт з достатнім авторитетом. Друге посилання з цього сайту буде менш цінним, ніж посилання з нового сайту. 

Якщо ваша мета поступово нарощувати органічний трафік, то необхідно збільшувати кількість посилань на домен. Чисельність природних зворотних посилань має неухильно зростати, щоб підвищувати вашу репутацію, що підводить нас до наступної метрики для моніторингу ефективності SEO.

🟪 2. Авторитет домену/рейтинг домену

Авторитетність домену або рейтинг домену — це один з показників SEO-трекінгу, який використовується більшістю SEO-інструментів, таких як Ahrefs, SEMrush, Moz та іншими. Загальний бал розраховується з використанням ряду факторів, таких як якість зовнішніх посилань і кількість зворотних посилань.

Оцінка варіюється від 0 до 100 за логарифмічною шкалою, тому з підвищенням оцінки стає все важче її покращити. Очікується, що вебсайт з найвищим показником будуть краще ранжуватися в пошукових запитах, а знання показника вашого вебсайту дозволяє більш точно відстежувати SEO. 

Авторитетність домену не є офіційним фактором Google для відстеження ефективності SEO, але все ж необхідно досліджувати цю метрику для вивчення результатів SEO. Доменний авторитет важливий для цільових сторінок на вашому сайті. Ця метрика більш значуща для ранжирування конкретних сторінок вашого сайту, а не всього домену в цілому.

🟪 3. Покази

Показ — це відображення вашої сторінки в результатах пошуку, навіть якщо вона знаходиться десь внизу пошукової видачі. Покази служать раннім індикатором ефективності SEO-кампанії. У міру того, як рейтинг вашого домену покращується — кількість показів зростає, і це дуже важливо для відстеження ефективності SEO-кампанії

Після входження в ТОП-3 ваш трафік різко зросте, тому ваша мета — підвищити рейтинг сайту, а покази дають вам цінну інформацію для моніторингу ефективності SEO. Ви можете легко перевірити це за допомогою модуля “Показники” в Google Search Console

Покази самі по собі не приносять ніякого трафіку або доходу, тому багато SEO-фахівців не розглядають їх як важливий показник вимірювання ефективності SEO. Однак покази дають уявлення, скільки разів певний вебсайт з’являвся в пошуку. Це цінний показник для відстеження ефективності SEO, оскільки тепер ви можете побачити, рухається ваша кампанія в правильному напрямку чи ні.

🟪 4. Показник кліків (CTR)

CTR — це співвідношення кількості показів до кількості кліків, яке є однією з найкращих відповідей на питання про те, як виміряти результати SEO. Він показує вам відсоток показів, які фактично згенерували перехід на ваш сайт. Скажімо, ви з’явилися в пошуковій видачі сто разів, і 10 користувачів фактично перейшли на ваш сайт — це дає вам CTR 10%, що є перевіркою SEO-метрики, яку ви можете використовувати для оцінки ефективності вашої кампанії. Подібно до показів, ви можете відстежувати CTR за допомогою Google Search Console.

Як відстежувати ефективність SEO і підвищити CTR для конкретної сторінки? Ось кілька порад:

 • Переконайтеся, що заголовок сторінки відповідає пошуковому запиту;
 • Помістіть переконливий заклик до дії (CTA) в заголовок, щоб залучити аудиторію;
 • Створіть привабливий метаопис, який викликає емоційний відгук;
 • Поясніть, що ваша аудиторія отримає, відвідавши вашу сторінку;
 • Структуруйте дані для покращення читабельності ваших сторінок;
 • Використовуйте короткі та ефективні URL-адреси, які містять основні ключові слова. 

Ваша позиція в рейтингу і CTR тісно пов’язані між собою. Чим вище ваш середній рейтинг, тим більше кліків ви отримаєте. Одна деталь, яка може допомогти вам у плануванні та вимірюванні ефективності SEO, полягає в тому, що перша сторінка пошуку Google генерує 90% кліків, а перші три позиції отримують найбільший шматок цього пирога. 

🟪 5. Рейтинг ключових слів

Однією з найпростіших, але все ж таки важливих метрик для відстеження SEO є рейтинг ключових слів. Ключові слова є надзвичайно важливими для того, щоб ваш вебсайт був помічений аудиторією, а рейтинг ключових слів часто є орієнтиром для оцінки прогресу вашої кампанії. Ви можете оцінити свій рейтинг ключових слів, щоб побачити, яке місце займає ваша вебсторінка, і вивчити ключові слова конкурентів, щоб покращити свою позицію. 

Рейтинг ключових слів і розуміння того, як вони працюють проти ваших конкурентів, дозволяє більш точно відстежувати SEO. Рейтинг ключових слів постійно коливається, іноді навіть різко, але якщо він падає занадто сильно, це може бути першою ознакою неприємностей. Такі інструменти, як SEMrush, Ahrefs, STAT та інші, можуть допомогти вам у моніторингу ефективності SEO шляхом перевірки рейтингу ключових слів.

🟪 6. Органічна видимість

Органічна видимість (також відома як пошукова видимість, SEO видимість і органічна частка ринку) — це показник для вимірювання ефективності SEO, який дозволяє побачити, скільки органічного пошукового трафіку отримує ваша сторінка в порівнянні із загальним пулом кліків. Він об’єднує загальний обсяг пошуку і позицію в рейтингу, які визначають ваш CTR.

Різні інструменти перевірки SEO-метрик дають вам загальну оцінку вебсайту, а також оцінки конкретних ключових слів. Обидві ці метрики SEO-трекінгу важливо відстежувати, оскільки вони дають вам стислий огляд ефективності вашого вебсайту. 

🟪 7. Органічний трафік

Органічний трафік важливий для моніторингу ефективності SEO, і вам варто знати, скільки його генерують ваші вебсторінки, щоб зрозуміти, чи має SEO необхідні результати. Без органічного трафіку не буде конверсій і доходу, а це означає, що ваша кампанія провалилася. 

Ви можете використовувати Google Analytics для відстеження органічного трафіку та вимірювання ефективності SEO на різних платформах, включаючи мобільні та стаціонарні браузери. Знання того, скільки реальних людей відвідали ваш вебсайт, є ключем до моніторингу ефективності вашої кампанії. Ви зможете робити прогнози щодо кількості потенційних клієнтів і доходу, який принесе кампанія.

Ми допоможемо вам здійснити професійне SEO-просування сайту

Вартість послуг – $1000 на місяць, тривалість проекту 3-5 місяців.

🟪 8. Органічні конверсії

Після органічного трафіку у вас є органічні конверсії — одна з важливих метрик відстеження SEO, яка дозволяє дізнатися, чи правильний тип трафіку ви генеруєте. Якщо ваш трафік високий, але конверсія (продажі, реєстрації, ліди) відносно низька, це означає, що ви генеруєте неправильний тип трафіку. Іншими словами, ви залучили багато людей, але вони не є цільовою аудиторією вашого продукту.

Невідповідність між органічним трафіком і конверсіями — вірна ознака того, що ви розміщуєте неправильні меседжі. Вам потрібно скорегувати свою SEO-стратегію, а також маркетингову кампанію, щоб генерувати трафік для цільової аудиторії, яка дійсно зацікавлена в покупці ваших послуг або товарів. Це ще одна причина, чому відстеження результатів SEO є важливим.

Ваша мета — не просто залучити більше відвідувачів на сайт, але й генерувати продажі. Ось чому ви повинні представити аудиторії правильні повідомлення, і навіть якщо ви в кінцевому підсумку генеруєте менше трафіку, ви можете генерувати більше продажів.

🟪 9. Кількість проіндексованих сторінок

Тільки проіндексовані сторінки показуються в результатах пошуку Google. Якщо ваша сторінка не проіндексована, ви не отримаєте ніякого органічного трафіку. Вам необхідно ще раз скористатися Google Search Console, щоб перевірити, чи всі сторінки вашого сайту проіндексовані належним чином. 

Також не забувайте приділяти увагу якості всіх проіндексованих сторінок. Якщо вони застарілі, продубльовані, нерелевантні або просто погано зроблені, це вплине на загальний авторитет сайту. Тому необхідно:

 • Час від часу оновлювати всі свої сторінки;
 • Видаляти або виправляти неактуальний контент;
 • Об’єднувати слабкі сторінки з сильними й відповідно перенаправляти посилання.

🟪 10. Швидкість сторінки та основні вебпоказники

Google зосереджений на користувацькому досвіді, і швидкість завантаження сторінки є одним з факторів, що впливають на UX в очах Google. Вища швидкість завантаження змушує Google ранжувати ваші сторінки краще, оскільки він хоче, щоб користувачі в першу чергу отримували доступ до високоякісних сторінок. Різниця може бути в мікросекунди, але Google її бачить. Найкраща ідея — максимально збільшити швидкість завантаження, не жертвуючи при цьому якістю контенту:

 • Обмежте використання зображень і відео на сторінці, наскільки це можливо;
 • Майте чистий і вишуканий HLML при розміщенні контенту;
 • Використовуйте правильний формат зображень та відео;
 • Застосовуйте оптимальний набір технологій при кодуванні вашого сайту.

Існують і інші способи зробити так, щоб сторінки завантажувалися швидше, але це не є частиною нашої розмови про те, що таке SEO-трекінг і як його використовувати. Хоча швидкість завантаження є вирішальним фактором, ви повинні збалансувати її з візуальною привабливістю, інтерактивністю та стабільністю ваших сторінок.

🟪 11. Кількість сторінок за один візит

Кількість сторінок, які користувач переглядає за одне відвідування, є важливою метрикою SEO-відстеження і вона дає зрозуміти, наскільки глибоко ваша аудиторія потрапляє у воронку конверсії. Ви повинні пам’ятати, що отримання трафіку — це лише перший крок — вам потрібно довести свою аудиторію до тієї точки, де вона дійсно приносить дохід. 

Звичайно, не кожен відвідувач є покупцем, але він може ним стати. Щоб переконатися, що це станеться і більшість відвідувачів стануть покупцями, зробіть свою пропозицію неперевершеною, структуру сайту інтуїтивно зрозумілою і привабливою, а контент — інформативним і лаконічним. Використовуйте внутрішні посилання на інші сторінки вашого сайту, щоб відвідувачі залишалися на ньому, і обов’язково додавайте привабливі пропозиції, які перетворять відвідувачів на покупців.

🟪 12. Відсоток відмов

Відмови є останнім, але не менш важливим показником для вимірювання ефективності SEO. Він показує відсоток людей, які відвідали лише одну сторінку вашого сайту і пішли. Хоча це одна з негативних метрик відстеження SEO, вона також цінна, оскільки може вказувати на проблеми з конкретними сторінками. Якщо сторінка генерує значний показник відмов, необхідно розв’язувати цю проблему. Це можна зробити, покращивши якість контенту на вашому вебсайті та зменшивши те, що порушує взаємодію з користувачем (спливаючі вікна, повільне завантаження, незрозуміла навігація).

Найкращі інструменти для відстеження SEO-метрик

Існує кілька основних інструментів, які допомагають вимірювати ефективність SEO. Ми вже згадували деякі з них, наприклад, Google Analytics, який допомагає відстежувати органічний пошуковий трафік, показник відмов і кількість сторінок за одне відвідування. Google Search Console можна використовувати для моніторингу показів, кількості кліків та проіндексованих сторінок.

Такі інструменти, як Moz, Ahrefs і SEMrush, покажуть вам авторитетність домену, рейтинг ключових слів і нові домени, що посилаються на вас. Вони також допоможуть вам виявити технічні помилки впливають на загальну ефективність SEO. Завдяки цим інструментам можна відстежити такі проблеми, як низька швидкість завантаження, неіндексовані сторінки, низький авторитет і багато іншого.

Висновки

Оцінка успіху кампанії є життєво важливою для всіх вебсайтів, які ви намагаєтеся ранжувати, і SEO відіграє найважливішу роль у цьому процесі. Простіше кажучи, SEO дає всі інструменти, необхідні для вимірювання прогресу кампанії й дозволяє вам змусити цю кампанію працювати краще. Ігнорування SEO-трекінгу може стати фатальним ударом для вашого бізнесу. Знання того, на яких показниках слід зосередитися, дозволяє більш точно відстежувати ефективність SEO.

2 (Demo)
напишіть нам
Відповімо за 20 хвилин!

  Privacy Preferences
  When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.