15 безплатних SEO-інструментів, здатних збільшити трафік, кліки, продажі

Коли щось безплатно – це дуже приємно. А коли ще це приємне приносить користь (гроші, додатковий трафік, підвищення рейтингу і продажів) – це робить інструмент незамінним. Існує безліч безплатних сервісів дозволяють проводити різноманітні маркетингові маніпуляції, але не всі вони ефективні.

Сьогодні ми розглянемо топ-15 SEO-інструментів, які зрозумілі у використанні, ефективні, а деякі з них – повністю безплатні!

Google Analytics

Хто не чув про Google Analytics? Напевно, тільки ті, хто взагалі не цікавиться маркетингом. Адже це багатофункціональний сервіс, що надає детальну і велику інформацію про відвідування сайту, трафік і багато іншого. На підставі отриманих даних можна і навіть потрібно коригувати маркетингову стратегію компанії.

Google Search Console

Пошукова консоль Google – це ключовий інструмент для маркетолога, який надає інформацію в зрозумілій формі, зробивши основний акцент на ключових факторах, а відтак скоротити час обробки й систематизації об’ємних даних. Пошукова консоль стала незамінним інструментом, який дозволяє легко оптимізувати рутинні справи.

Ubersuggest

Ubersuggest- це зручний інструмент, який полегшує робочий процес будь-якого SEO-фахівця. Успіх в SEO залежить від ретельного аналізу ситуації, вивчення дій конкурентів і коригування власних дій для адаптації під актуальні тенденції оптимізації та просування. Завдяки Ubersuggest, в першу чергу, можна попрацювати над основою пошукової оптимізації – збором і розширенням семантичного ядра.

MozBar

MozBar – це в першу чергу зручне розширення для браузера, який дозволяє без зайвих маніпуляцій отримати інформацію про ключові метрики сайту. Існує як платна, так і безплатна версія сервісу. Для початківців оптимізаторів досить навіть безплатної версії, щоб отримати ключові показники.

SEOWorkers Analysis Tool

SEOWorkers Analysis Tool дозволяє проаналізувати URL-адресу будь-якого вебсайт. Сервіс обчислює довжину тайтла, його релевантність вмісту сторінки та багато інших показників.

Особливістю SEOWorker є навчальний підхід до подачі інформації. Інструмент буде корисний в першу чергу початківцям фахівцям.

Огляд вебсайтів WooRank

На перший погляд, огляд вебсайту WooRank є звичайним інструментом для аналізу. Однак при детальному розгляді сервіс дає корисну інформацію про багатьох складових сайту. Наприклад, сервіс дозволяє дізнатися, чи є на сайті блог, не витрачаючи часу на перехід на сайт. Крім цього, сервіс не тільки аналізує відвідуваність, але і збирає дані про геолокацію.

Neil Patel SEO Analyzer

Ми вже розглянули Ubersuggest, але є ще один інструмент, про який вам потрібно знати. Neil Patel SEO Analyzer раніше був автономним інструментом, тому ми розглядаємо його окремим пунктом. Це дійсно цінний інструмент – і він абсолютно безплатний.
Просто під’єднайте свою URL-адресу, і інструмент витратить близько 10 хвилин на огляд сайту. Він також розповість про проблеми SEO, подивиться, як працює сайт на мобільних пристроях, і фактично дасть вам поради про те, як поліпшити сайт.

ClickFlow

Коли постає питання про необхідність термінового приросту якісного трафіку, більшість маркетологів за замовчуванням створюють новий контент, закуповують нові зворотні посилання і роблять інші стандартні в подібній ситуації дії. Але чи варто просто забивати сайт новим контентом, не аналізуючи старі сторінки? Сервіс ClickFlow показує старі сторінки на сайті, які більше не працюють добре, не приносять трафіку. Ці застарілі сторінки – відмінні кандидати для оптимізації контенту. Щоб скористатися функціоналом ClickFlow, потрібно під’єднати його до пошукової консолі Google. Як тільки ClickFlow імпортує дані, ви побачите звіт, в якому будуть показані сторінки сайту, що втратили найбільший пошуковий трафік за останні 12 місяців.

Answer The Public

Answer The Public дозволяє знайти запити, які користувачі задають Google при пошуку інформації. Додавання в контент пошукових запитів допоможе залучити додатковий трафік і підняти сайт в пошуковій видачі.

Щоб отримати список запитів, потрібно просто ввести ключове слово, і сервіс надасть повний список запитів, пов’язаних з цим ключовим словом. Подібно Ubersuggest, він також показує порівняння і ключові слова, пов’язані з приводами.

Пошукова консоль Google - це ключовий інструмент для маркетолога, який надає інформацію в зрозумілій формі, зробивши основний акцент на ключових факторах, а відтак скоротити час обробки й систематизації об'ємних даних.

Ми допоможемо вам здійснити професійне SEO-просування сайту

Вартість послуг – $1000 на місяць, тривалість проекту 3-5 місяців.

Keyword.io

KeywordTool.io пропонує ту ж концепцію збору інформації, що і Google Suggest, але для декількох пошукових систем і ресурсів (в їх числі Amazon, Play Store, YouTube та інші).

Звичайно, в першу чергу багато оптимізаторів працюють над поліпшенням позицій сайту в Google, але не варто скидати з рахунків і інші пошукові системи. Якщо ви хочете отримати максимум трафіку і зробити свій сайт корисним для різних пошукових систем, Keyword.io – це фантастичний інструмент для SEO.

FAQfox

FAQfox – це акуратний інструмент, що дозволяє знаходити питання, на які люди хочуть отримати відповіді. Дуже часто додавання на сторінку відповідей на популярні питання дозволяє завоювати вищі позиції в пошуковій видачі.

Принцип роботи FAQfox простий. Наприклад, ви можете ввести слово “marketing” і нижче в поле вказати quora.com як URL-адреси – і FAQfox покаже питання, засновані на категоріях, які люди задають в Quora.

Google SERP Preview Tool

Велика помилка полягає в тому, що Google використовує тільки кількість символів для метатегів. Насправді в першу чергу враховуються пікселі. Інструмент Google SERP повідомить, скільки пікселів містять метатеги й чи будуть вони відключені Google. Він також показує попередній перегляд того, як будуть виглядати вебсторінка в Google. Попередній перегляд, який Google показує в результатах пошуку, може істотно вплинути на швидкість переходу за кліками на сайт. Цей акуратний інструмент дозволяє дізнатися, як користувачі бачать сайт в результатах пошуку.

Pagespeed Insights

Швидкість завантаження сайту – це один з ключових показників. Чим швидше завантажується сайт, тим вище його рейтинг, особливо якщо мова йде про мобільний індексі Google.
Pagespeed Insights розповість, що потрібно виправити, щоб сайт швидко завантажувався на будь-якому пристрої незалежно від того, оптимізуєте ви сайт для настільних комп’ютерів або для портативних пристроїв.

SEOptimer

SEOptimer- це простий інструмент, який надає відомості щодо технічних характеристик SEO і контенту на сторінці. Для отримання інформації досить ввести URL-адресу, і інструмент надасть безплатний аудит SEO-сайту і порекомендує завдання, які можна виконати для поліпшення SEO вашого сайту.

SEOptime також при аналізі показує такі параметри, як швидкість сторінки, аналізує якість завантаження вебсайту для всіх типів пристроїв. Ви навіть можете переглядати дані про спільне використання в соціальних мережах.

XML-Sitemaps.com

XML-Sitemaps автоматично створює карту сайту, яку додати відправити в Google Search Console. Карта сайту допомагає пошуковим системам сканувати сайт і є невіддільним (частина/ознака) атрибутом кожного вебресурсу. Далеко не кожен вебмайстер знає всі тонкощі створення карти сайту, що може привести до помилок при заповненні документа вручну. XML-Sitemaps ж “знає” як правильно створити карту сайту, щоб полегшити сканування ресурсу пошуковими роботами.

Чи використовуєте ви якісь з цих інструментів? Маючи великий досвід в пошуковій оптимізації, ми рекомендуємо вам випробувати функціонал кожного з сервісів, оцінити їх користь і функціональність – і ви побачите, наскільки SEO здатне стати простіше для вас!

Related Posts

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.