Чому SEO для технологічних та IT-компаній має бути унікальним?
Розглянемо три фактори:
- З кожним роком зростає число людей, які використовують пошукові системи. Щодня виконується понад 3,5 мільярди пошукових запитів.
- Сторінка результатів пошукової системи (SERP) значно покращилася з моменту появи Інтернету. Зовсім нещодавно, ми отримували лише результати веб сайту, але тепер ми маємо інтерактивні фрагменти з вбудованими результатами з Google-карт.
- Пошукові системи – зокрема Google – важливий аспект нашого життя. Вони є основним способом пошуку інформації, крім соціальних мереж. Це один з основних способів дізнатися про нові бренди, продукти та послуги.
Таким чином, SEO – досить ефективний спосіб, щоб бути поміченим на сучасному ринку.
SEO важлива для ІТ- та технологічних компаній через кілька причин:
- По-перше, в ІТ-сфері багато конкурентів, які знають про технічні особливості SEO і вже працюють в мережі Інтернет.
- По-друге, ваші потенційні клієнти, як правило, технічно підковані. Вони очікують більшого від вас, ніж можуть зробити самі. В іншому випадку вони помітять, що ваш контент недостатньо добре розроблений, і швидко перейдуть до вашого конкурента.
- І останнє, SEO – важлива, але ризикована штука, яка допоможе заробити вашому бізнесу або принесе збитки. За даними Junto, ще в кінці 2017 року, 57% B2B маркетологів заявили, що SEO для ІТ- і технологічних компаній генерує найбільшу кількість потенційних клієнтів. З іншого боку, як згадувалося вище, якщо ваш контент недостатньо потужний, ліди просто не будуть конвертуватися.
Що чекає SEO в майбутньому? Наскільки важливе правильне SEO-мислення?
На початку 2000-х, SEO зводилося до написання якомога більшої кількості ключових слів. Сьогодні так вже ніхто не робить з того моменту оновлення алгоритму в Google Panda у 2011 році, але все ж є ще маркетологи і “експерти SEO”, які, як і раніше, зосереджені на оптимізації ключових слів і щільності ключових слів в наші дні.
А що щодо посилань? Так, зворотні посилання все ще важливі, але зараз мова йде більше про якість, ніж про кількість. Подумайте про це. Чи існує будь-яка можливість, яка дозволить нам послідовно отримувати посилання з якісних веб сайтів? Ні! Таким чином, побудова посилань як стратегія також не працює.
Одже, перш за все, необхідно змінити ставлення до SEO: SEO для ІТ-компаній – це, в першу чергу, не стратегія, а філософія.
Дуже поширена помилка – думати про SEO для ІТ і технологічних компаній як про спосіб “перемогти” пошукові системи через ставлення до Google та інших пошукових систем як до ворогів, яких необхідно перемогти.
Краще відноситися до Google як до партнера, а завдання SEO полягає в тому, щоб привести наш вебсайт, наш контент і навіть нашу присутність в соціальних мережах у відповідність з цілями Google та інших пошукових систем.
Отже, ось наше наступне питання: які насправді цілі Google?
Що таке Google?
Сьогодні Google значно розширилася як компанія; вона охоплює кілька різних галузей, не пов’язаних з пошуковими системами, від операційної системи Android до виробництва обладнання (Google Home, Pixel Phone і т.і.).
Тут ми зосереджуємося виключно на Google як пошуковій системі.
Згідно з заявою про місію Google Search, ми можемо резюмувати, що їх основною метою є створення кращої пошукової системи, яка може надавати найбільш релевантні, надійні, доступні та корисні для користувачів дані.
Ми схильні забувати, що кінцевою метою SEO є людська аудиторія, а не алгоритми пошукової системи.
Одна з цілей Google – допомогти досягти успіху. Алгоритм пошукової системи оновлюється і вдосконалюється не для того, щоб ускладнювати роботу SEO-маркетологів, а для того, щоб користувач знаходив кращий, найбільш релевантний контент.
Не потрібно ставитися до алгоритму пошукової системи як до ворога, якого ви повинні перемогти; ставтеся до нього так, ніби хочете з ним дружити. Таким чином, SEO для ІТ – і технологічних компаній – це не стратегія, що допомагає перемогти пошуковик, а навпаки – те, що допоможе знайти «спільну мову» з браузером.
Що ж, починаймо.
Етапи створення SEO для ІТ- і технологічних компаній.
Тепер, коли визначилися з підходами до SEO, прийшов час приступити до розробки нашої SEO-стратегії для ІТ- і технологічних компаній. Отже, перший крок:
Крок 1. Визначте цілі, шляхи їх досягнення та показники ефективності
Необхідно розробити стратегію. Вище ми вже говорили, що однією з найбільш поширених помилок є ставлення до SEO для ІТ- і технологічних компаній як до стратегії, що дозволяє перевершити пошукові системи, але виявилося, що навіть у багатьох з цих людей насправді взагалі немає робочої стратегії.
Перше і, можливо, найважливіше: визначте свої SEO цілі.
Зачекайте, чи мета SEO не очевидна – зайняти більш високе місце в пошуковій системі?
Ще одна поширена помилка: рейтинг – і навіть рейтинг №1 – це не кінцева мета SEO, а скоріше засіб досягнення мети.
Ви можете, наприклад, досить легко зайняти 1-е місце за непопулярним ключовим словом, але це не принесе ніякої користі вашому бізнесу, оскільки ви не отримаєте ніякого трафіку, вірно?
Головні цілі SEO:
- Органічний трафік: простіше кажучи, Ви змушуєте більше людей натискати на контент і відвідувати ваш веб сайт.
- Лідогенерація: перетворити відвідувача в клієнта.
- Конверсія продажів (електронна комерція або партнерський маркетинг): конвертуйте тих, хто споживає контент, в покупку продукту/послуги (або інших через партнерський маркетинг).
- Наявність бренду: покращення присутності компанії в Інтернеті для підвищення обізнаності та сприйнятої довіри.
- Управління репутацією в Інтернеті (ORM): керуйте своєю репутацією в Інтернеті, наприклад, запобігаючи підвищенню рейтингу негативних відгуків за ключовими словами вашого бренду (і дозвольте вашому власному контенту займати ці позиції).
- Досягнення певної мети (споживача або компанії): складно, але можливо, в основному за рахунок націлювання на ключові слова, які шукають конкретні клієнти.
- Обслуговування клієнтів: оптимізація контенту, який може надати корисну інформацію і відповісти на конкретні питання. Це може бути ефективним у побудові постійної взаємодії з потенційними клієнтами.
Точно визначтеся з вашими цілями. Наприклад, збільшення трафіку на певний %, збільшення лідогенерації на інший %, підвищення впізнаваності бренду, і таке інше.
Цілі повинні бути:
- Конкретні: тобто чіткі та чітко визначені
- Реалістичні: ціль можна досягти. Якщо мета занадто велика або довгострокова, розбийте її на дрібніші, реалістичніші етапи
- Вимірні: це досить просто – ви повинні могти виміряти продуктивність, через конкретну метрику, прив’язану до KPI.
Розробіть чітку стратегію того, як ви можете досягти цих цілей. Наприклад, якщо ваша мета – збільшити органічний трафік на 10% на рік, як ви можете цього досягти? Чи повинні ми розробляти новий контент, орієнтований на нову аудиторію? Чи повинні ми створювати нові цільові сторінки або навіть взагалі новий сайт?
Незалежно від обраної стратегії і тактики, ядро будь-якої тактики SEO для технологічних та ІТ-компаній буде обертатися навколо ключового слова(слів), тому це буде в основі нашого наступного кроку.
Крок 2. Правильно підібрати ключові слова
Раніше встановили, що сьогоднішнє SEO більше не пов’язане із заповненням ключових слів, але це не означає, що оптимізація ключових слів більше не важлива — нам просто потрібно підійти до цього по-іншому.
Дослідження ключових слів залишається одним з найважливіших кроків у розробці SEO-стратегії, і ось деякі ключові міркування:
- Перше і найважливіше тут – правильно визначити і зрозуміти свою аудиторію, ґрунтуючись на цілях, які ми встановили вище. Проведіть дослідження ринку і розробіть образ покупця, і головне – чітко визначіть цілі пошуку вашої ідеальної аудиторії.
- У двох словах, мета пошуку є причиною будь-якого пошукового запиту: чому аудиторія виконує пошук в першу чергу. Ідея тут полягає в тому, щоб узгодити ці потенційні цілі пошуку з вашими цілями SEO, як обговорювалося вище. Наприклад, якщо вашою метою SEO для вашої ІТ- або технологічної компанії є збільшення трафіку, вам буде потрібно налаштувати таргетинг на ключові слова, пов’язані з інформаційними цілями. Аналогічним чином, ви також можете вибрати ключові слова, пов’язані з транзакційними або комерційними намірами.
Виходячи з можливих цілей пошуку, знайдіть цільове ключове слово, дотримуючись цих принципів:
- Ключове слово має бути релевантним для вашої аудиторії. Зазвичай, це пов’язано з високим щомісячним обсягом пошуку.
- З іншого боку, ключове слово повинно стосуватися Вашого бізнесу. Досить очевидно, але часто ігнорується.
- Конкуренція за ключове слово повинна бути керованою відповідно до вашого бюджету та термінів.
- І останнє, але не менш важливе: після того, як ключове слово виконало всі три вищезгадані критерії, чи можна розширити перелік ключових слів?
Використовуйте якомога більше інструментів для дослідження ключових слів (відповідно до вашого бюджету). Можете використовувати такі інструменти, як Spyfu для перевірки цільових ключових слів вашого конкурента, Buzzsumo для пошуку актуальних ключових слів, або SEMrush і Ahrefs, серед іншого, для більш традиційного дослідження ключових слів.
Однак, навіть при наявності всіх доступних інструментів і технологій, іноді краще покладатися на свої сили та довіряти своєму інстинкту (і досвіду). Наприклад, такі ключові слова, як “слем-данк”, можуть бути очевидними для нас, людей, якщо ми орієнтуємося на нішу, пов’язану з баскетболом, але це може бути не помічено базовими алгоритмами дослідження ключових слів.
Складіть список ваших цільових ключових слів і розподіліть їх по цілях SEO і намірам користувачів (як ми обговорювали вище), а також розділіть за пріоритетами.
Крок 3. Запуск плану контент-маркетингу
Сказано раніше, що в міру того, як алгоритм пошукової системи стає все розумнішим, у 2021 році для технологічних та ІТ-компаній не буде найкоротшого шляху до SEO, за виключенням того, що у них дійсно буде високоякісний та релевантний контент, цінний для вашої аудиторії.
Таким чином, планування того, як ви будете підходити до свого контент-маркетингу заздалегідь, дуже допоможе в цьому процесі. Однак ми завжди будемо починати з питання “чому?”, який є намір користувача, який повинен бути головною рушійною силою процесу створення контенту.
У цілому, ось кілька ключових кроків у розробці плану контент-маркетингу:
- Заздалегідь вирішіть, хто буде/будуть брати участь в процесі розробки контенту, який, можливо, буде охоплювати:
- Вас особисто (якщо у вас є бажання і час, ви можете зробити це самі)
- Автор контенту
- Відеограф/режисер
- Голосовий виконавець подкастів
- SEO-маркетолог і/або стратег
- Графічний дизайнер
- Програміст (для веб дизайну, технічної оптимізації SEO і т.і.).
- Вивчіть список ключових слів, який ви склали вище, і перетворіть його в список тем. Якщо контент вже публікували в минулому, можна включити його і помітити як (готово). У майбутньому Ви можете вирішити оновити або повторно використовувати їх тим чи іншим способом, тому їх включення в список може допомогти. Знову ж таки, структуруйте список відповідно до мети/цілей пошуку та пріоритету. Це і є те саме “що”.
- Визначтеся з можливими каналами публікації — як або де ви збираєтеся поширювати контент:
- Ваш блог
- Medium.com та інші подібні сайти публікацій
- YouTube
- Інші платформи обміну відео (Vimeo і т. д.)
- Розсилка новин електронною поштою
- Публікація подкастів
4. Визначте, коли публікувати контент, як часто і таке інше.
5. Також дуже важливо, але часто ігнорується: як ми збираємося просувати контент (ми докладніше обговоримо це в розділі зворотних посилань тут).
6. Саме тут ми можемо розробити редакційний календар, використовуючи всі наші перераховані вище рішення. Можливо створити базову електронну таблицю, що містить:
- Дату публікації
- Хто буде працювати над контентом (творець/автор)
- Попередню назву або просто назву теми
- Цільове ключове слово(а)
- Опис
- Мета (цілі) для цього конкретного контенту
- Плановані канали публікації / розповсюдження
- Заклик до дії (якщо є) і провідний магніт (якщо є)
- Посилання/ресурси/ідеї
- Статус розробки/публікації
7. Виконуйте, контролюйте та оцінюйте робочий процес вашого контент-маркетингу. Цей процес буде включати підтримання постійного зв’язку з членами вашої команди (якщо такі є) з приводу:
- Ваших загальних маркетингових цілей, цілей контент-маркетингу та цілей, пов’язаних з SEO
- Чи розроблений контент правильно, відповідає якості і вашим стандартам. Для цілей SEO основним критерієм тут є наскільки ваш контент краще ніж у конкурентів по рейтингу.
- Упевненості, що член вашої команди зрозумів ваш план маркетингу контенту і може правильно використовувати календар контенту/редакції
За потреби, скорегуйте свою стратегію контент-маркетингу на основі вашої оцінки, особливо включаючи оцінку ефективності SEO (докладніше про це нижче або тут).
Важливо враховувати, що не слід занадто зосереджуватися на оптимізації ключових слів. включайте ваші цільові ключові слова природно, використовуйте синоніми й семантично пов’язані слова. Зосередьтеся на наданні релевантного і цінного контенту для людської аудиторії.
Пам’ятайте, що те, наскільки хороший ваш контент, зрештоюу буде головним фактором при визначенні результатів вашої SEO-кампанії.
Ми допоможемо вам здійснити професійне SEO-просування сайту
Вартість послуг – $1000 на місяць, тривалість проекту 3-5 місяців.
Крок 4. Правильний лінкбілдинг у 2021 році
Вище ми згадували, що сьогодні якість вхідних посилань – зворотних посилань – значно важливіше за їх кількість.
Отже, як можемо визначити якість зворотнього посилання? Хоча для відповіді на це питання не існує жодного універсального підходу, в цілому, головне враховувати, що якість зворотнього посилання прямо пропорційна авторитету вихідного веб сайту.
Ми можемо використовувати різні інструменти для аналітики – як безкоштовні, так і платні – для перевірки повноважень веб сайту, наприклад, знамениту метрику повноважень домену Moz і перевірку повноважень веб сайту Ahrefs, але також різні доступні та безкоштовні альтернативи.
Річ у тім, що отримати зворотні посилання з будь-яких високоякісних, авторитетних сайтів буде складно, якщо тільки ви вже не є великим сайтом або брендом в першу чергу – більшість з нас просто не є такими.
Враховуючи якість контенту як необхідну умову правильної побудови посилань, ви все ще можете використовувати кілька тактик для посилення результатів:
- Навмисно додайте щось до вашого змісту, що справді буде доречним.
Додавати зовнішнє посилання в контент чи ні? Це робиться для резервного копіювання відповідних даних або для надання інформації про щось, що дотично пов’язано з нашим контентом і зазвичай занадто довго обговорюється.
Наприклад, у цій статті ми, можливо, не захочемо давати визначення зворотних посилань, але це може бути корисно для читачів, тому ми можемо додати зовнішнє посилання на контент, в якому це обговорюються детальніше.
Іншою поширеною причиною є додавання посилань на дані, представлені в контенті, щоб надати їм певну вагу. Наприклад, якщо ми заявимо, що 50% технологічних компаній B2B використовують LinkedIn (як приклад), ми можемо пов’язати контент, який надав початкові цифри.
Ми можемо додавати такі дані та інформацію в наш контент – назвемо це ланцюжком посилань – в різних формах, таких як:
- Оригінальний звіт про дослідження або тематичне дослідження (біла книга, електронна книга і т. і.)
- Інфографіка, зображення та добре зроблені фотографії (переконайтеся, що ці зображення правильно оптимізовані, щоб Google міг індексувати їх як дійсні вхідні посилання)
- Контент для збору даних, подібний до цього, завжди буде залучати багато можливостей зворотного зв’язку, якщо все зроблено правильно
- Унікальна інформація, інструкції та цікавий контент завжди будуть залучати посилання
Будьте винахідливі та не бійтеся проб і помилок. На щастя, в ніші ІТ і технологій існує безліч способів включення даних, корисних порад і технічних фактів в наш контент. Це означає, що у вас є чимало можливостей отримати ці цінні вхідні посилання.
- Просувайте свій контент, щоб отримувати зворотні посилання
Справа ось у чому: ми обговорили те, як якість вашого контенту є дуже важливою для отримання зворотних посилань. Однак, незалежно від того, наскільки хороший ваш контен, він не принесе ніякої користі, якщо хтось дійсно не помітить і не скористається ним.
Саме тут просування контенту має двояке значення:
- Отримання більшого органічного трафіку на контент (що принесе різні переваги вашому сайту в цілому)
- Отримання більшої кількості зворотних посилань в процесі, що, своєю чергу, поліпшить ваш SEO-рейтинг, принесе більше органічного трафіку і створить ще більше зворотних посилань. Це розбудує довгострокову екосистему, в якій ви зможете безперервно генерувати трафік і зворотні посилання.
Просувайте свій контент, використовуючи всі доступні канали, і завжди прагніть отримувати як трафік, так і зворотні посилання в кожному рекламному каналі. Завжди будуйте відносини з діловими партнерами, впливовими особами в технологічній галузі та навіть зі своїми конкурентами. Будьте щедрими та спочатку зв’яжіть їх контент, і вони можуть стати цінними джерелами для ваших зворотних посилань в майбутньому.
Хороша новина полягає в тому, що вам дійсно не потрібно бути агресивним у своїх зусиллях по створенню посилань.
Насправді занадто швидке створення великої кількості посилань може бути контрпродуктивним і може привести до того, що Google покарає вас, особливо якщо ви отримаєте багато посилань низької якості. Замість цього просто прагніть отримати 1 або 2 високоякісних посилання на контент і будьте до цього готові. Ви також можете ознайомитися з моїми послугами зі створення посилань і консультаціями, якщо хочете працювати з професіоналом.
Крок 5. SEO-оптимізація на початкових етапах (технічна оптимізація)
Тепер, коли (сподіваюся) вміст працює належним чином, настав час оптимізувати технічний фактор та будь-які інші аспекти вашого веб сайту.
Cтворення зворотних посилань часто називають оптимізацією за межами сайту. Тут ми зосередимося на оптимізації на місці, як технічної, так і не технічної.
Нетехнічні оптимізації на сайті в основному включають оптимізацію контенту, таку як використання ключових слів, читаність вашого контенту і так далі.
З іншого боку, технічне SEO може бути дійсно складним і охоплювати різні області – від підвищення швидкості вашого сайту до розмітки структурованих даних.
Можливо, ви захочете ознайомитися з нашою попередньою інструкцією, що охоплює технічний контрольний список SEO тут, щоб отримати повнішу картину. Але для початку, є дві основні цілі в спробі технічної оптимізації:
- Забезпечення того, щоб Google (або інші пошукові системи) могли правильно індексувати та розуміти ваш веб сайт (і всі включені сторінки).
- Забезпечення найкращого користувацького досвіду (UX), щоб відвідувачі залишалися на нашому сайті якомога довше. Показники UX, такі як показник відмов і час очікування, тепер є як непрямими, так і прямими факторами ранжирування.
Виходячи з цих двох цілей, ось деякі важливі області, на яких слід зосередитися:
- Мобільність – чуйність (або, принаймні, мобільність) вашого сайту. Ви можете використовувати зручний для мобільних пристроїв інструмент тестування Google, щоб перевірити поточний стан вашого сайту.
- Швидкість завантаження сторінки. Деякі дослідження показали, що 50% відвідувачів негайно покинуть веб сайт, якщо він завантажується довше ніж за 3 секунди (стандартне 3G-з’єднання).
- Ви можете слідувати цьому посібнику Ніла Пателя для виконання ряду кроків, щоб забезпечити правильну і миттєву індексацію Вашого сайту.
- Правильно реалізуйте розмітку структурованих даних. Це дозволить вашому сайту бути життєздатним для повнофункціональних і розширених фрагментів. Можливо, ви захочете ознайомитися з цим посібником про те, як реалізувати розмітку структурованих даних для SEO.
- Оптимізуйте інтерфейс вебсайту (меню навігації, макет і т.і.), щоб ваш відвідувач міг отримати найкращі враження та максимально збільшити час перебування.
- Оптимізуйте всі елементи вашого контенту, включаючи відео та зображення.
- Регулярно тестуйте все і на якомога більшій кількості різних пристроїв.
Технічна SEO-оптимізація, як правило, не є разовою, а є безперервним процесом, в ході якого нам може знадобитися скорегувати наші підходи та повторно оптимізувати різні аспекти. Ось тут і починається наш наступний (і останній) крок.
Крок 6. Оцінка та повторна оптимізація
Цей останній крок стосується створення системи, в якій можемо проводити аудит і моніторинг нашого веб сайту і, зокрема, ефективності SEO.
SEO для ІТ-компаній – це, важливо відзначити, довгострокова стратегія, при якій зазвичай нам потрібно витратити від 6 до 12 місяців, перш ніж ми побачимо наш сайт на першій сторінці пошукової видачі Google. Ось чому підтримка послідовності та проведення регулярної оцінки є невід’ємною частиною.
Ми можемо використовувати різні інструменти, які допоможуть нам на цьому етапі, від безкоштовної Google Analytics до преміум-інструментів, таких як Ahrefs/SEMrush/Moz Pro і HubSpot. Однак знати, які показники відстежувати, важливіше, ніж просто використовувати найпопулярніший інструмент.
Ось деякі з найважливіших показників продуктивності, на які слід звернути увагу при оцінці SEO:
- Технічна сторона
- чи може пошукова система правильно індексувати ваш веб сайт
- швидкість завантаження (для цього ви можете використовувати Google PageSpeed Insights)
- мобільність-чуйність/мобільність-дружелюбність
- теги заголовків і мета-опису на всіх сторінках і чи правильно вони оптимізовані
- альтернативний текст на зображеннях
2. Аспект змісту
- чи немає у вашому контенті граматичних та орфографічних помилок
- перевірте актуальність інформації та наявність більш актуальних даних. В іншому випадку вам може знадобитися оновити свій контент
- правильна внутрішня сполучна структура
- чи відповідає контент поставленій меті/чи задовольняє він конкретні цілі пошуку
3. Показники продуктивності
- трафік з органічного пошуку
- реферальний трафік
- сторінки з відносно низьким/нульовим трафіком
- покращення/ погіршення в рейтингах
- профіль зворотних посилань і його поліпшення з плином часу
- найбільш ефективний і найменш ефективний контент
- коефіцієнт конверсії контенту
На основі цих показників, внесіть необхідні корективи в свою SEO-стратегію для ІТ- або технологічного бізнесу, щоб покращити її результати.
Заплануйте регулярну оцінку вашої загальної стратегії SEO і присвятіть час оновленню та використанню наявного контенту відповідно до його ефективності, оскільки це часто є найбільш трудомістким аспектом всього процесу.
Наостанок
Вуаля! SEO-стратегія технологічної компанії розроблена і готова до виконання.
Повторюю, дуже важливо розуміти, що SEO для ІТ- і технологічних сайтів – це довгострокова гра, і вам потрібно буде інвестувати не менше 6-12 місяців, перш ніж ви побачите значні результати від SEO-послуг для ІТ – і технологічних компаній. Однак, як тільки ваша SEO-стратегія буде добре розроблена, Ви отримаєте стійке джерело трафіку і перспективи, які можуть приносити дохід на довгі роки.
Як ми бачимо з покрокового керівництва вище, не існує секретної тактики для поліпшення SEO для вашої ІТ- або технологічної компанії: вся справа в узгодженості як в якості, так і в кількості. Якість вашого контенту і кількість публікацій. Якість ваших зворотних посилань і послідовність в природному розширенні вашого профілю зворотних посилань, і таке інше. Це марафон, а не спринт.
Кожен, безумовно, може спробувати і виконати SEO, найскладніше – діяти послідовно до кінця.