Schema

Чому Schema важлива як доповнення до вашого сайту

SEO або пошукова оптимізація — це процес оптимізації та просування вебсайту в пошукових системах. Мета SEO — вивести сайт на перші позиції в результатах пошуку, збільшуючи відвідуваність і майбутній дохід. Сайт, який має гарні показники у результатах пошуку, пошукові системи сприймають як якісний і надійний. Це підвищує довіру до вашої компанії. 

Використання мікророзмітки Schema.org може бути корисним для сайтів/блогів на WordPress і не тільки. Вона дозволяє стейкхолдерам сайту донести основну інформацію зі сторінки до пошукових систем у структурованому вигляді, роблячи результати пошуку набагато привабливішими для користувача — як наслідок, підвищується клікабельність. Такі гіганти пошукових систем, як Google, Yahoo та Bing, офіційно підтвердили глосарій Schema.org.

Що таке розмітка Schema?

Зусилля розробників та фахівців інтернет-бізнесу Schema.org спрямовані на створення, підтримку та рекламу стандартів структурованих даних в Інтернеті. Якщо коротко: структуровані дані дозволяють пошуковим алгоритмам точно визначити, яка саме інформація — опис компанії, особи, події, продукту, послуги тощо — розміщена на сторінці. Таким чином користувач отримує найбільш релевантний результат. Загалом понад 10 мільйонів вебсторінок використовують запропоновані Schema.org структури. У відповідь на це такі інтернет-компанії, як Google, Microsoft та Pinterest створюють інструменти для обробки та відтворення структурованих даних. Хоча наявність мікророзмітки напряму не впливає на ранжування, її використання на сайті дозволяє пошуковим системам, зокрема Googlebot, краще розуміти зміст вебсторінки.

Розмітка — це спеціальний код, який створюється в межах певного формату і застосовується на сторінках сайту, для того щоб допомогти пошуковим системам краще аналізувати та впорядковувати ваш контент. Щоб краще відповідати пошуковому запиту користувача, пошукові системи сканують код розмітки та використовують його для видачі результатів пошуку в певному вигляді (розширений сніпет або тематичний сніпет). Послідовний фреймворк для надання детальної інформації про сторінку та категоризації її вмісту називається структурованими даними. У графічних результатах пошуку мікророзмітка також збільшує шанси, що ваша інформація опиниться в тематичних сніпетах.

Schema.org за своєю суттю — це словник семантичної розмітки. Він має велику кількість класів, які використовуються для визначення вмісту вебсторінки. Властивості кожного класу спеціально описані в словнику. Другою важливою складовою мікророзмітки є синтаксис. Словник можна порівняти з комп’ютерною мовою, а синтаксис можна розглядати як спосіб її використання.

Три основні атрибути формують основу семантичної розмітки schema.org:

 1. — відображає обсяг словника мікроданих і визначає обсяг даних. Цей атрибут інформує пошуковий робот про те, що сторінка містить опис конкретного об’єкта. Атрибут завжди поєднується з атрибутом .
 2. — відображає адресу словника, який був використаний для генерації розмітки. Атрибут в нашому випадку буде вказувати на домен schema.org.
 3. — додає певну властивість до вибраного елементу.

Чому розмітка Schema важлива для SEO?

Чому Schema.org життєво необхідна з точки зору відвідуваності сайту? Є декілька переваг, які надає Schema.org.

 • Охоплює більше місця для сайту в пошуковій видачі (SERP), порівняно з сайтами, які не використовують Schema.org. Так адреси, отримані пошуковою системою, стають більш привабливими і майже завжди покращують показники CTR.
 • Показує додаткову інформацію на рівні SERP, завдяки чому зростає привабливість сайту в пошукової видачі;
 • Дозволяє використовувати в метазаголовках і метаописах ціни, перегляди, рейтинги або авторів, тобто інформацію, яку інакше не можна було б вказати.
 • Може збільшувати ваш рейтинг в Google, якщо припустити, що на SEO впливає кількість переходів за конкурентними запитами.
 • Стандартизує дані для пошукових систем; 
 • Включає додаткові дані до результатів пошуку на основі сніпетів; 
 • Сприяє обміну даними між сервісами Google (наприклад, Merchant Center для Google Shopping вже працює наповну);
 • Покращує користувацький досвід, завдяки більш розширеним результатам пошуку. Користувач витрачає менше часу на відвідування сайту та пошук інформації.

Кожен розробник або SEO-спеціаліст сайту повинен використовувати словник Schema.org на щоденній основі. Веброзробники добре знають, скільки понять і запитів може бути приховано в одному слові. Варто також зазначити, що виконувати ефективні дослідження ключових слів для окремих вебсайтів стає все складніше. За такого активного виникнення нових інтернет-адрес буде зрозуміло, хто використовує Schema.org, підбираючи «дружні» матеріали для користувачів, роботів і Google.

Як впливає схема розмітки на SEO?

Незалежно від тематики вашого сайту (наприклад, продажі, просування певних послуг або інформаційні цілі), він побудований навколо ідеї, яка передбачає надання кожному рівню послідовної ієрархії.

Важливими є не лише форма, зовнішній вигляд і шаблон сторінки. Розширені теги мають вирішальне значення, оскільки вони у підсумку будуть пріоритетнішими за усі інші елементи сайту, особливо для пошукових роботів Google. Ви повинні привернути їхню увагу до важливих аспектів, виділених тегами, і дати контекст певним поняттям, якщо ви хочете, щоб складні алгоритми пошукових систем могли зрозуміти і проаналізувати контент на вашому сайті.

Як пояснити роботам Google тематику вашого сайту? Це можна зробити за допомогою тегів Schema.org в кодуваннях RDF, Microdata та JSON-LD. У підсумку ро́боти легко розрізнятимуть такі елементи, як окремі адреси, ціни, відгуки. Вони правильно зчитують інформацію, що міститься в тегах, тому точно знають, що потрібно індексувати та рекомендувати.

За даними Ahrefs, на тематичний сніпет (featured snippet) припадає близько 8,6% усіх кліків органічного пошуку. А кліки органічної видачі займають нижче місце у списку — 19,6%. Перший сайт, який з’являється в результаті пошуку, отримує 26% кліків. Розширений сніпет (extended snippet) найчастіше відображається в першій половині сторінки видачі, тобто вгорі результатів органічного пошуку.

Саме завдяки розширеним сніпетам з’явилося поняття no-click search — пошук без кліку або переходу на сайт. Ще один цікавий факт: у половині випадків ключові слова, за якими в пошуковій видачі з’являється тематичний сніпет, мають менше 50 запитів на місяць. Виникає логічне запитання: як змінюються позиції, трафік і конверсія з додаванням структурованих даних?

Переваг чимало. Перш за все, це покращення пошукової видачі завдяки додатковій інформації, яку ви вказуєте. Ба більше, так можна впливати на авторитетність бренду. Наприклад, увійшовши в блок Google Knowledge Graph, людина, бренд або продукт може отримати більше помітності та впливу. Багато SEO-шників хочуть з’являтися в результатах голосового пошуку, і розмітка Schema може допомогти туди потрапити. Крім того, пошукова система Google зараз шукає ДНА (досвідченості, авторитетності, надійності; EAT — expertise, authoritativeness, and trustworthiness) на будь-якому сайті, і коли вона знаходить його, то підвищує рейтинг.

Ми допоможемо вам здійснити професійне SEO-просування сайту

Вартість послуг – $1000 на місяць, тривалість проекту 3-5 місяців.

Які існують основні види мікророзмітки?

Впровадження мікророзмітки сприяє довгостроковому зростанню вашого сайту. Перш ніж додавати мікророзмітку, ви повинні вибрати тип даних, які хочете структурувати. Існує багато варіантів, більшість з яких представлені на офіційному сайті Google Search Central. Ми розглянемо 10 найпопулярніших видів розмітки Schema, які напевно покращать результати видачі для вашого сайту.

🟪 Стаття

Ваш сніпет можна значно покращити, включивши структуровані дані статті у новини, блог або інші інформаційні матеріали.

🟪 Хлібні крихти

Хлібні крихти — це елемент навігації та чудовий спосіб перелінковки. Якщо додати в нього мікророзмітку, користувачі відразу побачать у результатах видачі кілька сторінок вашого сайту.

🟪 FAQ

Багато бізнес-сайтів з послугами та товарами використовують це як одну з найпопулярніших опцій. Важливо: після останнього оновлення в результатах пошуку з’являться тільки два пункти з вашого списку питань. Але які саме — буде залежати від запиту, оскільки алгоритми пошукових систем прагнуть надати користувачеві максимально релевантні результати.

🟪 Відгуки та ТОПи

Багато людей шукають саме ці дані. Такий формат підходить для товарів, публікацій, фільмів, уроків, підбірок, локальних підприємств, рецептів, програм і застосунків, сайтів з інструкціями тощо.

🟪 Місцевий бізнес

Коли користувачі використовують Google-карти або пошук, щоб знайти компанію, результати часто включають інформаційний блок, що містить вичерпні дані про бізнес. Коли користувачі проводять пошук за типом або атрибутом (наприклад, «найкращі ресторани Києва»), вони можуть переглянути карусель підприємств, пов’язаних з їх пошуком. Використовуючи такий вид мікророзмітки, можна вказувати години роботи, кілька філіалів, відгуки, меню, керівника та багато іншого.

🟪 Продукт

Товар — це найпоширеніший вид розмітки, який використовується ритейлерами в eCommerce. Вона показує деталі продукту: ціну, наявність та рейтинг відгуків. Ця розмітка також додає в Google зображення ваших продуктів, які можуть бути показані в пошуку зображень Google. Пошуки зображень складають приблизно 22,6% усіх пошукових запитів, тому через їх ігнорування власники сайтів можуть втратити багато трафіку.

🟪 Вікно пошуку посилань (Sitelinks search box)

Вікно пошуку на сайту — це швидкий спосіб для користувачів миттєво здійснити пошук вашого сайту або додатку, перебуваючи на сторінці результатів пошуку. Зверніть увагу, Google може показувати вікно пошуку сайту, навіть якщо у вас не увімкнена мікророзмітка в базі пошуку Google. Якщо це відбулося, ви можете використовувати мікророзмітку, щоб отримувати точніші та релевантніші дані.

🟪 Подія

Це найкраща розмітка для вас, якщо ви проводите заходи, зустрічі або мітапи. Зазвичай вона показує точний час, дату і назву події. 

🟪 Відеооб’єкт

Якщо на сторінці є відео, мікророзмітка — найкращий спосіб включити його в сніпети вашого сайту. Авжеж Google зазвичай намагається «витягнути» відео для відтворення в результатах пошуку, але за допомогою розмітки «Відеооб’єкт» ви можете додати опис, URL-адресу, мініатюру, дату завантаження та тривалість. Результати пошуку Google, результати пошуку відео, зображення Google і Google Discover можуть містити відео. Важливо: схематична розмітка типу «Рецепт» або «Як зробити» гарно спрацьовує, якщо ваше відео є відповіддю на питання «Як зробити» або покроковим рецептом.

🟪 Як зробити (How to) 

Якщо ваша сторінка містить інструкції, як щось зробити, цей тип розмітки є ідеальним. Гайд дає користувачеві послідовність кроків для виконання завдання та може містити відео, зображення і текст. Правильно розмічені сторінки з інструкціями можуть не тільки отримати розширений сніпет, але і з’являтися в результатах пошуку Google Assistant.

Висновок

На завершення підсумуємо кілька моментів, які узагальнять все сказане раніше. 

 • Використовуйте тільки один формат для розробки тегів: RDF, мікродані або мікроформати.
 • Обов’язково перевіряйте правильність ваших тегів після їх створення. Обов’язково виправляйте будь-які помилки перед публікацією.
 • Через кілька тижнів, якщо ваші теги все ще не з’являються в результатах пошуку, перевірте їх тегування.
 • Майте на увазі, що теги повинні включати критичні моменти як людської, так і автоматизованої версії сторінки.
 • Не позначайте тегами те, що люди не бачать.
 • Не публікуйте неправдиву інформацію. Особливо, якщо вона містить вигадані відгуки, які не відповідають тематиці сторінки.
 • Більш детальну інформацію можна знайти в Менеджері тегів (Google’s Developer Documentation).

Розмітка Schema є ключовим інструментом для всіх, хто хотів би збільшити клікабельність свого сайту, тим самим залучивши більше глядачів і підвищивши конкурентну перевагу. Зараз Schema вважається галузевим стандартом завдяки великій бібліотеці готових рішень і простоті використання.

2 (Demo)
напишіть нам
Відповімо за 20 хвилин!

  Privacy Preferences
  When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.