Як перевірити позиції сайту за ключовими словами
Для чого потрібно постійно перевіряти позиції свого сайту? Перевірка за ключовими словами важлива, адже ми повинні розуміти, наскільки ефективна та стратегія просування, яку ви обрали, як вона працює та чи є потреба в додатковій оптимізації і чи влаштовує нас результат.
Способи для перевірки позицій:
- Онлайн-ресурси;
- Додатки для смартфонів та ПК;
- Ручна перевірка.
Пропоную далі розібратися трохи детальніше з цими способами та їх перевагами.
Онлайн-ресурси
Допомогти проаналізувати велику кількість ключів допоможуть спеціальні онлайн програми, які є як платні, так і безоплатні.
🟪 Платні ресурси
Тут ми можемо знайти багато сервісів, які відрізняються широтою свого функціоналу.
- Line.pr допоможе перевірити позиції у пошуковій видачі. Тут можна переглянути Top-100 результатів за регіонами, піддоменами чи результати мобільної видачі. Також цей сервіс має й інші корисні функції, що допоможуть вам у просуванні. Тут можна перевірити частоту та кластеризацію запитів, переглянути історію позицій за конкретні дні, обрати основні позиції окремих URL-адрес. Ще ви будете мати змогу стежити за конкурентами, а за допомогою спеціального АРІ отримати додатковий перелік схожих запитів та інформацію про наповнення ключовими словами різноманітних текстів, як-от сніпети чи рекламні оголошення тощо.
Ціна – 0,0003 долара за 1 позицію.
- Seolib. З цим ресурсом у вас буде змога перевірити ранжування ресурсу в пошукових системах Yandex та Google. Крім цього, є перевірка позицій як за звичайною, так і мобільною видачою. Корисною функцією буде отримання звітності за тижнями та місяцями.
Цінова політика – 0,0006 долара за 1 позицію.
- Rankinity. Сервіс, що працює в режимі реального часу і з різними пошуковими системами. З його допомогою ви не лише зможете перевіряти ранжування та пошукову видачу, але порівнювати позиції з схожими ключовиками в конкурентів.
За 10 перевірок в місяців ( одна перевірка – 100 ключових слів) сума становитиме близько 4 доларів.
- Seo-Checker. Новий Український сервіс, першим продуктом якого є сканування позицій ключових запитів в Google. Всі тарифні плани є необмеженими у часі і працюють за поінти. Якщо у Вас Українські web-ресурси, то ідеально підійде тарифний план Ukraine, який може сканувати по регіонах і має дешевшу ціну від World (який працює з будь-якими країнами сайту.)
Ціна: від 0.00033 до 0,001$
- AllPositions. Ви зможете отримати безкоштовну тестову перевірку позицій сайту, та рекомендуємо скористатися платною версією, аби відкрити ще більше можливостей цього сервісу, зокрема аналіз конкурентних веб-ресурсів, збір статистики, перевірка по конкретних списках ключовиків та з певною періодичністю.
Перевірка однієї позиції вартує 1 монету, яку ви зможете придбати за 0,0012 долара. Нові користувачі безкоштовно отримують 1000 монет.
- Rush-Analytics. Тут ви знайдете знаряддя для автоматизації та аналітики РРС та SEO. Також зможете проаналізувати позиції у пошукових системах, отримати підказки для пошуку, моніторити кластеризацію та індексацію та лідерів тематичних ключовиків.
Цінова політика – від 12 доларів в місяць. Також є можливість отримати доступ до пробної безкоштовної версії.
- Serpstat – багатофункціональний сервіс, що допоможе отримати список ключових слів, глибокий аналіз за всіма ключами і їх позиціями, оцінювати релевантність ресурсу, моніторити ранжування і загалом має широкий спектр виконуваних завдань. Перевірка відбувається регулярно, виконати за вимогою цей сервіс не зможе.
Ціна тарифів стартує від 19 доларів в місяць.
- Topvisor. Цей ресурс буде корисним для швидкого визначення позицій та їх перевірки поряд з конкурентами. Також тут можна використати інші корисні інструменти, що шукають нові ключові слова, створюють мапу сайту, аналізують технічну сторону тощо
Сервіс не має підписок, клієнт повинен оплачувати по факту виконаних перевірок. Ціна однієї перевірки вартує 0,00036 долара.
- Seranking – один з найпопулярніших ресурсів. Тут зібрано багато корисних і потрібних функцій, людям, що є новими у цій справі буде легко з цим розібратися, адже інформація подана чітко і зрозуміло. Окрім перевірки позицій, ви також зможете скористатися більше 15-ма інструментами, а саме: аналіз конкурентів, аудит, спостереження зворотних посилань тощо. Вони функціонують з різноманітними пошуковими системами.
Ви будете мати змогу створити тестовий акаунт, проте платна версія відкриває для вас більше можливостей. Ціна місячного тарифу стартує від 9 доларів, та якщо ви потребуєте лише однієї перевірки, то зможете придбати її за 0,001 долара.
🟪 Безкоштовні сервіси
Серед безкоштовних онлайн-ресурсів можемо виділити сервіси компаній Google та Yandex, а саме WebMaster. Ці прості базові інструменти є безкоштовними та доступними, проте інколи працюють із запізненням, що може впливати на точність інформації. Для початківців із невеликою кількістю проєктів ці ресурси допоможуть бачити загальну картину і загалом це досить непоганий варіант для старту.
Пропоную ознайомитися детальніше із цими онлайн-інструментами.
Як відслідковувати позиції за допомогою Yandex WebMaster
Для початку потрібно пройти реєстрацію та додати свій сайт до цього ресурсу. А далі знайти пункт “Пошукові запити” і серед останніх пошукових запитів ті групи запитів, що вам необхідні( це можуть бути як і всі запити, так і обрані, і лише найпопулярніші). Таким чином інструмент покаже вам список ключових слів.
Крім аналізу позицій сайту, WebMaster має ще низку корисних функцій, зокрема аналіз показів за певний період, моніторинг кліків на вашу сторінку, вибір конкретного регіону просування та типу пристрою тощо.
Як відслідковувати позиції за допомогою Google WebMaster
Порівнюючи функціонал цих двох інструментів різних компаній, можна помітити, що схожість значна, проте Google все ж має значно ширшу опціональність. Щоб отримати перелік ключових слів та позицій сторінок у пошуковій видачі, оберіть розділ Пошуковий трафік, де ви зможете знайти аналіз пошукових запитів.
Корисною функцією виділимо інструмент Google Search Console, за допомогою якої відбувається фільтрування за датами, типами приладів, видами пошуків (фото, відео, текстовий запит), моніторинг трафіку, аналіз посилань, підрахунок кліків, показів, позицій тощо.
Ми допоможемо вам здійснити професійне SEO-просування сайту
Вартість послуг – $1000 на місяць, тривалість проекту 3-5 місяців.
Додатки для смартфонів та ПК
🟪 Пк-додатки
Декстопні програми також можуть допомогти відстежувати позиції. Загалом їх опціональність теж достатньо широка, прості та зручні у використанні. Проте, зазвичай такі пк-додатки краще функціонують у повній, тобто платній версії, і звичайно, необхідні систематичні оновлення для коректної роботи ресурсу.
На сьогодні можемо порекомендувати одну із найпопулярніших програм – KeyCollector. Здебільшого цей ресурс використовують для підбору семантичних ядр, проте ним буде зручно користуватися також і для отримання інформації про ранжування.
Тут ви зможете проводити аналіз позицій, змінювати регіони, додавати ключі і ще багато корисних функцій, що допоможуть покращити просування веб-сайтів.
Схожі функції також є в таких сервісах, як Yazzle, SerpParser, SeMonitor, SeoPowerSuite, WebLogAnalyzer. Зазвичай, для тих хто лише починає досліджувати SEO, онлайн-ресурсів буде достатньо, ПК-додатки хоч і легкі у використанні, проте потребують чималого багажу знань та вмінь у своїй справі. Зазвичай, ці декстопні програми використовують безпосередньо ті, хто займається SEO-оптимізацією.
🟪 Мобільні застосунки
Якщо основна ваша діяльність проходить на пристроях з операційними системами Android та iOs, тоді зручніше користуватися спеціальними додатками для цих систем. Ці застосунки бувають платні, з більш ширшим функціоналом, та безкоштовні, з базовими функціями. Обрати серед великої кількості схожих програм важко, тому орієнтуйтеся на найвищі позиції в Топі.
Пропоную ознайомитися з кількома прикладами:
- SEO Tool – один з найпопулярніших застосунків для iOS. У цієї програми досить широкий опціонал. Працює з багатьма пошуковими системами, перевіряє позиції з графіками та звітами, можна змінювати регіони перевірки, слідкувати за динамікою позицій. Користуватися дуже легко – достатньо обрати кількість пошукових запитів, ключовики, пошукову систему та додати адресу вашого сайту.
- SEO Watcher – застосунок для Android. Тут є безкоштовна та платна версії. Безкоштовна версія дещо обмежена, проте дає змогу провести перевірку до 5-ти пошукових запитів.
SEO Serp Mojo теж застосунок для Android. За функціями схожа до попередніх програм, проте перевірка позицій є необмеженою у кількості, а також є можливість переглядати ранжування. Крім цього, програма працює практично з усіма пошуковими системами.
Іноземні програми для перевірки позицій сайту
Для ще більш розгорнутого аналізу можна використовувати не лише вітчизняні аналоги програм, а й іноземні. Вони також бувають для онлайн- та ПК- користування.
Далі ми розглянемо кілька таких сервісів.
🟪 Англомовні ПК-програми
Rankware – достатньо хороша декстопна програма, більшість функціоналу якої є безкоштовним. Підходить для операційних систем Windows та Macintosh. Ви можете безкоштовно перевіряти позиції в необмеженій кількості , проте лише для одного ресурсу. Звісно ж платна версія зможе відкрити інші опції цієї програми.
🟪 Англомовні онлайн-сервіси
- SeoProfiler допоможе проаналізувати ранжування та конкурентів. Є кілька корисних функцій, такі як аудит сайту, інструменти для посилань, є опції для SMM. Пробна версія тут безкоштовна, для повного доступу необхідно придбати тарифний план, ціни стартують від 70 доларів за місяць.
- Link-assistant. Цей ресурс також буде корисним для перевірки ранжування та аудитів. Аналіз позицій відбувається у 3 різних пошукових системах, кількість ключових слів необмежена, а самі перевірки можна робити як щодня, так і з певною заданою періодичністю. Цінова політика – від 125 доларів.
- RankWatch. За винятком перевірки позицій, цей ресурс знадобиться для перевірки історії даних, тут ви зможете отримувати розгорнуті звіти, повідомлення на електронну скриньку, можна змінювати регіон пошуку тощо. Ціна – від 30 доларів, є можливість отримати пробну версію.
- SerpFox – ресурс, що визначається точністю перевірок, є безкоштовні перевірки до 10 позицій, а також можливість отримати історію ранжування, детальні звіти та багато інших корисних функцій. За місячну підписку доведеться заплатити від 10 доларів.
- MicroSiteMasters. Цей сервіс допоможе провести аналітику ранжування, до того ж є змога побачити актуальні позиції в пошуковику Google. Крім цього, можна спостерігати за динамікою конкретного періоду. Є пробна версія, а платна стартує від 50 доларів за місяць.
- SerpBook – широкий функціонал, крім збору позицій є можливість працювати з ключовиками та інтергацією АРІ, змінювати регіон пошуку, складати звіти про ранжування тощо. Цінова політика – від 16 доларів за місяць користування.
Перевірка вручну
Цей спосіб нечасто використовують спеціалісти, оскільки він найменш достовірний. Однак буває, що потрібно перевірити невелику кількість запитів ( не більше 10), або ж ще раз перевірити якісь конкретні запити. Тому можна зробити це ручну. Зараз ми спробуємо розібратися, як правильно робити такий огляд. Найкраще починати з увімкнення режиму аноніма, адже кожна пошукова система буде видавати запити, опираючись на вашу історію пошуку, геолокацію тощо.
- Якщо ви використовуєте Yandex, тоді в новому пошуковому вікні введіть потрібний ключ та клікніть на “Пошук”. За потреби змініть регіон пошуку.
- Для перевірки в Google використовуйте такий самий принцип. Пам’ятайте, що навіть в анонімному режимі пошукова система все одно намагається відстежити геолокацію. Для того, щоб це змінити, внизу сторінки натисніть на “Враховувати моє місцезнаходження”.
Отже, якщо ви початківець і лише починаєте досліджувати SEO справу, рекомендуємо стартувати з безкоштовних ресурсів, чи то сервісів Google, чи то інших сайтів, що були сьогодні розглянуті в цій статті. Таким чином, ви зможете ознайомитися з функціоналом і в майбутньому перейти на більш професійні профілі.
Якщо ви бувалий спеціаліст своєї справи, сподіваємося, що сьогодні ви теж почерпнули щось корисне для себе. Радимо і далі надавати перевагу онлайн-ресурсам, оскільки в такий спосіб краще передавати інформацію клієнтам.