Як отримувати клієнтів з Upwork
Upwork – найбільша в світі біржа фріланса, яка може стати основою для створення IT- компанії з нуля і подальшому її розвитку. Також даний ресурс буде відмінним доповненням до каналів лідогенерації, що вже існують.
Розповімо докладно про дану платформу і специфіку роботи з нею.
🟪 Що таке Upwork
Upwork – онлайн платформа, на якій замовники можуть знайти виконавців, а виконавці – замовників.
Сам же Upwork виступає посередником, який гарантує фрілансеру оплату, а клієнту – якісне виконання проєкту. За свою роботу сайт бере певний відсоток, який змінюється в бік зменшення, в залежності від тривалості роботи з кожним конкретним клієнтом.
Фрілансери можуть працювати самостійно, або об’єднуватися в агентства, які за своєю суттю відповідають структурі IT-компанії та ролям в ній: виконавці, бізнес-менеджери та власник агентства.
🟪 З чого почати роботу на Upwork
1. Реєстрація профайла. Наразі кількість фрілансерів на платформі сильно перевищує кількість потенційних замовників, у зв’язку з цим платформа дуже уважно ставиться до процесу реєстрації, а деякі країни (наприклад Китай) повністю втратили можливість реєстрації на Upwork.
Для того, щоб підвищити ваші шанси на реєстрацію, необхідно приділити достатньо уваги кожному з наступних кроків:
2. Додайте професійне фото: ваше обличчя має бути добре видно і займати близько 80% площі зображення, оскільки після отримання першого проєкту вам доведеться пройти відеоверифікацію.
3. Уважно заповніть інформацію про себе (BIO). Намагайтеся максимально “продати” себе, описуючи свій професійний досвід.
4. Максимально детально опишіть кожне місце роботи, курси, сертифікації.
5. Пам’ятайте про портфоліо – це, напевно, найважливіший пункт в профілі. Важливо, щоб ви якісно “залили” не менше 3-х проєктів, на момент попередньої перевірки вашого профайла перед реєстрацією.
6. Далі потрібно відзначити 10 ваших найсильніших скілів. Зверніть увагу, що за даними скілами система буде перевіряти відповідність вашого профайла проєктам, тому слід бути уважним і бажано поставитися до заповнення серйозно.
🟪 Процес пошуку замовлень на Upwork
Ми допоможемо вам отримувати клієнтів з Upwork
Вартість послуг – $1000 на місяць, тривалість проекту 3-5 місяців.
Сам процес пошуку замовлень виглядає наступним чином: всі роботи, наразі доступні на Upwork викладаються у своєрідну стрічку в міру їх новизни.
Для того щоб зробити пошук роботи більш релевантним, у вас є можливість користуватися фільтрами та зберігати їх, що дозволить не витрачати час кожен раз, коли вам потрібно буде відібрати завдання.
Коли ви знаходите роботу, релевантну вам, або вашій IT-компанії, ви повинні написати заявку (bid) – своєрідний мотиваційний лист, що дозволяє клієнту обрати фрилансера, оскільки замовник обирає лист який йому найбільше сподобається.
Важливо намагатися подавати ваш БІД якомога раніше після того, як клієнт розмістив на Upwork роботу, адже це дозволить вам потрапити в число перших та істотно збільшить ваші шанси. Зазвичай клієнт ще знаходиться біля комп’ютера перші 20-30 хвилин після публікації заявки.
Також отримати проєкти вам допоможуть спеціальні статуси, які майданчик Upwork надає фрилансерам:
Rising talent – спеціальний статус, який присвоюється найактивнішим фрилансерам, які відповідають наступним критеріям:
- на 100% заповнений профіль;
- пройдений тест на знання правил роботи на платформі (Upwork readiness test);
- регулярно створювались “БІДи” протягом минулих місяців.
Top rated – статус вважається більш пріоритетним ніж Rising talent, який присвоюється при виконанні наступних умов:
- поточний показник успішності роботи 90% або вище;
- ваш перший найм на Upwork був більш як 90 днів тому;
- підтримували статус Rising talent або рейтинг успішної роботи не менше 90% протягом як мінімум 13 з останніх 16 тижнів;
- на 100% заповнений профіль;
- ваш заробіток за останні 12 місяців понад $1000.
При отриманні одного із перерахованих вище статусів, ви можете бути впевнені, що ваша заявка (БІД) буде знаходитися вище заявок інших фрилансерів без такого статусу, незалежно від часу подачі мотиваційного листа (cover letter).
🟪 Як стати успішним на Upwork
На завершення дамо вам кілька порад, що дозволяють оптимізувати вашу роботу на даній фріланс-біржі, а можливо й організувати свою IT-компанію:
- На початку роботи потрібно розуміти що вам потрібно буде відправляти багато заявок, для того, щоб отримати свій перший проєкт (150-200, якщо вірити статистиці), тому не чекайте швидких результатів, але вони точно будуть, якщо ви проявите завзятість та наполегливість.
- Робіть проєкти дійсно якісно, адже від цього залежить ваш рейтинг як фрилансера, і, відповідно, привабливість вашого профілю для потенційних роботодавців.
- Просіть клієнтів ставити вам 5 зірок – максимальний рейтинг на біржі, навіть якщо для цього потрібно буде робити додаткову роботу, або переробляти проєкт, щоб сподобатися клієнту. Рейтинг на платформі Upwork – це альфа та омега, тому, якщо ваш рейтинг падає нижче 90% знайти наступні проєкти буде важко.
- Створіть базу заявок в Excel, щоб ви могли проаналізувати ефективність роботи, подивитися, які cover letters краще працюють, зберігати шаблони повідомлень і відповіді на питання, які задають клієнти, коли постять проєкт на Upwork.
Підсумуймо:
Upwork – відмінна платформа для того, щоб почати IT-бізнес «з нуля», або додати ще один хороший канал лідогенерації для IT-компанії, що вже існує. Це той канал, яким не варто нехтувати, якщо ви дійсно зацікавлені в диверсифікації каналів лідогенерації, про які детально можна прочитати в даній статті на нашому сайті.