SEO-optimization of the site
SEO-оптимізація сайту: основні етапи просування

SEO-оптимізація сайту – важливий етап у просуванні бізнесу та генерації релевантного трафіку. Тому, перед тим як замовити послуги SEO-оптимізації в індивідуального спеціаліста, знайти та замовити послуги у SEO-агенції, яка б відповідала за процес оптимізації сайту під пошукові системи, важливо зрозуміти декілька речей.

Перш за все, що SEO – це тривалий процес та підхід до нього має бути комплексним. І, швидше за все, Вам доведеться вносити зміни на сайт, змінювати його структуру, робити корекцію дизайну, контенту для того щоб отримати якісний результат. Для цього SEO-спеціалістові часто доводиться заручитись підтримкою власника сайту і суміжних спеціалістів.

Сама структура роботи не змінюється від того під яку пошукову систему проводиться оптимізація сайту – Google, Bing, Yahoo і т.д. Не залежить це також і від того, в якому регіоні проводиться розкрутка – Україні, Європі чи оптимізація сайту під США. Тому пропонуємо ознайомитися із основними кроками в оптимізації.

1Seo-аудит сайту.

Перед тим як приймати рішення про просування сайту під певні ключові слова важливо провести комплексний аналіз кількох показників. Зокрема, конкурентного середовища, тематики та повноцінний аналіз сайту.

Отримавши всі необхідні доступи, SEO-спеціаліст виконує аналіз видимості сайту по ключовим словам, проводить аналіз конкурентів (щоб зрозуміти якої стратегії вони притримуються) та виконує аналіз лідерів ринку для того, щоб визначити, як найкраще рухатися. Додатково спеціаліст аналізує структуру сайтів конкурентів в ТОПІ пошукової видачі, їх контентне наповнення та беклінковий профіль.

На основі цього, SEO-спеціаліст може визначити які бюджети знадобляться для просування сайту в Google, який необхідний приріст зворотних посилань на сайт, витрати на контент.

Найкраще, якщо перший місяць роботи відводиться на технічну оптимізацію сайту із внесенням всіх необхідних глобальних змін та подальшим доопрацюванням.

2Формування семантичного ядра сайту.

Це важливий етап в процесі оптимізації, оскільки саме завдяки правильному підборі ключових фраз ми визначаємо, який клієнт буде знаходити наш сайт. На основі сформованого та кластеризованого семантичного ядра сайту створюється структура сайту, посадкові сторінки та сторінки блогу, написання текстів, створення перелінковки, генерація мета-даних.

3Внутрішня оптимізація.

Перед тим як приступити до внутрішньої оптимізації сайту, SEO-спеціаліст проводить комплексний аудит, завдяки якому визначає основні проблеми на які слід звернути увагу.
Важливі елементи внутрішньої оптимізації сайту:

 • Якісний вміст сторінки
 • Назви сторінок
 • Заголовки
 • Мета-теги
 • Альтернативний текст зображення
 • Структурована розмітка
 • URL-адреси сторінок
 • Внутрішня перелінковка
 • Адаптивність
 • Швидкість сайту

Усі елементи SEO на сторінці поділяються на три основні категорії:

 • Елементи вмісту
 • Елементи HTML
 • Елементи архітектури сайту

Обов’язково виконують наступні пункти:

  • Формування адреси сторінок на сайті
  • Покращення швидкості відповіді сервера та завантаження сторінок веб-сайту.
  • Видалення дублів за допомогою постійних перенаправлень, канонічних адрес, noindex.
  • Створення XML-мапи сайту.
  • Оптимізація сторінок пагінації.
  • Оптимізація коду від сервера і заголовків сторінок.
  • Налаштування мікророзмітки.

4Оптимізація контенту.

Контент – важлива складова, без якої сайтові буде важко просунутися в топі пошукової системи. Саме тому до цієї частити роботи існує досить багато вимог. При проведенні комплексного аудит сайту SEO-оптимізатор перевіряє унікальність контенту, його насиченість ключовими словами, якість, доступність всіх елементів на сторінці. Контент – король, не тільки тому що з його допомогою ми насичуємо сайт ключовими словами, але й тому, що ми переконуємо відвідувача у власній експертності, розповідаємо професійні деталі, та даємо корисну інформацію користувачеві, чим здані покрити його інтент, з яким він зайшов у пошуковик.

SEO-оптимізація контенту теж має певні правила.
Контент має бути унікальним. Від 90 до 100% за різними інструментами.
Контент має бути корисним і читабельним.
На сторінках необхідно використовувати ключові фрази, але не переспамлювати ними. Завжди пам’ятайте про те, що вас читатимуть живі люди і пишіть більше для них, ніж для пошуковика.

Оптимізатор вручну формує унікальні мета теги (Title, Description і заголовки H1) і відправляє сторінку на індексацію.

5 Внутрішня перелінковка.

Часто причиною поганого ранжування сайту є погано організована внутрішня перелінковка сайту, тобто наповнення сторінки статичною вагою. Що це взагалі таке? – запитаєте Ви.

Важливо не просто створити посадкові сторінки, але і організувати внутрішню перелінковку (внутрішні посилання сторінок сайту на інші сторінки всередині сайту) так, щоб і користувачі, і пошуковий робот могли без проблем потрапити на інші сторінки. В іншому випадку – вони можуть не з’явитися в індексі пошукових систем.

6 Зовнішня оптимізація сайту.

Зовнішня оптимізація сайту стосується не лише посилань. Вона також означає дії, вжиті за межами вашого власного веб-сайту, щоб вплинути на ваш рейтинг на сторінках результатів пошуку (SERP).

Зовнішня оптимізація факторів ранжування передбачає поліпшення сприйняття пошуковою системою та користувачами популярності, релевантності, надійності та авторитету сайту. Це досягається за допомогою інших авторитетних ресурсів в Інтернеті (сторінки, сайти, люди, тощо), що посилаються на ваш веб-сайт або просувають його, тим самим “ручаються” за якість вашого контенту.

Грунтуючись на ранжуванні сторінок за запитами і аналізі трафіку за категоріями, SEO-фахівці постійно працюють зі структурою сайту, розширюють її, вносять зміни в тексти, мета-теги, внутрішню перелінковку, кількість зовнішніх посилань сторінок. Зовнішня оптимізація – це тривалий процес.

Все ускладнює постійне оновлення алгоритмів пошукових систем, в зв’язку з чим часто доводиться вносити зміни в стратегію просування сайту і постійно покращувати його для користувачів і пошукових систем.

Впровадження якісного SEO на сайті завжди буде корисним для розвитку бренду, його впізнаваності та його маркетингових зусиль.

Це вважається методом маркетингу “нового часу” і водночас це є критично важливим маркетинговим елементом сьогодні. Особливо, коли конкуренція на ринку зростає чи не щодня. Для того щоб згенерувати якісний трафік на сайт та знайти лідів ми рекомендуємо залучати максимальну кількість діджитал-каналів, а саме: лідогеренрацію в Лінкедін, SEO-оптимізацію, і додатково створити відділ продажу, а команда Bizzzdev готова взяти на себе всі турботи щодо маркетингових процесів та налагодити продажі у вашій компанії.

Related Posts

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.