SEO-контент: як писати для пошукових систем
Плануючи SEO-просування для свого сайту перша річ, яку слід продумати, – це контент. Він же ж і є одним із найвищих пріоритетів в SEO. Якісний контент – це те, чим ви залучаєте аудиторію, демонструєте свою експертність та зацікавлюєте користувачів. Створення справжнього, цінного вмісту тексту є найвагомішим серед усіх факторів, які впливають на SEO-оптимізацію сайту.
Незалежно від того, чи це статті в блогах, чи сторінки продуктів, відгуки, відео чи щось інше, що ви створюєте для своєї аудиторії, – правильний контент означає, що у вас є основа для підтримки всіх ваших інших зусиль, які стосуються SEO.
SEO-контент – це контент, який призначений для ранжування в пошукових системах (наприклад, Google). Крім того, контент, який написаний спеціально для SEO, зазвичай оптимізується під конкретне ключове слово. Тому, коли ми говоримо про оптимізацію сайту під пошукові системи, не забувайте: контент – це основа.
🟪 Крок №1: Оберіть тему.
Ваш перший крок – придумати тему для вашого контенту.
Зокрема, ви хочете висвітлити тему, яка цікавить вашого цільового клієнта.
Ось 2 швидкі способи для генерування ідей для цільового контенту.
Reddit: перейдіть до активних субредітів, де ваша цільова аудиторія має тенденцію спілкуватись, і шукайте теми, які зазвичай з’являються знову і знову. Це можуть бути великі теми для висвітлення у дописі, блозі чи відео.
Блоги конкурентів: перегляньте популярні публікації в блогах, відео та інфографіку з блогів ваших конкурентів. Що у них спільного? Що ви можете наслідувати (або удосконалити)?
🟪 Крок №2: Знайдіть ключові слова.
Тепер саме час знайти ключові слова для вашого контенту.
Якщо коротко, дослідження ключових слів – ВЕЛИЧЕЗНА тема. І висвітлити її швидко не вийде, однак ось кілька простих порад для базового пошуку:
- По-перше, використовуйте Google Suggest, щоб знайти ключові слова з довгим хвостом.
Що цікаво в цій техніці, так це те, що ви бачите ключові слова, які люди зараз шукають. Це означає, що ці ключі не є надто конкурентоспроможними (поки що). - По-друге, використовуйте Ubersuggest.
Цей безкоштовний інструмент дослідження ключових слів допоможе вам знаходити нові ідеї для ключових слів. Це також дозволяє дізнатись, скільки людей щомісяця шукає це ключове слово в Google.
Врешті, введіть кілька різних слів і фраз у AnswerThePublic.
На відміну від більшості інших інструментів добору ключових слів, AnswerThePublic на 100% фокусується на питаннях. Отже, якщо ви хочете створити вміст, оптимізований для ключових слів із запитаннями (наприклад: “Чому маркетинг вмісту важливий?”), цей інструмент – саме для вас.
🟪 Крок №3: Напишіть всебічний контент.
Ось маленький брудний секрет про вміст SEO: якщо ви хочете, щоб ваш контент високо ранжувався у Google, він повинен бути унікальним.
Іншими словами, якісного контенту недостатньо. Ваш контент повинен бути найкращим результатом для певного пошуку, інакше він не буде ранжуватися. Насправді якісний, корисний і цікавий контент є запорукою успіху в SEO.
Чому довгий контент ранжується краще?
Більший контент допомагає надати Google додаткову інформацію про тему цієї веб-сторінки. Це робить його більш впевненим в тому, що ваша сторінка є відповідним результатом для цього ключового слова.
Довгі статті можуть охопити НАБАГАТО більше, ніж допис у блозі на 300 слів на ту саму тему. Це означає, що довгі статті відповідають на запити шукача краще, ніж короткий вміст.
Написання довгих текстів може і повинно стати для вас конкурентною перевагою.
Ваші конкуренти, мабуть, лінуються писати глибокі довгі статті. Це означає, що ви миттєво зможете відокремитись від конкурентів, коли почнете публікувати масштабні ґрунтовні матеріали.
Далі перейдемо до нашого наступного кроку в процесі написання контенту для SEO.
🟪 Крок №4: Оптимізуйте текст для користувачів.
Тепер, коли ви написали частину контенту, настав час оптимізувати його для користувачів.
Зокрема, ви хочете зробити ваш контент легким для сприйняття. Тому що справа в наступному: якщо ваш вміст вашого тексту складно читати та зрозуміти, він не буде класифікований.
Це тому, що Google зараз використовує “Сигнали взаємодії з користувачем” (на додаток до традиційних сигналів ранжування на кшталт зворотних посилань), щоб з’ясувати, які результати заслуговують на перше місце в SERP.
Отже, якщо людям подобається ваш контент, це покращить його позиції.
З огляду на це, ось декілька порад щодо SEO-копірайтингу, за допомогою яких ви можете переконатися, що ваш контент задовольняє користувачів та пошукові системи:
- По-перше, зробіть перші кілька речень вашого змісту справді короткими.
Дослідження показують, що люди хочуть читати короткі речення. Читачі також не люблять широкі блоки тексту.
Крім того, розбийте ці перші 5–10 речень між величезними полями, щоб очі людей не мусили кидатися туди-сюди. - По-друге, ми рекомендуємо додати багато мультимедіа до свого контенту.
Використовуйте відео, аудіо, схеми, діаграми, інтерактивні медіа, вікторини, ігри та інфографіку.
Коли у вашому контенті є якісне мультимедіа, ви задовольняєте більшу частину людей, які заходять на ваш сайт через Google.
Люди, яким подобається відео, будуть сидіти склавши руки і переглядати ваше відео на YouTube.
Люди, які люблять читати, читатимуть ваш допис у блозі.
А аудіо-наркомани одягнуть навушники і прослухають ваш подкаст.
Насправді в документі Google Quality Guidelines пропонується рецензентам розглядати сторінки з додатковим вмістом (у формі калькуляторів, завантажень та діаграм) вищої якості, а не тільки лиш текстові сторінки.
Ми допоможемо вам написанням контенту для пошукових систем
Вартість послуг – $1000 на місяць, тривалість проекту 3-5 місяців.
🟪 Крок №5: Оптимізуйте контент за ключовими словами.
Цей крок полягає в тому, щоб зробити вміст зручним для SEO.
По-перше, обов’язково включіть головне ключове слово в перші 100 слів своєї сторінки. Чому це важливо? Чим вище на сторінці вперше з’являється ключове слово, тим більше Google розглядає цю сторінку з точки зору оптимізації під цей ключ.
Якщо подумати – це має сенс: уявіть, що ви пишете статтю на конкретну тему, то чому б вам не згадати слово, пов’язане із цією тематикою (іншими словами, ключове слово), відразу?
По-друге, додайте внутрішні посилання в зміст іншого тексту на своєму веб-сайті. Це покращить ранжування інших сторінок, дозволить гугл-ботові пройтись по цих сторінках і покращить навігацію для юзера.
🟪 Крок №6: Створення посилань.
У цьому немає сумнівів: лінкбілдинг має величезний вплив.
Насправді дослідження факторів ранжування пошукових систем 2019 року показало, що посилання все ще неймовірно важливі для високого рейтингу в Google.
Тож оберіть якісні релевантні ресурси для розміщення зовнішніх посилань, напишіть короткі гест-пости, спілкуйтесь на форумах і пам’ятайте про те, що основним завданням є донесення певної цінності для користувачів як при лінкбілдингу, так і при написанні контенту.
Сподіваємось, що ця стаття від Bizzzdev також була цінною для вас 🙂