Контент-маркетинг для IT-компаній
Спостереження показують, що як і початківці, так і часом досвідчені ІТ-компанії не поспішають використовувати SEO, аби для розвитку та просування своїх проєктів.
Проте із правильною стратегією, що включає чіткий план дій, можна досягти значних успіхів, при цьому зекономивши чимало коштів.
Серед перешкод, які стримують ІТ-компанії від вкладання коштів в SEO-маркетинг можемо виділити:
- високий рівень конкуренції;
- Вартість залучення клієнтів;
- Невпевненість щодо ефективності.
Для того, аби стратегія спрацювала правильно і перші результати не змусили себе чекати, приділяють увагу вивченню особливостей та специфіки бізнесу клієнта.
Пропоную розглянути основні типи ІТ-компаній:
- Product-компанії.
Організації, що розробляють продукти. Основним джерелом доходів у таких компаній безпосередньо є споживачі їхніх продуктів. Продуктові компанії активно використовуватимуть інтернет-маркетинг та рекламний сервіс Google Ads.
- Outsourcing-компанії.
Надають послуги та фахівців для виконання різноманітних задач іншим компаніям. Відповідно ці компанії-клієнти й будуть головним джерелом доходу аутсорсингових організацій.
- Consulting- компанії.
Консультативні компанії, що просувають софт та інші послуги.
Знайомство з проєктом: на що звертаємо увагу?
Найважливіший пункт – вивчити свого потенційного клієнта. Виділити особливості та основні пріоритети, створивши портрет потенційного споживача і, спираючись на цей аналіз, вже будувати майбутню стратегію.
Такий портрет допомагає краще орієнтуватися в цільовій аудиторії, що своєю чергою сприяє ще створенню ще якіснішого контенту, підтримувати комунікації та розуміння, з якою структурою сайту потрібно працювати.
Конкурентний аналіз
Цей підрозділ краще розповість про основні моменти щодо дослідження конкурентів та використання лендінг-СТА.
Почнемо з головних пунктів:
- Пошук класифікації сторінок конкурентів, що генерують трафік.
- Оцінювання трафіку: джерела генерування та використання технологій для його збільшення.
- Аналіз трафіку за допомогою такого ресурсу як Ahrefs.com може показати, як розставляти акценти з роботою інтернет-ресурсів. З’являється розуміння, які сторінки структурі веб-сайту потребують постійного розвитку.
- Clutch для ІТ. Цей ресурс важливий для ІТ-сфери, проте має свої правила формування рейтингу, як-от кількість тижневих публікацій тощо.
- Посилальний профіль – це сукупність усіх посилань та анкорів, які ведуть на цей сайт. Детальний аналіз допоможе розібратися в кількості та авторитетності доменів, які посилаються, як на ваш сайт, так і на конкурентів.
- СТА та лендінги конкурентів. Насправді, дуже важливо відслідковувати ключові фрази конкурентів, адже аналіз посадкових сторінок дасть змогу зрозуміти, що саме приводить потенційних покупців на веб-ресурси, які call-to-actions, дизайн, офери краще застосовувати тощо.
Для чого потрібна воронка продажів?
Воронка продажів – це так званий шлях покупця від моменту, коли його привернув продукт до моменту купівлі цього продукту. Зазвичай, такий шлях поділяється на етапи, починаючи від зацікавлення продуктом до прийняття рішення про покупку.
Отже, ваше завдання – привести клієнта від першого кліку на сайті до першої купівлі, а для цього потрібно врахувати всі потреби потенційного покупця, його мотиви для прийняття рішення, також зважати на основні етапи, якими покупець крокує до своєї кінцевої цілі – конверсії. Звідси випливає, що одним із важливих аспектів буде налаштування комунікації з потенційними клієнтами.
З цим тісно пов’язаний контент-маркетинг. Стратегія SEO побудована навколо якісного контенту, як і воронка продажів. Воронка хороший інструмент, аби краще усвідомити поведінку споживача та побудувати довгострокові комерційні відносини. Завдяки їй стає зрозуміліше, який саме контент ви повинні створювати для потенційних клієнтів.
Особливості структури сайту
Наповнення сервісних чи аутсорсингових сторінок необхідно опирати насамперед на посилання. Сервісні сторінки повинні вміщувати комерційні сторінки з обов’язковим перелінкуванням.
Нові сайти краще просувати за низькочастотними запитами, поступово спостерігаючи за динамікою. Якщо позиції ростуть, можна переходити до середньо- і високочастотних запитів.
Для ІТ-компаній оптимально опиратися саме на частотність, адже аналізуючи конкурентний посилальний профіль, зачасту можна спостерігати, як у конкурента аж до 10 донорських сайтів. Отже, не всі лінки конкурентів є видимими, і тому часом сервіси отримують помилкові дані. І якраз орієнтування на частотність ключів буде оптимальнішим рішенням.
Ми допоможемо вам з контент-маркетингом для ІТ-компанії
Вартість послуг – $1000 на місяць, тривалість проекту 3-5 місяців.
Контент-маркетинг: перші кроки
- Дослідіть воронку продажів, якщо її немає – умовно змоделюйте шлях потенційного клієнта;
- Проаналізувавши конкурентів, визначіть типологію та манеру подачі вашого контенту;
- Опираючись на пріоритети та досвід компанії, побудуйте контент-стратегію.
Поведінкові фактори: як покращити?
- Показник відмов. Він повинен бути ближче до середнього. Для цього потрібно потрапляти в інтент пошукового запиту.
- Тривалість сеансу. Створюйте якісні сайти з цікавим контентом та релевантним інтентом, і тоді користувачі якнайдовше не покидатимуть ваш веб-ресурс.
- Переглянуті сторінки. Чим їх показник вищий, тим інформативніший сайт для користувачів.
Контент-синдикація як один з методів лінкбілдінгу
Що ж таке синдикація контенту? Це повторне розміщення контентів на інших ресурсах. Ви опублікували статтю на своєму сайті і їй вдалося потрапити в індекс. Після цього проіндексовану статтю можна розповсюдити на інших веб-ресурсах, які схожі за тематикою.
Які переваги ви отримуєте, користуючись цим методом?
- Отримання трафіку та уваги користувачів донорських сайтів;
- Напрацювання значної кількості зовнішніх контактів;
- Економія часу та витрат на написанні контексту.
Проте й зустрічаються деякі недоліки:
- При розміщенні вашої статті іншим, більш трастовим сайтом, є ймовірність, що пошукові системи ранжуватимуть цю статтю першою.;
- При хороших переглядах на донорських сайтах, ви не зможете зібрати всю цю аудиторію, отримати пошту чи виконати інші дії.
Система класифікації TIER
TIER – це своєрідні характеристики надійності центрів обробки даних. TIER розділено на кілька рівнів, залежно від стійкості до відмов.
Як нам можуть допомогти TIER 2 – TIER 3??
Ці системи дозволяють заганяти крауд-маркетинг в індекс, також це не коштує дорого, і можна посилювати наявні анкори, а не спамити новими.
У цього методу є певні небезпеки:
- Якщо Google зможе відстежити вашу техніку, це буде розцінено, як спам.
- Підозріла активність може викликати сумніви у вебмайстрів, і ті своєю чергою, зніматимуть посилання з guest-посту.
- Через технічні несправності посилань сторінка може «просідати».
Крауд-маркетинг
Крауд-маркетинг – це метод своєрідної комунікації з цільовою аудиторією заради підвищення інтересу споживачів до продукту. Як це працює? Метод крауд-маркетингу схожий на ненав’язливе розповсюдження рекомендацій та відгуків про компанію на веб-ресурсах, де трапляється її ЦА.
Такі процеси краще організовувати разом з працівниками клієнта, адже вони краще знатимуть особливості своєї цільової аудиторії, а також якість публікацій буде без сумнівів впливати на те, як їх сприймають.
Отже, SEO-стратегія для ІТ-компаній – це глобальна та системна робота й в довгостроковій перспективі, з правильним пропрацюванням плану, може дати перші кроки до успіху.