How does SEO affect lead generation for IT companies?

Як SEO впливає на лідогенерацію для IT-компаній?

SEO-оптимізація – важлива складова діджитал маркетингу та потужний інструмент генерації лідів. Проте, далеко не кожен власник IT-компанії знає, як правильно використовувати свій сайт для отримання бажаних клієнтів з пошукових систем, тому сьогодні ми постараємось в цьому розібратися.

🟪  Що таке SEO?

SEO – це процес покращення видимості та відвідуваності вашого вебсайту за допомогою органічних або безкоштовних результатів пошуку в пошукових системах. Практикою вдосконалення веб сторінок є покращення вашого рейтингу на сторінці результатів пошуку. Кінцевою метою SEO є підвищення видимості вебсайтів, щоб ви могли залучити потрібних людей за допомогою пошукових систем.

Якісне SEO:

 • покращує видимість та рейтинг сайту в пошукових системах;
 • збільшує відвідуваність ресурсу з пошукових систем;
 • робить ваш товар або послугу надійними в очах користувача.

Клієнти завжди у тих, хто в TOP Google, тому першими в видачі пошукової системи розміщуються рекламні блоки; далі йдуть так звані органічні результати видачі. Всього їх в сумі 10. Ось трохи статистики:

 • тільки 9% користувачів передивляється до кінця першу сторінку видачі;
 • 65% вибирають посилання з органічних результатів видачі;
 • 19% користувачів вибирає з реклами Google Ads;
 • тільки 0,44% користувачів переходить на другу сторінку SERP.

Це означає, що чим вищу позицію ваш сайт займає в пошуковій видачі, тим більше трафіку ви отримуєте. Тому, чим краще оптимізований ваш сайт для пошукових систем, тим вищу позицію в пошуку ви займаєте та тим більше релевантних відвідувачів ви отримаєте.

Аналітики Backlinko та ClickFlow Finds проаналізували CTR 874 929 сторінок і понад 5 мільйонів пошукових запитів, щоб дізнатися, які чинники найбільше впливають на органічний CTR і, звичайно ж, з’ясували, що найвищий органічний трафік дає перша сторінка пошуку Google.

Як SEO впливає на лідогенерацію, Як SEO впливає на лідогенерацію для IT-компаній?

Починаючи вже з другої сторінки йде різкий спад CTR.

Аналіз першої сторінки показав, що перше посилання в результатах пошукової видачі Google має середній CTR 31,7%. Причому ймовірність того, що користувач перейде саме по ньому в 10 разів вище, ніж у 10-го результату пошуку.

Як SEO впливає на лідогенерацію, Як SEO впливає на лідогенерацію для IT-компаній?

Тож, розглянемо способи, за допомогою яких ви можете ефективно використовувати SEO для сприяння вашим зусиллям щодо генерації потенційних клієнтів:

 1. Проведіть аудит вашого вебсайту
 2. Виконайте дослідження ключових слів
 3. Оновіть наявний контент на сторінці
 4. Порівняйте ефективність своїх конкурентів
 5. Створіть постійну контент-стратегію
 6. Створіть стратегію нарощення зворотних посилань

🟪  Що таке лідогенерація?

Лідогенерація фокусується на тому, щоб зацікавити споживачів вашим товаром або послугою з кінцевою метою забезпечити продажі. Це важливий процес для як для B2B, так і для B2C компаній.

Що ж робить лідогенерація? Її задача:

 • підтримувати здорове зростання бізнесу;
 • залучати кваліфікованих потенційних клієнтів;
 • сприяти переходові від споживача до замовника.

Іншими словами, генерація потенційних клієнтів (або ж лідогенерація) – це процес формування інтересу до вашого бізнесу для того, щоб скласти список потенційних клієнтів.

На цьому етапі вам може бути цікаво, який зв’язок між цими двома стратегіями.

По-перше, важливо пояснити, що SEO та лідогенерація – це не одне і те ж саме. SEO-оптимізація сайту орієнтована на збільшення веб трафіку. Лідогенерація спрямована на збільшення кількості клієнтів/потенційних клієнтів для вашого бізнесу. Однак, SEO може доповнити зусилля тривалих кампаній, підвищуючи обізнаність про вашу компанію за допомогою органічного трафіку на сайт.

🟪  Чому SEO ідеально підходить для генерації лідів?

Скажімо, компанія шукає підрядника для розробки програмного забезпечення на аутсорсі. Відповідальний менеджер компанії не впевнений, де знайти надійного провайдера. Отже, він виконує пошук у Google за такими термінами, як “software development outsourcing” чи “software engineering offshoring”.

Потім він натрапляє на блог під назвою “best software development outsourcing companies”.

Він переходить до блогу і з’ясовує, які компанії є найкращими в різних країнах, кого та за якими критеріями краще обирати, знаходить на сторінці сайту відповідну експертизу і контактує з ними.

Другий розвиток подій: менеджер знаходить подібну статтю з посиланням на ваш сайт на одному з авторитетних видань. Ознайомившись із контентом, він переходить на ваш сайт, ознайомлюється з сервісами та експертизою і, якщо вони здаються йому цікавими, контактує з вами.

Таким чином, зворотні посилання з надійних джерел у поєднанні з оптимізованим під певні ключові слова вмістом власного вебсайту вашої компанії допомагають менеджеру прийняти рішення.

Ми допоможемо вам здійснити професійне SEO-просування сайту

Вартість послуг – $1000 на місяць, тривалість проекту 3-5 місяців.

🟪  Як SEO допомагає у лідогенерації?

У двох словах, ось як це працює.

 1. SEO допомагає оцінити ключові слова, пов’язані з бізнесом, на які потрібно орієнтуватись.
 2. Потенційні клієнти знайдуть ваш контент за допомогою результатів звичайного пошуку.
 3. Якщо вміст відповідає потребам вашої цільової аудиторії, ви матимете можливість перетворити звичайного відвідувача на потенційного клієнта і врешті-решт здійснити продаж.

SEO буде виконувати роль воронки, яка залучає потік потенційних клієнтів на ваш вебсайт. Отже, це зробить ваш вебсайт одним із найкращих інструментів для генерації лідів.

Раніше більшість компаній використовували холодні продажі. Після появи цифрового маркетингу холодні продажі стали менш ефективними.

На відміну від цього, SEO (тактика вхідного маркетингу) допомагає клієнтам знайти вас.

Ось кілька цікавих статистичних даних про лідогенерацію і SEO, які потрібно знати:

 1. 57% маркетологів B2B кажуть, що SEO приносить більше потенційних клієнтів, ніж будь-яка інша маркетингова ініціатива (джерело – Junto).
 2. Потенційні клієнти SEO мають коефіцієнт закриття 14,6% (джерело – HubSpot).
 3. Якщо все зробити правильно, SEO може забезпечити коефіцієнт конверсії 14,6% (джерело – 99 фірм).

Загалом, якщо ви шукаєте ефективну тактику для залучення більшої кількості потенційних клієнтів, то лідогенерація за допомогою SEO-просування – це та стратегія, яку ви не можете ігнорувати.

Наостанок, ви можете використовувати тактику SEO самостійно, використовуючи поради з нашого блогу, щоб освіжити свою стратегію генерації лідів.

Пам’ятайте, SEO – це конкурентна маркетингова стратегія, що застосовується багатьма компаніями B2B та B2C.

Якщо ж ви шукаєте досвідченого партнера, який би провів ваших потенційних клієнтів через воронку продажів, bizZzdev може вам допомогти. Ми працюємо із SEO та лідогенерацією для IT-компаній в сукупності понад 6 років і точно знаємо як допомогти вашому бізнесові отримати нових лідів.

2 (Demo)
напишіть нам
Відповімо за 20 хвилин!

  Related Posts

  Privacy Preferences
  When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.