Лідогенерація в IT

Процес лідогенерації (від англ. Lead generation – приводити інтерес) є ключовим питанням для розвитку IT-компанії, тому ми вирішили присвятити даному питанню окрему статтю.

Лідогенерація – окрема функція outbound маркетингу в IT, що відповідає за пошук і контактування з потенційними замовниками для вашої IT-компанії.

Процес лідогенерації ділиться на 4 основних етапи:

1 Створення ICP

Створення ICP (Ideal Customer Portrait) – опис портрета ідеального клієнта, який допомагає вам знайти та виділити групу людей, яким можуть бути корисні ваші послуги, як IT-компанії.

Для того, щоб зробити це якісно, ​​вам потрібно розуміти:

 • які потенційні проблеми замовників ви ймовірно зможете вирішити;
 • чому ви могли б бути цікавими, як підрядник, і чим ви відрізняєтеся від багатьох інших;
 • які ризики буде нести замовник і як ви можете гарантувати їх відсутність.

Тільки поставивши себе на місце клієнта, ви зможете, по-перше, якісно опрацювати умовний портрет клієнта, по-друге, прийти до нього з дійсно якісною пропозицією й укласти угоду.

Розгляньмо простий приклад: вам потрібно продати письмову ручку (це питання, здається, досі задають на співбесідах). У вас є 2 варіанти:

 • вийти на вулицю і питати у всіх, хто йде повз вас, чи не потрібна їм ручка (так, рано чи пізно, можливо через кілька днів, ви зустрінете людину, якій вона дійсно потрібна);
 • опрацювати ICP і зрозуміти, що є місця, де завжди потрібно щось написати, або підписати, і ручок там зазвичай просто немає: наприклад, будь-яка державна структура, або лікарня, де в черзі може бути 50 осіб, а ручка одна (і то на шнурочку). Це і є найкраще місце, де є ринок для ваших ручок.

Те ж саме і з лідогенерацією. Ви можете писати всім підряд в LinkedIn і через кілька місяців (або років) ви знайдете собі замовників, але пропрацювавши якісно портрет вашого ідеального клієнта в LinkedIn, ви можете зробити це набагато ефективніше і скоротити термін до декількох тижнів.

2 Створення баз даних і робота з ними

Після того, як ви визначилися з портретом ідеального клієнта для вашої IT-компанії, саме час зайнятися організацією баз даних для роботи з ними й виборів каналів для лідогенерації.

Є 2 основні підходи, при організації баз даних:

 • Excel і робота з базами даних прямо в ньому.
  + Дуже швидка організація роботи, достатня гнучкість, зрозумілість і прозорість роботи (все на одному листі/листах);
  багато ручної роботи, автоматизація вимагає досить великих зусиль.

 • Завантаження контактів в CRM- систему і робота з ними прямо в CRM.
  + Є можливість автоматизації і роботи відразу через декілька каналів лідогенерації одночасно;
  потрібно буде витратити досить багато часу для початкового налаштування процесу лідогенерації.

Ми рекомендуємо використовувати саме підхід із завантаженням всіх лідів в CRM (наприклад HubSpot, Pipedrive), з подальшим мульканальним підходом.

3 Вибір каналів і майданчиків для лідогенерації

Основні майданчики для IT-лідогенерації наступні:

 • фріланс – платформи (Upwork, Freelancer, Guru і багато інших).
  Якщо розглядати біржі фрілансу для IT-лідогенерації, то ми не рекомендуємо відмовлятися від даного каналу навіть компаніям середнього розміру і, безумовно, це може стати хорошою основою для бізнесу, якщо ви тільки починаєте. Також, найбільша біржа Upwork «просідає» завжди у 2 рази менше всіх інших каналів лідогенерації під час криз і зможе завжди забезпечити вас заявками, навіть у важкі для економіки часи.

 • соціальні мережі (LinkedIn, Facebook, Instagram, Tik-Tok …).
  Тут потрібно обирати підхід, в залежності від портрету вашого ідеального клієнта. Наприклад, якщо потенційного клієнта описати як «19-річний IT-стартапер», то повірте, знайти його в LinkedIn буде майже неможливо. Також, швидше за все, у нього немає мейла (він просто використовує месенджери, так зручніше).

 • месенджери як спосіб IT-лідогенерації також заслуговують на нашу увагу.
  Підключаючись в тематичні групи, в яких можуть бути потенційні замовники ваших послуг, ви збільшуєте ваші шанси зробити процес лідогенерації успішним.

 • email
  Багато хто вважає, що цей канал давно помер, але при правильному формулюванні ICP і максимальній кастомізації листів перед відправкою, ми отримуємо відмінний канал IT-лідогенерації, який працює.

4 Написання текстів для розсилок

Розуміючи портрет свого потенційного клієнта і правильно обравши канали для лідогенерації в IT, ми суттєво збільшуємо наші шанси на успіх. Але є дуже важливий момент, який ви не повинні втратити – створення текстів для розсилок. Адже вибравши правильні слова, зробивши максимальну персоналізацію розсилок для лідогенерації та врахувавши навіть час, коли ви будете надсилати ваші меседжі, ви можете підняти ефективність комунікації (основним KPI якої є кількість відповідей, reply rate) зі звичайних 5-6% до відмінних 15-20 %.

Ми допоможемо вам створити лідогенерацію "з нуля".

Тривалість проекту 2 місяці.

Забронювати дзвінок

5 Автоматизація лідогенерації в IT

Ми рекомендуємо максимально автоматизувати лідогенерацію, адже використовуючи найсучасніші інструменти лідогенерації, ви можете організувати роботу так, що ваші автоматичні розсилки, наприклад в Linkedin, або через email, не будуть нічим відрізнятися від роботи живого лідогенератора. Вже є можливість, окрім стандартних імені та компанії, вставляти у ваші кампейни кастомізовані відео про клієнта, або ваше фото з ім’ям конкретного клієнта, написане фломастером на чашці наприклад.

Звичайно, повністю відмовлятися від ручної лідогенерації в IT ми також не радимо, тому що маючи під рукою лідогенератора, ви зможете прописувати все більш і більш персоніфіковані меседжі, попередньо досліджуючи бізнес клієнта і формуючи дійсно унікальні пропозиції для кожного клієнта (чого автоматизація поки не може).

Беручи до уваги все вищесказане, ми можемо зробити наступний висновок: лідогенерація – найважливіша функція маркетингу компанії, що займається IT-outsourcing, при правильному плануванні та використанні якої ви зможете забезпечити свою компанію достатньою кількістю спочатку лідів, а в перспективі клієнтів.

Також, пропонуємо вам ознайомитися із нашою статтею, яка детально розповідає про пошук замовників в західних країнах, за допомогою Linkedin.

2 (Demo)
напишіть нам
Відповімо за 20 хвилин!

  Related Posts

  Privacy Preferences
  When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.