Upwork
Як отримувати клієнтів з Upwork

Upwork – найбільша в світі біржа фріланса, яка може стати основою для створення IT- компанії з нуля і подальшому її розвитку. Також дана фріланс-біржа буде відмінним доповненням до вже існуючих каналів лідогенерації.

Розповімо докладно про дану платформу і специфіку роботи з нею.

🟪 Що таке Upwork

Upwork – онлайн платформа, на якій замовники можуть знайти виконавців, а виконавці – замовників.
Сам же Upwork виступає посередником, який гарантує фрілансеру оплату, а клієнту – якісне виконання проекту. За свою «роботу» сайт бере певний відсоток, який змінюється в бік зменшення, в залежності від тривалості роботи з кожним конкретним клієнтом.

Фрілансери можуть працювати самостійно, або об’єднуватися в агентства, які, за своєю суттю, відповідають структурі IT-компанії і ролям в ній: виконавці, бізнес-менеджери та власник агентства.

🟪 З чого почати роботу на UPWORK

1. Реєстрація профайла. В даний момент кількість фрілансерів на платформі сильно перевищує кількість потенційних замовників, у зв’язку з цим платформа дуже уважно ставиться до процесу реєстрації, а деякі країни (наприклад Китай) повністю втратили можливість реєстрації на Upwork.

Для того, щоб підвищити ваші шанси на реєстрацію, необхідно приділити достатньо уваги кожному з наступних кроків:

2. Професійне фото: ваше обличчя має бути добре видно і займати близько 80% площі зображення, так як після отримання першого проекту вам доведеться пройти відео-верифікацію.
3. Уважно заповніть інформацію про себе (BIO). Намагайтеся максимально «продати» себе, описуючи свій професійний досвід.
4. Максимально детально опишіть кожне місце роботи, курси, сертифікації.
5. Портфоліо, напевно, найважливіший пункт в профілі. Важливо, щоб ви якісно «залили» не менше 3-х проектів, на момент попередньої перевірки вашого профайла перед реєстрацією.
6. Далі потрібно відзначити 10 ваших найсильніших скілів. Зверніть увагу, що за даними скілами система буде перевіряти відповідність вашого профайла проектам, тому слід бути уважним і бажано поставитися до заповнення серйозно.

🟪 Процес пошуку замовлень на UPWORK

Сам процес пошуку замовлень виглядає наступним чином: всі роботи, доступні в даний момент на Upwork викладаються в своєрідну «стрічку», в якій публікуються всі роботи, в міру їх новизни.

Для того, щоб зробити пошук роботи більш релевантним у вас є можливість користуватися фільтрами і зберігати їх, що дозволить не витрачати час кожен раз, коли вам потрібно буде відібрати завдання.

Коли ви знаходите роботу, релевантну вам, або вашій IT-компанії, ви повинні написати заявку (bid) – своєрідний мотиваційний лист, що дозволяє клієнту обрати фрілансера, так як замовник обирає лист який йому найбільше сподобається.

Важливо намагатися подавати ваш бід якомога раніше після того, як клієнт розмістив на Upwork роботу, адже це дозволить вам потрапити в число перших та істотно збільшить ваші шанси. Як правило, клієнт ще знаходиться біля комп’ютера перші 20-30 хвилин після публікації заявки.

Також отримати проекти вам допоможуть спеціальні статуси, які майданчик Upwork надає фрілансерам:

Rising talent – спеціальний статус, який присвоюється найактивнішим фрілансерам, які відповідають наступним критеріям:
– на 100% заповнений профіль;
– пройдений тест на знання правил роботи на платформі (Upwork readiness test);
– регулярно створювались “БІДи” протягом минулих місяців.

Top rated – статус важається більш пріоритетним ніж Rising talent, який присвоюється при виконанні наступних умов:
– поточний показник успішності роботи 90% або вище;
– ваш перший найм на Upwork був більше 90 днів тому;
– підтримували статус Rising talent або рейтинг успішної роботи не менше 90% протягом як мінімум 13 з останніх 16 тижнів;
– на 100% заповнений профіль;
– ваш заробіток за останні 12 місяців більше $1000.

При отриманні одного із перерахованих вище статусів, ви можете бути впевнені, що ваша заявка (бід) буде знаходитися вище заявок інших фрілансерів без такого статусу, незалежно від часу подачі мотиваційного листа (cover letter).

🟪 Як стати успішним на Upwork

На завершення дамо вам кілька порад, що дозволяють оптимізувати вашу роботу на даній фріланс-біржі, а можливо й організувати свою IT-компанію.

1. На початку роботи потрібно розуміти що вам потрібно буде відправляти багато заявок, для того, щоб отримати свій перший проект (150-200, якщо вірити статистиці) – тому не чекайте швидких результатів, але вони точно будуть, якщо ви проявите завзятість та наполегливість.
2. Робіть проекти дійсно якісно, ​​адже від цього залежить ваш рейтинг як фрілансера, і, відповідно, привабливість вашого профілю для потенційних роботодавців.
3. Просіть клієнтів ставити вам 5 зірок – максимальний рейтинг на біржі, навіть, якщо для цього потрібно буде робити додаткову роботу, або переробляти проект, щоб сподобатися клієнту. Рейтинг на платформі Upwork – це альфа і омега, тому, якщо ваш рейтинг падає нижче 90% знайти наступні проекти буде важко.
4. Створіть базу заявок в Excel, щоб ви могли проаналізувати ефективність роботи, подивитися, які cover letters краще працюють, зберігати шаблони повідомлень і відповіді на питання, які задають клієнти, коли постять проект на Upwork.

Давайте підсумуємо:
Upwork – відмінна платформа для того, щоб почати IT-бізнес «з нуля», або додати ще один хороший канал лідогенерації для існуючої IT-компанії. Це той канал, яким не варто нехтувати, якщо ви дійсно зацікавлені в диверсифікації каналів лідогенерації, про які детально можна прочитати в даній статті на нашому сайті.

Related Posts

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.