Маркетинг для софтверних компаній: що та як?

За даними Allied Market Research, очікується, що до 2030 року світовий ринок цифрового програмного маркетингу досягне приголомшливої ​​суми 181 мільярд доларів. Це значне зростання в порівнянні з поточною вартістю ринку в 48 мільярдів доларів. Послуги з маркетингу програмного забезпечення мають великий попит, і підприємствам, які займаються маркетингом програмного забезпечення, належить виконати велику роботу. На даному етапі важливо глибше вивчити маркетинг для компаній-розробників програмного забезпечення, щоб зрозуміти різницю між цифровими та традиційними підходами, а також відкрити ключові стратегії маркетингу програмного забезпечення для розвитку свого бізнесу.

Цифровий та традиційний маркетинг для софтверних компаній

При маркетингу розробки програмного забезпечення важливо використовувати поєднання різних каналів. Проте, на відміну від традиційних маркетингових підходів, цифровий маркетинг пропонує більше переваг для софтверних компаній. Принаймні три ключові фактори показують, чому цифровий маркетинг є кращим варіантом для розробки програмного забезпечення, ніж традиційний маркетинг.

🟪 1. Ширше охоплення клієнтів

Традиційний маркетинговий підхід заснований на методі “з вуст в уста” у поєднанні зі стратегією прямої поштової розсилки. Хоча ці методи все ще використовуються, вони мають суттєвий недолік — клієнти просто не можуть відреагувати на ваш маркетинговий підхід, якщо вони спеціально не піднімуть трубку і не подзвонять вам. Коли маркетинг став цифровим, компанії почали використовувати те, що пропонує цей феномен. 

Настала нова ера цифрового контент-маркетингу для IT-компаній. У двох словах, онлайн-маркетинг дозволяє маркетологам встановити двосторонній зв’язок із клієнтами, полегшуючи їм озвучення своїх потреб та бажань. На цей час будь-яка компанія, що займається розробкою маркетингового програмного забезпечення, може допомогти бізнесу розширити охоплення клієнтів і зробити його більш значущим, надавши споживачам інструменти реагування на маркетингову стратегію.

🟪 2. Навчання замість нав’язливих продажів 

У минулому всі маркетингові підходи були спрямовані на жорсткі продажі. Йшлося про демонстрацію товару і спонукання споживача для його купівлі. Зараз цифровий маркетинг — це більше, ніж жорсткий підхід до продажів. Цифрові маркетологи прагнуть створити найкращі відносини з клієнтами, щоб підвищити ефективність всього процесу покупки. Саме тоді в маркетинг для компаній-розробників програмного забезпечення вливаються фактори освіти та розваги. Маркетологи хочуть, щоб споживачі більше дізналися про продукт та захотіли його придбати.

🟪 3. Швидший маркетинговий цикл 

У рамках традиційного маркетингу маркетологи могли витратити тижні на розробку та реалізацію однієї кампанії. Крім того, ще кілька тижнів було потрібно для аналізу покупок або випуску демо-версії. Із цифровим маркетингом весь цикл значно прискорився. Тепер ви можете генерувати сотні продажів та створювати нових потенційних клієнтів за лічені години після запуску маркетингової кампанії. Компанії, що займаються розробкою маркетингового програмного забезпечення, допомагають підприємствам розробляти та запускати кампанії так швидко, як ніколи раніше.

Ми допоможемо вам з маркетинговим консалтингом

Вартість послуг – $1000 на місяць, тривалість проекту 3-5 місяців.

Ключові маркетингові стратегії для софтверних компаній

Тепер, знаючи цінність цифрового маркетингу, порівняно з традиційним маркетингом, важливо розуміти найбільш помітні маркетингові стратегії для розробки програмного забезпечення. Коротко можна згадати три такі підходи:

  1. Техніка безкоштовних демонстрацій
  2. Створення брендованого контенту
  3. Платні кампанії 

🟪 1. Техніка безкоштовних демонстрацій

Вступаючи у сферу цифрового маркетингу, багато компаній потребують допомоги, щоб знати, з чого почати і як створити працюючу маркетингову стратегію. У таких випадках пропозиція безкоштовних демо-версій є чудовою відправною точкою. Більшість користувачів вважають за краще випробувати програмне забезпечення, перш ніж заплатити повну вартість. У цьому випадку під час проведення цифрової маркетингової кампанії ви повинні пропонувати безкоштовні демо-версії, щоб дати споживачам можливість скуштувати ваш продукт. Ви повинні представити shareware-версію програмного забезпечення, а також подумати про пробну версію. 

Пам’ятайте, що маркетинг у галузі розробки програмного забезпечення повинен включати безкоштовні демо-версії, які користувачі можуть легко знайти. Цей інструмент має бути на увазі, часто на вашому сайті, зі стратегією контенту, побудованою навколо безкоштовної або пробної версії програмного продукту. У більшості випадків робіть демо-версії такими, що пропонують доступ лише до кількох або всіх функцій на обмежений період. В результаті, безкоштовні демо-версії є чудовою маркетинговою стратегією, якщо ви знаєте, як правильно їх використати.

🟪 2. Створення брендованого контенту

Згідно оцінок експертів, брендований контент забезпечує запам’ятовування бренду на 86%. Причина таких високих показників у тому, що споживачі завжди воліють купувати товари в перевірених продавців. Щоб заслужити довіру, необхідно створювати брендований контент у рамках маркетингових кампаній із розробки програмного забезпечення. По суті брендований контент — це пропозиція клієнтам корисної інформації, навіть якщо вона не має прямого відношення до ваших продуктів та послуг.

Завдяки правильно розробленим кампаніям створення брендованого контенту споживачі можуть використовувати пошукові системи для пошуку вашої продукції через контентні ресурси. Крім того, якщо вони визнають надану вами інформацію достовірною, ви зможете заслужити їхню довіру, і ваші програмні продукти стануть їх основним вибором. Цифровий маркетинг — це брендований контент, що досягає споживачів у потрібний час та у потрібному місці.

🟪 3. Платні кампанії 

Окрім безкоштовних демонстрацій та брендованого контенту, ви можете розглянути можливість оплати кампаній за межами сайту. Існують так звані оголошення з оплатою за клік (PPC) які допомагають споживачам знайти вас. Одним словом, коли у вас є реклама PPC, клієнт може знайти ваш продукт або послуги просто використовуючи пошукову систему, наприклад Google. Крім того, найкраще в такій платній кампанії те, що вам потрібно платити лише в тому випадку, якщо споживач натискає на оголошення, що веде на ваш сайт.

У порівнянні з традиційним маркетингом цей підхід є економічно ефективним. Ви платите не за те, що повідомлення просто на увазі; ви платите за те, що повідомлення створює нових клієнтів. На даний момент Google Ads є чудовою відправною точкою для проведення платної маркетингової кампанії для компанії-розробника програмного забезпечення.

Висновок

Маркетинг для компаній-розробників програмного забезпечення неможливо уявити без стратегій цифрового маркетингу. На ринках, що швидко змінюються, з жорсткою конкуренцією життєво важливо мати швидкий маркетинговий цикл і широке охоплення клієнтів. На даному етапі безкоштовні демо-версії, брендований контент та платні кампанії дозволяють зробити те, що не під силу традиційному маркетингу. Вам необхідно йти в ногу з останніми тенденціями маркетингу, забезпечити прямий двосторонній зв’язок зі споживачами та допомогти клієнтам дізнатися більше про вашу продукцію, замість просто нав’язувати жорсткий підхід до продажу.

2 (Demo)
напишіть нам
Відповімо за 20 хвилин!

    Privacy Preferences
    When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.