ТОП-10 інструментів для контент-аналізу у 2022 році
Чи дійсно інструменти для контент-аналізу важливі, чи, можливо, ваш сайт може бути успішним без них? Розглянемо кілька ключових фактів. За даними Finance Yahoo, ринок програмного забезпечення для аналізу контенту оцінюється в 4,7 мільярда доларів і, як очікується, буде зростати приблизно на 17% щорічно. Крім того, за даними Statista, Google займає приголомшливу частку ринку онлайн-пошуку — 83%. Станом на жовтень 2022 року в Google проіндексовано близько 5,54 мільярда сторінок. Дослідження стверджують, що бути першим результатом у пошуку Google означає мати в середньому 27% переходів на сайт. Ймовірність переходу на перший результат пошуку в десять разів вища, ніж на вебсторінку, яка знаходиться на 10-му місці в пошуковій видачі Google.
Ці висновки дають чітку картину: ринок контент-аналізу перебуває на підйомі. Google є провідним гравцем на цьому ринку — перебування в першій десятці пошукової видачі Google дає величезну перевагу, оскільки різко збільшує шанси вашого сайту бути побаченим і відвіданим користувачами. З огляду на це, ми зібрали 10 найкращих інструментів контент-аналізу, які допоможуть вам потрапити на першу сторінку пошукової видачі Google.
Які безкоштовні інструменти для аналізу контенту є найкращими?
Контент-аналіз допомагає перерахувати, про що можуть розповісти дані. Це окремий набір дій, що перетворює контент в інструмент, який може вплинути на такі важливі аспекти, як бренд, бізнес-цілі та споживча цінність. По суті, є два варіанти аналізу контенту: знайти інструменти для аналізу контенту вебсайтів безплатно або використовувати преміум-інструменти. Щоб побачити, що пропонують обидва методи, почнімо з безкоштовних інструментів.
1. Google Analytics
Google Analytics — це безкоштовний інструмент контент-аналізу, створений як один з флагманів ринку. Якщо говорити стисло, то це внутрішній інструмент, що поєднує в собі складний інтерфейс з різноманітними функціями, які дозволяють користувачам вимірювати та управляти ефективністю свого вебсайту. По суті, Google Analytics — це досконалий аналітичний інструмент, який допомагає отримати доступ до різноманітної статистики та даних, що ілюструють роботу вашого сайту з різних сторін. За допомогою цієї платформи ви можете отримати детальну інформацію та звіти про маркетинг, ефективність продажів, результативність продукту та поведінку покупців. Google Analytics — це інструмент, який показує роботу вашого контенту.
Переваги Google Analytics наступні:
- Це безкоштовний інструмент
- Простий в налаштуванні
- Надає детальну вебаналітику
- Генерує звіти з десятків різних даних
- Дає можливість глибокого занурення в дані сайту
- Google регулярно оновлює Google Analytics
- Надає доступ до Google Analytics Academy та Google Support Website
Серед недоліків Google Analytics:
- Вивчення функцій Google Analytics може бути дуже складним
- Якщо ви використовуєте інструмент вперше, готуйтеся гуглити багато незрозумілих термінів
- Google Analytics пропонує інформацію про обмежену кількість переходів
- Існують побоювання, що інструмент не відповідає вимогам загального регламенту захисту даних (GDPR)
- Безкоштовна платформа Google Analytics не має клієнтської підтримки
Загалом, Google Analytics є одним з найважливіших інструментів контент-аналізу на ринку. Однак, щоб використати весь потенціал, потрібно бути готовим витратити багато часу на його вивчення.
2. Google Search Console
Ще одним безкоштовним інструментом онлайн-аналізу контенту в пакеті Google є Google Search Console (GSC). Навряд чи знайдеться хоч один SEO-спеціаліст або фахівець з контент-аналізу, який не користувався цим інструментом. Вебмайстри використовують його з різних причин: GSC охоплює пошукову аналітику, оцінку отриманих результатів, правку HTML і оцінку карти сайту. Це допомагає вивести контент-аналітику на новий рівень. Нарешті, GSC був створений професіоналами Google, які розуміють всі тонкощі алгоритмів цієї пошукової системи.
Серед переваг GSC слід відзначити декілька важливих елементів:
- Інструмент має функції, що генерують тонни даних, які ви можете проаналізувати
- За допомогою GSC легко відстежувати всі зворотні посилання
- Інструмент має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс
- GSC виявляє різні проблеми вашого сайту й контенту
Також можна зіткнутися з наступними мінусами:
- Відсутня можливість подачі карти сайту в форматі HTML
- Деякі помилки не виправляються і не оновлюються
- Середня позиція може бути неточною
У підсумку, GSC — це безкоштовний інструмент для аналізу контенту. Він дозволяє користувачам відстежувати роботу сайту, працювати зі зворотними посиланнями та розв’язувати численні проблеми. Однак, щоб знайти відповіді на деякі питання щодо роботи з GSC, потрібно бути готовим шукати їх в спільнотах, присвячених контент-аналізу.
3. Screaming Frog SEO
Screaming Frog — це безкоштовний інструмент для аналізу контенту. Багато користувачів називають його “неймовірним”: він може сканувати будь-який вебсайт і шукати технічні та SEO-проблеми, які інші інструменти пропускають. Screaming Frog чудово підходить для оптимізації метазаголовків і метаописів (це центральні частини зв’язку контенту з SEO). Що стосується функцій — ви отримуєте ретельно розроблені звіти, аудит перенаправлення та оцінювання канонічності. Screaming Frog — один з найкращих інструментів аналізу контенту для початківців. У ньому є все необхідне, щоб розпочати нову стратегію контент-маркетингу або оновити наявну.
Screaming Frog має такі переваги:
- Простий у використанні інтерфейс
- Ви можете інтегрувати його з Google Analytics та GSC
- Легко експортує дані.
Однак Screening From має такі недоліки:
- Не має доступу до хмарного сховища
- Оновлення може зайняти багато часу
- Безкоштовна версія обмежена в можливостях.
Screaming Frog доступний як у преміум-, так і в безкоштовному варіанті, але варто спробувати безкоштовну версію. Хоча вона надається з обмеженим пакетом функцій, їх все одно достатньо, щоб ваш контент працював краще. Відповідно, в Screaming From спочатку ви тестуєте функції безкоштовної версії, а потім вирішите, чи потрібні вам додаткові можливості й, чи готові ви за них платити.
4. MarketMuse
MarketMuse — це безкоштовний інструмент для контент-аналізу з різними функціональними можливостями. Використовується як редактор тексту, корисний для оптимізації, дослідження та встановлення зв’язків. MarketMuse ілюструє конкретні теми, які можуть виділити ваш контент. Ви також можете використовувати його для оптимізації контенту та розробки унікальних заголовків, підзаголовків та цільових показників контенту.
Безкоштовна версія MarketMuse має наступні переваги:
- Пропонує можливості оптимізації контенту вищого рівня
- Допомагає отримати конкурентну перевагу завдяки вищому рейтингу за показниками контенту
- Надає безліч варіантів аудиту контенту
- Впорядковує весь процес написання короткого контенту
MarketMuse має такі недоліки:
- Дорога преміум-версія
- Інтерфейс не завжди інтуїтивно зрозумілий
- Завантаження складних проєктів може зайняти багато часу
- Рекомендації за ключовими словами не надто персоналізовані
В цілому, MarketMuse — це інструмент контент-аналізу, який зробить ваш контент набагато кращим. Однак, щоб скористатися всіма перевагами цього інструменту, потрібно звикнути до його складного інтерфейсу.
5. SimilarWeb
Similarweb — це безкоштовний інструмент контент-аналізу, що фокусується на ключових маркетингових та контентних показниках, які можуть змінити вашу маркетингову стратегію та вирізнити ваш вебсайт на ринку. За допомогою цього інструменту ви можете виявити аналітику, яку використовують конкуренти, отримати уявлення про ринок, дослідити галузеві показники та спрогнозувати майбутні тенденції. Similarweb пропонує унікальні дані, що сприяють вдосконаленню контент-маркетингу.
Основними перевагами є:
- Розширені функції аналітики
- Різноманітні унікальні можливості
- Відмінний UI та UX
- Приваблива візуалізація даних
- Високий ступінь кастомізації
З іншого боку, Similarweb має такі недоліки:
- Не надає аналітику для мобільних пристроїв
- Дає завищену оцінку для сайтів з низькою відвідуваністю
Наразі безкоштовний Similarweb має інші функції, окрім інструментів контент-аналізу, які вимагають значних витрат на їх використання. Проте, якщо ви плануєте розробляти сайт для мобільних пристроїв, цей інструмент не для вас.
Ми допоможемо вам здійснити професійне SEO-просування сайту
Вартість послуг – $1000 на місяць, тривалість проекту 3-5 місяців.
Які Найкращі Платні Інструменти для Аналізу Контенту?
Вищезгадані інструменти пропонують гідне співвідношення переваг і недоліків. Якщо ви новачок в аналізі контенту, то, швидше за все, вам буде достатньо безкоштовних інструментів. Однак, якщо ви маєте намір зануритися глибше в те, що може запропонувати контент, вам доведеться працювати з преміум-інструментами для аналізу контенту. Без зайвих сумнівів, розгляньмо деякі найкращі платні інструменти контент-аналізу.
6. Frase.io
Frase.io — це інструмент для аналізу вебсайтів, який робить акцент на оптимізації програмного забезпечення та створенні контенту. Інструмент працює з контент-брифами, генеруванням контенту та дослідженням тем. Іншими словами, Frase показує, як покращити теми, заголовки, підзаголовки та інші елементи, щоб задовольнити потреби вашої цільової аудиторії. Отримані дані можна легко інтегрувати в WordPress, що значно полегшить роботу ваших контент-маркетологів.
Frase надає ці переваги:
- Мінімалістична і проста у використанні інформаційна панель
- Надає точне бачення контенту, який використовують ваші конкуренти
- Можливість створювати різні сторінки в одному документі
- Має функцію побудови планів
- Має інструмент написання контенту на основі штучного інтелекту
Також Frase має наступні недоліки:
- Не по кишені блогерам і маркетологам з невеликих компаній
- Технологія написання AI Frase недостатньо розвинена та персоналізована
- Немає підтримки в реальному часі
- Frase не має безкоштовної пробної версії
З точки зору ціноутворення, Frase надається в трьох пакетах:
- Базовий план від $45 на місяць лише для 1 користувача
- Командний план від $114 на місяць для 3 користувачів
- Корпоративний план з індивідуальними цінами для необмеженої кількості користувачів.
Попри те, що Frase є дорогим інструментом аналізу контенту, він має достатньо функцій і можливостей, щоб допомогти вам розробити найбільш важливі частини вашої контент-стратегії.
7. Semrush
Semrush — це онлайн інструмент для аналізу контенту з найширшими можливостями. Він пропонує два інструменти: SEO Writing Assistant та SEO Content Template. Перший допомагає оптимізувати контент для пошукових систем. Другий підказує, які ключові слова інтегрувати для підвищення рейтингу в цих системах. Кожен з них надає безліч інструментів. Semrush — це універсальне знаряддя для аналізу та оптимізації контенту, яке дозволяє користувачам розробляти вартісні маркетингові стратегії. Виникає відчуття, що Semrush був створений людьми з величезним досвідом в галузі контент-аналізу.
Semrush має ці переваги:
- Простий у використанні інтерфейс
- Точний аналіз доменів
- Надає обсяги даних по PPC
- Пропонує різні звіти на основі аналізу конкурентів
- 30-денна безкоштовна пробна версія
Попри всі переваги, Semrush також має недоліки:
- Надає інформацію тільки з пошукової системи Google
- Всі тарифні плани надають лише один обліковий запис користувача
- Деякі додаткові інструменти занадто дорогі
- Semrush може бути складно використовувати на мобільних пристроях
Що стосується тарифних планів, то доступні три варіанти:
- План PRO від $199,95 на місяць
- План GURU від $229.95 на місяць
- Бізнес-план від $449,95 на місяць.
Зібравши всі шматочки пазла разом, можна сказати, що Semrush — це складний інструмент контент-аналізу, який надає багато можливостей. Він життєво необхідний для розробки чітких стратегій контент-маркетингу та SEO. Однак за все це потрібно заплатити чималу ціну.
8. Surfer
Коли мова заходить про інтерактивні SEO інструменти для аналізу контенту, неможливо не згадати про Surfer SEO. Це унікальний редактор, що пропонує в режимі реального часу інформацію про способи покращення контенту. Surfer містить рекомендації щодо ключових слів, окремі показники використання, метрики оцінки контенту, зображення та кількості абзаців. Він надає рекомендації для створення найбільш оптимізованого контенту для вашого вебсайту.
Surfer має наступні переваги:
- Інтерактивний та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс
- Латентне семантичне індексування (LSI) ключових слів в реальному часі
- Ретельна допомога зі структурою контенту
- Інтерактивні поради щодо SEO
- Чіткий семантичний аналіз
- Різні фактори ранжування.
Проте, Surfer має такі недоліки:
- Обмежена кількість запитів в залежності від обраного тарифного плану
- Іноді платформа пропонує пропозиції, які шкодять читабельності контенту
- Недостатньо розвинений інструмент ключових слів
З точки зору ціноутворення, Surfer доступний в таких пакетах:
- Базовий план від $49 на місяць
- Про-план від $99 на місяць
- Бізнес-план від $199 на місяць.
Користувачі люблять інструмент для контент-аналізу Surfer SEO за його інтерактивність та інтуїтивність. У режимі реального часу ви можете зробити свою контент-стратегію набагато кращою. Однак все ще існують деякі проблеми з оптимізацією ключових слів, і вам потрібно перевіряти пропозиції, які можуть поставити під загрозу читабельність.
9. Yoast
Якщо ви шукаєте інструмент для аналізу контенту з легкою інтеграцією у WordPress, то ви знайшли те, що шукали. Yoast — це інструмент, який працює як плагін. Він допомагає знайти ключові слова, що відповідають вашій стратегії SEO. Хоча й працює на базі Semrush, але він чудово підходить для оптимізації контенту та ключових слів.
Переваги Yoast полягають у наступному:
- Зручний інструмент
- Може використовуватися для вичитки контенту
- Виправляє багато проблем, пов’язаних з ключовими словами.
Мінуси Yoast:
- Для використання потрібно дотримуватися деяких чітких інструкцій
- Yoast не розуміє призначення вашого контенту
Доступно два тарифних плани:
- Yoast SEO преміум від $99 на рік
- Yoast SEO для Shopify від $19 на місяць
Можна сказати, що Yoast не є повноцінним інструментом аналізу контенту, таким як Surfer або Semrush. Однак, як плагін для WordPress, він може бути корисним для пошуку найбільш релевантних ключових слів для вашого контенту.
10. Ryte
Серед SEO-інструментів для аналізу контенту виділяється ще один — Ryte. Якщо коротко, то це платформа якості контенту. Вона дозволяє користувачам вивчати різні рекомендації щодо ключових слів і порівнювати їх зі звітами конкурентного аналізу. Як редактор контенту, Ryte висуває пропозиції, які допомагають поліпшити ваш текст і зробити його більш оптимізованим для пошукових систем.
Переваги Ryte полягають у наступному:
- Проста функція побудови звітів
- Відмінна підтримка клієнтів
- Визначення пріоритетності помилок і проблем
До недоліків Ryte можна віднести наступні:
- Не підходить для новачків через складний інтерфейс
- Є певні проблеми з конкурентним аналізом
Що стосується цінової політики, ви можете вибрати один з трьох тарифних планів:
- Базовий план від $99 на місяць
- Бізнес-план від $540 доларів на місяць
- Корпоративний план, що налаштовується для кожного клієнта.
Якщо ви хочете стимулювати залучення користувачів і хочете поліпшити матеріал, з яким люди будуть взаємодіяти, Ryte є відмінним інструментом для аналізу контенту. Однак, якщо ви новачок у цій сфері, то почніть з менш складних інструментів.
Кінцеві Зауваження щодо Інструментів Контент-аналізу
Загалом, інструменти контент-аналізу бувають різних форм і розмірів. Існують безкоштовні та платні. Щоб визначити, який з них вам потрібен в першу чергу, врахуйте ваші знання та досвід у сфері контент-аналізу. Якщо ви не знайомі з багатьма термінами, про які ми згадували вище, безкоштовна версія може стати відправною точкою. Однак, у міру зростання ваших навичок, ви можете швидко перейти на преміум-версії інструментів контент-аналізу, щоб дати вашому контенту і вашому вебсайту шанс на краще життя. Ваші користувачі та пошукові системи (такі як Google) це оцінять.