Аутрич-посилання. Особливості та методи отримання
Сьогодні обговоримо важливість зовнішніх посилань, адже ваш сайт потребує таких на чужих ресурсах. Google-довідка говорить нам про те, що за допомогою цих посилань можна впливати на ранжування вашого веб-сайту. Якщо зробити аналіз саме за посиланнями, то зможемо дізнатися, наскільки корисний та актуальний ваш веб-ресурс.
Існує багато способів отримати зовнішні посилання на інших ресурсах. Зараз ми поговоримо про аутрич-метод.
Що ж таке – аутрич? Це один з ефективних та окупних методів просування бізнесу в інтернеті. Збільшуючи вагу посилань, можна досягти хороших охоплень, а в результаті – й збільшення продажів.
Як їх одержати? Пропоную зараз присвятити себе цьому питанню.
Просування аутрич
Аутрич-посилання – зовнішні посилання на сторонньому сайті. Будемо умовно називати його донором. Що потрібно, щоб отримати такі посилання? Знайти та домовитися з власниками тих ресурсів, які видаються вам слушними.
Ви самі зможете вибрати хороші майданчики – з мінімальною заспамленістю або з іншими важливими для вас характеристиками. Таким чином, ви зможете тримати все під контролем.
У більшості випадків, зовнішні посилання купують, але дуже важливо виглядати при цьому природно. Наприклад, Google не схвалює такого роду обмін, тому аутрич має виглядати органічно.
Особливості такого методу:
- зовнішні посилання корисні для тематичних ресурсів, їх можна розмістити на різних тематичних публікаціях, адже вони можуть бути цікавими для донорського сайту.
- завдяки таким посиланням, а точніше переходу по них, є можливість отримувати додатковий трафік для свого сайту.
- отримання лінків може зайняти більше часу, адже сайтів-донорів, що підходять, може бути безліч, але не кожен ресурс буде згоден на розміщення посилань на ідеальних для вас умовах.
- ціни на розміщення можуть бути вищими, ніж у бірж.
- завжди можна зв’язатися з власниками сайту, щоб оновити інформацію.
Саме аутрич-метод дозволяє не потрапити на ресурси, що займаються постійним продажем посилань. Відповідно, ваше розміщення більш цінне, а ризик потрапити під заборони через розміщення посилань на сумнівних майданчиках знижується.
Основні стадії просування
- зібрати ключові запити, щоб знайти у видачі пошукача потрібні майданчики.
- зібрати сайти згідно з видачею цих запитів або шукати ресурси методом аналізу конкурентного профілю.
- визначити, наскільки релевантні ці майданчики.
- знайти адреси email власників або адміністрації сайтів.
- надіслати листа, де залишите із запитом про розміщення посилань, вартості та основні умов.
- відібрати тих, хто підходить за ціною та іншими характеристиками.
- переглянути вимогу та умови цих сайтів і підготувати потрібний контент.
- розмістити та перевірити матеріал із посилань.
- проаналізувати результати після розміщення.
Якщо ваш сайт належить до тематики YMYL (Your Money or Your Life), то до таких ресурсів Google ставитися більш суворо, адже вони мають потенційну можливість впливати на здоров’я, фінансовий добробут або безпеку користувача. Саме тому власникам таких майданчиків слід звернути увагу на підбір донорів, щоб серед них виявились ресурси із найвищим авторитетом.
Підготовка ключових запитів
Ключові запити – з чого розпочати?
Допоможе вам у цій нелегкій справі – Планувальник ключових слів від Google або ресурс Serpstat.
Почніть із маркерних запитів. Визначте, які з них краще визначають ваш сайт. Потім очистьте ті, що нерелевантні.
Пошук найкращих майданчиків
- За допомогою програм для парсингу можна знайти майданчики за тими запитами, що ви зібрали.
Просто внесіть у програму потрібну вам семантику, геолокацію, мову, пошукову систему (переважно Google). Після парсингу, програма видасть список інтернет-сторінок, і вам залишиться лише скопіювати список цих доменів.
Також із цим завданням допоможе впоратися ресурс Serpstat – виберіть поле «Топ за фразою». Таким чином, ви побачите звіт про видачу результатів ключової фрази, що вам потрібна.
- Інший спосіб знайти найперспективніші майданчики – зробити аналіз доменів, що посилаються, від конкурентів. Serpstat також виконає це завдання.
Ми допоможемо вам з лінкбілдингом
Вартість послуг – $1000 на місяць, тривалість проекту 3-5 місяців.
Якість донорських сайтів
Для рейтингу вашого інтернет-сайту важлива якість посилань.
То як же знайти якісний сайт? Насправді, точної відповіді на це питання немає, як немає конкретних критеріїв. Але на кожен сайт слід дивитися комплексно.
– Локація.
При виборі майданчиків віддайте перевагу тим, хто перебуває у вашому регіоні, адже, швидше за все, там і ваша цільова аудиторія. Якщо ви не впевнені, в якому регіоні знаходиться ЦА – просто перевірте свій ресурс за допомогою розширень для пошуку такої статистики (SimilarWeb, тощо). Після перевірки ви можете видалити непотрібні домени.
– Відвідуваність
Чим більше трафіку на сайті, тим вища його популярність.
Хороша відвідуваність сайту-донора впливатиме на вашу можливість отримати додатковий трафік.
І знову використовуйте ресурси, щоб здійснити перевірку відвідуваності (Serpstat, SimilarWeb і т.д.).
Краще буде видалити з вашого списку ті сайти, які мають дуже низький трафік (менше ніж 500 відвідувань на місяць)
– Джерела трафіку
Надзвичайно важливо звернути увагу на частку трафіку. Він може бути прямим та пошуковим. Краще, якщо частка першого та другого трафіку становитиме понад 50% від загального. Знайти співвідношення джерел можна за допомогою додаткових розширень (наприклад SimilarWeb). Заберіть зі списку невідповідні сайти.
– Сила зворотних лінків
Використовуйте DR (domain rank), щоб визначити “популярність за посиланнями”. Високий результат по DR покаже нам, що сайт має хорошу можливість посилання. Сервіс Ahrefs зробить аналіз із цієї метрики.
– Вхідні та вихідні посилання та їх співвідношення
Якщо у донорського сайту більше посилань вхідних, ніж вихідних, це хороший показник того, що ресурс віддає перевагу якості, а не кількості. Такі ресурси важливі для нас.
– Контент
Це найважливіший етап відбору. Дивитися на тематику та спрямованість ресурсів необхідно буде вручну, і звернути увагу: 1) щоб донорський веб-сайт не був вашим конкурентом; 2) чи є розділ або рубрика, що підходять для вашого матеріалу; 3) на відсутність спаму; 4) на грамотність оформлення публікацій; 5) на зовнішній вигляд
– Зворотні посилання на донорські сайти
Перевірте посилання у потенційних сайтів-донорів, щоб дізнатися, чи немає серед них лінків на сайти зі спамом. Використовуйте ресурс Ahrefs.
– Анкор
Анкори зворотних посилань донорського сайту мають бути органічними. Перевірте їх за допомогою знайомих вам розширень.
Контактна інформація
Наступним пунктом після відбору найкращих майданчиків буде пошук контактів власників цих ресурсів. Автоматизувати цей процес допоможе Netpeak Checker та Таблиці Google.
Письмове звернення
Важливо грамотно, лаконічно та по суті сформувати у листі ваш запит. У темі email-листа краще відразу вказати мету – розмістити зворотнє посилання. Також не забудьте запитати про ціну та спосіб оплати. Крім цього, важливо дізнатися, який тип посилання можна розмістити, яку мову публікації тощо.
Ціновий відбір
Після отримання інформації про ціну, спираючись на ваш попередній аналіз, вже можна остаточно визначитися з платформами. Складіть таблицю для кращого розуміння релевантності тих чи інших ресурсів. Не варто відразу відмовлятися від сайтів, у яких або завищена ціна, або навпаки – занижена. Теж стосується інших показників. Краще буде працювати, якщо іноді міксувати різні ціни та показники. Так можна досягти балансу маси посилань.
Текст для майбутньої публікації
Дізнайтеся конкретні вимоги до статей та підготуйте матеріали. Для цього потрібно скласти технічне завдання для копірайтера. Зазвичай ТЗ виглядатиме приблизно так:
- тема;
- мова тексту;
- обсяг статті;
- ключові слова;
- відсоток унікальності;
- органічне вписування посилання.
Є ще різні пункти, як зображення, заголовки, анкори, теги, тези та інше. Спирайтеся на ті вимоги, які висувають вам власники сайтів-донорів і створюйте свій текст так, щоб він ідеально підходив для їх платформ.
Публікація статті на донорському сайті
Якщо ви помітили помилку, тоді обов’язково зв’яжіться з представником ресурсу, щоб якнайшвидше внести редагування. Особливо важливо перевірити правильність посилання.
Результати розміщення
Обов’язково потрібно після публікації зробити невеликий аналіз. Найкраще робити це після 2-3 місяців. Перевірити трафік буде легко за допомогою Google Analytics, а позиції після розміщення – з Google Search Console.
До речі, ці розширення дають змогу подивитися ресурси, з яких направлявся трафік, тобто чи переходили з донорського сайту, де розміщено посилання на вашу веб-сторінку.
Підсумки
Аутрич – один із хороших методів просування, отримувати посилання таким способом безпечно, це органічно впливає на трафік вашого ресурсу.
Відбір якісних майданчиків для розміщення дозволить підняти позиції веб-сайту.