Copy of Copy of Copy of Copy of Copy of Copy of Copy of Copy of Unnamed Design (7)

Як знайти та найняти IT-маркетолога

На сьогоднішній день багато IT-компаній задумуються над тим, щоб найняти маркетолога, адже  усі розуміють важливість маркетингу, та необхідність мати у себе в штаті справжнього спеціаліста. Пошук кваліфікованого IT- маркетолога – одна з головних проблем, що стоїть перед кожним керівником компанії. Що потрібно робити, та необхідно знати аби знайти «того самого» маркетолога?

З чого почати пошук IT-маркетолога?

Почати пошуки спеціаліста в області маркетингу потрібно з підготовки. Необхідно визначитись із задачами, які необхідно вирішити, часові рамки для виконання цих завдань, в чому специфіка даного виду роботи саме у вашій IT-компанії, які його особисті якості найбільш підійдуть спеціалісту необхідного вашому підприємству. Необхідно відповісти собі на декілька питань:

 • Яке коло обов’язків? Якщо воно не сформовано, необхідно його детально сформулювати і описати вакансію. Цей опис можна використати для опису вакансії необхідного вам кандидата.
 •       Коли немає можливості  описати цільові обов’язки, необхідно просто  описати  конкретні цілі, які необхідно досягнути.

      Також потрібно описати свою компанію, як місце для креативного та творчого маркетингу. Маркетолог – творча особистість, необхідно створювати комфортні робочі умови.

На яку інформацію необхідно звернути увагу в резюме?

Резюме є чудовим способом познайомитись з кандидатом і надасть багато інформації. Що допоможе визначити рівень професіоналізму маркетолога?

·       В самому резюме приведені результати в цифрах: показники ефективності роботи, показники приросту прибутку і подібні показники. В тому випадку, коли працівник може представити результати своєї роботи в цифрах та графіках – знак того, що людина може працювати на досягати своєї цілі. Чим детальніше прописані всі результати роботи, тим більш високого рівня спеціаліст сидить перед вами.

·       Потрібно взаємодіяти з відділом продажу. Маркетологи та відділ продажу тісно співпрацюють між собою, тому важливо звернути увагу як довго та як саме маркетолог співпрацював з відділом продажу.  Як гармонійно у нього виходить об’єднувати ці дві сфери.

·       Наявність профільної освіти буде великим плюсом. Дає можливість зрозуміти на скільки довго людина в цій справі.

·       Яка вузька спеціалізація працівника?
Важливо розуміти на скільки фундаментальні знання вашого кандидата та в чому він більше всього розуміється. Намагайтеся наймати
ITмаркетологів з вузькою спеціалізацією та розумінням принципів роботи усього маркетингу в цілому.

·       Великою перевагою буде, якщо спеціаліст вже працював в IT-галузі чи у конкурентів і вже знає всі нюанси роботи. В такому випадку результати роботи не заставлять себе довго чекати. Зважайте на те, що навіть коли людина дійсно професіонал і знає толк в роботі, необхідний певний час на адаптацію до процесів у вашій компанії.

·       Звертайте увагу на стаж роботи. Коли людина близько 10 років пропрацювала на одному робочому місці, то навички
здобути раніше, стануть у нагоді вашому підприємству у майбутньому. З іншого боку, в такому випадку потрібно перевіряти наявність знань з сучасного маркетингу, адже часто люди перестають розвиватись, маючи налагоджений роками процес маркетингу.

Ми допоможемо вам знайти і найняти IT-маркетолога.

Як провести тестування IT-маркетолога?

Для визначення кваліфікації спеціаліста необхідно провести тестування, аби визначити поточний рівень знань та навичок.

 • Спробуйте створити тестування , що дозволить наблизити кандидата до робочих реалій. Наприклад попросити маркетолога вибрати слова для SEO-просування та зробити ІТ-аудит сторінки сайту. При підборі SMM-спеціаліста, запропонуйте йому підібрати найбільш підходящу соціальну мережу для просування вашої компанії, створити стратегію розвитку або написати текст для продажу.

 • Новий спеціаліст не зразу може влитись в курс нових справ і це нормально. Важливо зрозуміти на скільки людина готова швидко вчитись та як саме взаємодіє з колективом. Запитуйте про останні книги, курси, вебінари, що пройшов IT-маркетолог.

Як провести співбесіду на IT-маркетолога?

 • В момент живого спілкування чітко та детально задавайте всі питання, що вас цікавлять, адже іншої можливості не буде.
 • Дізнайтесь яких результатів досягнув, якщо цього не було прописано в резюме. В той же час можна оцінити самокритичність та професійні якості працівника.
 • Дізнайтесь, що знає працівник про вашу IT-компанію. Кожен гарний маркетолог, перед тим як йти на співбесіду, детально вивчає інформацію про компанію, її сайт, видні проблеми розвитку та може зразу запропонувати декілька шляхів їх вирішення.
 • Питайте незвичні питання. Спитайте про сферу інтересів, яка улюблена книга, любимий фільм, яка улюблена домашня
  тварина, що полюбляє робити у вільний час. Завдяки цим питань можна дізнатисьпро особистості якості кандидата, водночас,переконавшись, що маркетолог гарно працюватиме в нестандартних ситуаціях.
 • Яку спеціалізовану літературу читає? Саме так можна дізнатись, як швидко розвивається спеціаліст, чи цікавиться він новинками в своїй сфері, приймає участь в навчальних вебінарах і чи давно це було.

Про що може запитати кандидат?

 • Устрій відділу маркетингу. Яка кількість людей в ньому працює? Який розподіл обов’язків?
 • Чи існує маркетингова стратегія?
 • Які інструменти та чому саме використовують в роботі? Які з них принесли результати, які ні?
 • Що від мене вимагається? Необхідно найбільш чітко і повно дати відповідь на дане питання, аби людина оцінила свої сили та можливості.

Пошук гарного IT-маркетолога – завдання не з простих, потрібно витратити багато часу та сил, аби знайти гідного спеціаліста.

Наші поради пришвидшать пошук, зробить його більш ефективним та допоможе знайти професіонала, який принесе дохід вашій IT- компанії.
Наша компанія надає послуги виділеного маркетолога з 10+ роками досвіду за сервісною моделлю. Проведемо аудит маркетингу вашої IT-компанії безкоштовно.

Related Posts

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.