SEO-оптимізація сайту: основні етапи просування

SEO-оптимізація сайту – важливий етап у просуванні бізнесу та генерації релевантного трафіку. Тому, перед тим як замовити послуги SEO-оптимізації в індивідуального спеціаліста або у SEO-агенції, які б відповідали за процес оптимізації сайту під пошукові системи, важливо зрозуміти декілька речей.

Перш за все, що SEO – це тривалий процес та підхід до нього має бути комплексним. І, швидше за все, вам доведеться вносити зміни на сайт, поліпшувати його структуру, робити корекцію дизайну та контенту для того, щоб отримати якісний результат. Для цього SEO-спеціалістові часто доводиться заручитись підтримкою власника сайту і суміжних спеціалістів.

Сама структура роботи не змінюється від того, під яку пошукову систему проводиться оптимізація сайту – Google, Bing, Yahoo і т.д. Не залежить це також і від того, в якому регіоні проводиться розкрутка – Україні, Європі чи потрібна оптимізація сайту під США. Тому пропонуємо ознайомитися з основними кроками в оптимізації.

1 Seo-аудит сайту.

Перед тим як приймати рішення про просування сайту під певні ключові слова важливо провести комплексний аналіз кількох показників. Зокрема, конкурентного середовища, тематики та провести повноцінний аналіз сайту.

Отримавши всі необхідні доступи, SEO-спеціаліст виконує аналіз видимості сайту за ключовими словами, проводить аналіз конкурентів (щоб зрозуміти якої стратегії вони дотримуються) та виконує аналіз лідерів ринку для того, щоб визначити як найкраще рухатися. Додатково спеціаліст аналізує структуру сайтів конкурентів в ТОПІ пошукової видачі, їх контентне наповнення та профіль зовнішніх посилань.

На основі цього, SEO-спеціаліст може визначити які бюджети знадобляться для просування сайту в Google, який необхідний приріст зворотних посилань на сайт, витрати на контент.

Найкраще, якщо перший місяць роботи відводиться на технічну оптимізацію сайту із внесенням всіх необхідних глобальних змін та подальшим доопрацюванням.

2 Формування семантичного ядра сайту.

Збір семантичного ядра – це важливий етап в процесі оптимізації, оскільки саме правильний підбір ключових фраз є запорукою того як клієнт буде знаходити сайт. На основі сформованого і кластерізованного семантичного ядра сайту створюється структура сайту, посадочні сторінки та сторінки блогу, а також продумується написання текстів, створення перелинковки, генерація мета-даних.

3 Внутрішня оптимізація.

Перш ніж приступити до внутрішньої оптимізації сайту, SEO-спеціаліст проводить комплексний аудит, завдяки якому визначає основні проблеми на які слід звернути увагу.

Важливі елементи внутрішньої оптимізації сайту:

 • якісний вміст сторінки;
 • назви сторінок;
 • заголовки;
 • метатеги;
 • альтернативний текст зображення;
 • структурована розмітка;
 • URL-адреси сторінок;
 • внутрішня перелінковка;
 • адаптивність;
 • швидкість завантаження сайту.

Усі елементи SEO на сторінці поділяються на три основні категорії:

 • елементи вмісту;
 • елементи HTML;
 • елементи архітектури сайту.

Обов’язково виконують наступні пункти:

 • формування адреси сторінок на сайті;
 • покращення швидкості відповіді сервера та завантаження сторінок вебсайту;
 • видалення дублів за допомогою постійних перенаправлень, канонічних адрес, noindex;
 • створення XML-мапи сайту;
 • оптимізація сторінок пагінації;
 • оптимізація коду відповіді сервера і заголовків сторінок;
 • налаштування мікророзмітки.
 •  

4 Оптимізація контенту.

Контент – важлива складова, без якої сайту буде важко просунутися в топі пошукової системи. Саме тому дана частина роботи має досить багато вимог. Проводячи комплексний аудит сайту, SEO-оптимізатор перевіряє унікальність контенту, його насиченість ключовими словами, якість, доступність всіх елементів на сторінці. Контент – король не тільки тому, що з його допомогою сайт наповнюється ключовими словами. Контент допомагає переконати відвідувача в експертності авторів тексту і співробітників компанії, розповісти професійні деталі й дати корисну інформацію користувачеві, що може задовольнити його інтент, з яким він зайшов в пошуковик.

SEO-оптимізація контенту теж має певні правила:

 1. Контент має бути унікальним. Від 90 до 100% за різними інструментами.
 2. Контент має бути корисним і читабельним.
 3. На сторінках необхідно використовувати ключові фрази, але не спамити ними. Важливо пам’ятати, що контент будуть читати живі люди, тому важливо писати в першу чергу для них, ніж для пошукача.

Оптимізатор вручну формує унікальні метатеги (Title, Description і заголовки H1) і відправляє сторінку на індексацію.

5 Внутрішня перелінковка.

Часто причиною поганого ранжування сайту є погано організована внутрішня перелінковка сайту, тобто наповнення сторінки статичною вагою.

Важливо не просто створити посадкові сторінки, але і організувати внутрішню перелінковку (внутрішні посилання сторінок сайту на інші сторінки всередині сайту) так, щоб і користувачі, і пошуковий робот могли без проблем потрапити на інші сторінки. В іншому випадку – вони можуть не з’явитися в індексі пошукових систем.

Ми допоможемо вам здійснити професійне SEO-просування сайту

Вартість послуг – $1000 на місяць, тривалість проекту 3-5 місяців.

6 Зовнішня оптимізація сайту.

Зовнішня оптимізація сайту стосується не тільки посилань. Вона також означає дії, вжиті за межами веб-сайту, щоб вплинути на його рейтинг в результатах пошуку (SERP).

Зовнішня оптимізація факторів ранжирування передбачає поліпшення сприйняття пошуковою системою і користувачами популярності, релевантності, надійності та авторитету сайту. Це досягається за допомогою інших авторитетних ресурсів в Інтернеті (сторінки, сайти, люди і т.д.), які посилаються на ваш сайт або просувають його – цим вони показують, що “ручаються” за якість контенту.

Спираючись на ранжирування сторінок за запитами та аналіз трафіку за категоріями, SEO-фахівці постійно працюють зі структурою сайту, розширюють її, вносять зміни в тексти, мета-теги, внутрішню перелінковку, кількість зовнішніх посилань сторінок. Зовнішня оптимізація сайту – це тривалий процес.

Все ускладнює постійне оновлення алгоритмів пошукових систем, у зв’язку з чим часто доводиться вносити зміни в стратегію просування сайту і постійно покращувати його для користувачів і пошукових систем.

Впровадження якісного SEO на сайті завжди буде корисним для розвитку бренду, його впізнаваності і маркетингових зусиль.

SEO вважається методом маркетингу “нового часу”, але водночас є і критично важливим маркетинговим елементом сьогодні, з огляду на, що конкуренція на ринку зростає щодня. Для того, щоб згенерувати якісний трафік на сайт і знайти лідів, ми рекомендуємо залучати максимальну кількість діджитал-каналів, а саме: лідогенерацію в Лінкедін, SEO-оптимізацію, і додатково створити відділ продажу, а команда Bizzzdev готова взяти на себе всі турботи щодо маркетингових процесів та налагодити продажі у вашій компанії.

2 (Demo)
напишіть нам
Відповімо за 20 хвилин!

  Related Posts

  Privacy Preferences
  When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.