Як індексувати сторінки за допомогою сервісу Google Indexing Api
Часто в SEO виникає потреба в індексації великої кількості сторінок, у той час, як різноманітні сервіси дозволяють індексувати лише по одній сторінці. Для того, аби відправити якомога більше урлів в індекс, можна використати чудовий сервіс від компанії Google – Indexing Api. За допомогою цього інструменту налаштування та індексація сторінок відбуватиметься значно швидше.
Пропонуємо ознайомитися з покроковою інструкцією підключення. Отже, з чого варто розпочати:
- Приєднати Indexing Api до пошукової консолі Google;
- Отримати ключ JSON;
- Налаштувати NODE.JS.
А далі більш детально розглянемо основні кроки для успішної індексації.
🟪 Як під’єднати Indexing Api до Searching Console.
Важливий пункт – створення сервісного акаунту. Спершу потрібно надати доступ до консолі. А далі за допомогою сервісу Google – Gloud Platform необхідно створити проєкт. Дайте своєму проєктові назву і перейдіть до вкладки “Сервісні акаунти”. Саме тут ви зможете створити свій власний. Оберіть найменування для свого акаунту та оберіть роль “Власник”.
Після завершення усіх налаштувань та підтверджень у вас буде змога створити ключ. У розділі “Дія” оберіть пункт створення ключа та тип JSON. Після цього ключ автоматично завантажиться ваш пристрій.
🟪 Як налаштувати скрипт
Перш за все, скрипт потрібно завантажити на пристрій та розархівувати його. Тут ви знайдете файл service-account, вміст якого необхідно замінити на отриманий ключ JSON. Після цих дій готовий скрипт можна додавати до Search Console.
🟪 Як зв’язати скрипт із Google Search Console
Для початку потрібно зайти в наш проєкт у GSC. Через налаштування додаємо нового користувача.
Щоб додати користувача, необхідно ввести електрону адресу Cloud Platform із галочкою “Повний доступ”. На наступному етапі потрібно дещо скорегувати налаштування, а тому знаходимо вкладку “Власник”, через три крапки потрапляємо до розділу “Управління власниками” і знову додаємо електронну адресу із сервісу Cloud Platform.
Останній крок – увімкнення Indexing АРІ. Через Google Cloud обираємо наш проєкт та вмикаємо АРІ.
🟪 Як увімкнути скрипт
У теці, що була розархівована, потрібно знайти файл “urls”. Тут ви можете вставити велику кількість урлів для індексації. На добу – обмеження в 200 шт.
Далі завантажуємо код NODE.JS. Його легко знайти у вільному доступі.
Усі наступні кроки будемо опрацьовувати з допомогою командного рядка. Тут важливо буде через командний рядок відкрити теку, з якою ми раніше вже працювали. Далі ми завантажуємо усі файли бібліотеки через команди install request та audit fix . І насамкінець – команда node index.js.
Ось такий нескладний шлях для індексації сторінок.
Сподіваємося, що ця стаття була для вас корисною!