Внутрішні посилання для SEO: практичний посібник

Чому внутрішні посилання важливі для SEO?

Внутрішні посилання допомагають Google знаходити, індексувати та розуміти всі сторінки вашого сайту.

Якщо ви використовуєте їх стратегічно, внутрішні посилання можуть надсилати траст сторінки (також відомий як PageRank) на важливі сторінки.

Одним словом, внутрішнє посилання є ключовим для будь-якого сайту, який хоче отримати вищий рейтинг у Google.

Три переваги внутрішньої перелінковки

Внутрішні лінки важливі як мінімум із трьох причин:

  • Вони зміцнюють три частини воронки, передаючи траст з однієї сторінки на іншу (оптимізація пошуку).
  • Вони спрямовують відвідувачів на цінний, релевантний вміст (зручність використання/UX)
  • Вони спонукають відвідувачів діяти.

🟪 Як внутрішні посилання впливають на SEO?

Посилання передають рейтинговий потенціал від вебсайту до вебсайту, від сторінки до сторінки.

Коли одна сторінка посилається на іншу, вона передає частину свого трасту цій сторінці, збільшуючи ймовірність того, що друга сторінка отримає рейтинг. Більшість оптимізаторів пошуку називають це “авторитетом” або трастом.

Посилання з інших вебсайтів на ваш вебсайт передають домен рейтинг, що збільшує траст (і потенціал ранжування) усіх сторінок вашого вебсайту. Внутрішні посилання цього не роблять.

🟪 Що ж таке внутрішнє посилання?

Це посилання з однієї сторінки в одному домені на іншу.

Вони є на кожному вебсайті, але більшість людей не усвідомлюють, що при стратегічному використанні внутрішні посилання можуть суттєво підвищити ефективність сайту в пошукових системах.

Деякі ваші сторінки мають більший авторитет, ніж інші. Це сторінки, на які вже були посилання з інших сайтів. Ваша домашня сторінка – найкращий приклад.

Посилання з цих сторінок на інші сторінки передадуть більше авторитету та значення SEO.
Деякі ваші сторінки отримають трохи більший авторитет, ніж інші. Ці сторінки можуть мати рейтинг, але не настільки високий. Можливо, вони займають високе місце на другій сторінці. Посилання на ці сторінки можуть допомогти вашому сайту зайняти кращі позиції.

Посилання з першого типу сторінки на другий – це просто, безкоштовно та швидко, і може змінити рейтинг та трафік.

🟪 Покроковий процес пошуку сторінок

Покроковий процес пошуку сторінок обох типів та найкращих можливостей внутрішнього зв’язку:

1. Яка із ваших сторінок має найбільший авторитет?

Для цього ви можете використовувати такі інструменти SEO, як Moz, або безкоштовний інструмент – Google Search Console.

У Moz – це звіт “Найпопулярніші сторінки”. Він покаже усі ваші сторінки, упорядковані за Page Authority. Посилання на сторінки з вищими повноваженнями передаватимуть найбільший рейтинг. Це – сторінки, на які слід зробити посилання.

Немає програмного забезпечення? Жодних проблем. Просто загляньте в Google Search Console у звіт «Посилання> Зовнішні посилання/Найпопулярніші пов’язані сторінки». Тут показано сторінки, які мають найбільше зовнішніх посилань і, отже, найбільше повноважень. Відсортуйте за “Джерелами доменів”. Ваша домашня сторінка, швидше за все, буде вгорі, але скануйте до внутрішніх сторінок.

Бачите будь-які старіші, авторитетні дописи в блозі? Це – сторінки, які можуть отримати найбільший рейтинговий потенціал.

2. Яка із ваших сторінок має майже високий рейтинг?

Використовуйте Google Analytics для пошуку.

  • Перейдіть до звіту Звіт>Оптимізація пошукової системи> Запити. Якщо ви не отримуєте багато трафіку від пошуку, просто встановіть довший діапазон дат, і у вас буде більше даних.
  • Створіть розширений фільтр, щоб ви могли бачити лише фрази, для яких ви оцінюєтесь вище 10 (як, наприклад, “середня позиція” перевищує десять, що, як правило, означає, що ви займаєте верхні позиції на другій сторінці в Google).
  • Сортуйте за середньою позицією. Це список фраз, для яких ви майже посідаєте високе місце.
  • Зайдіть в Google і знайдіть кожну фразу, щоб підтвердити рейтинг і знайти відповідну сторінку. Не дивуйтеся, якщо деякі фрази важко знайти. Якщо у вас є проблеми з пошуком фрази зі звіту про запити в результатах пошуку, не зупиняйтеся на цьому; просто перейдіть до наступного.

    Інструмент SEMrush полегшує отримання цих даних, але вам знадобиться платна версія (вона того варта!) Перейдіть до розділу Аналіз доменів> Органічні дослідження> Позиції звичайного пошуку. Там є меню, що випадає, яке швидко фільтрує рейтинг, щоб показати вам лише дві фрази на сторінці.

    Також зверніть увагу на крайню праву колонку. Цей звіт показує рейтинг, який має сторінка. Зручно, правда? Звіт Google Search Console> Запити цього не робить.

Сподіваємось, ви знайшли кілька чудових сторінок, що розміщені у верхній частині другої сторінки й готові отримати більше авторитету та більше видимості. Тепер ви знаєте, на що посилатися.

3. Посилання з першої сторінки на другу.

Зі сторінки з високим авторитетом просто створіть посилання десь у тексті сторінки на сторінку з високим рейтингом.

Кілька порад: якщо можливо, використовуйте ключову фразу в опорному тексті посилання. Наприклад, посилання з опорним текстом, де сказано «поради щодо встановлення кабелю», допоможе вказати, що на цій сторінці йдеться про монтаж кабелю. Текст прив’язки, орієнтований на ключові слова, напевно, кращий, ніж “читати більше” або “натиснути тут”.

Чи дбає Google про ключові слова в тексті прив’язки? Можливо, так. Це припустив Джон Мюллер у Twitter:

внутрішні посилання SEO, Внутрішні посилання для SEO: практичний посібник

Ми допоможемо вам з внутрішніми посиланнями для SEO.

Вартість послуг – $1000 на місяць, тривалість проекту 3-5 місяців.

🟪 Об’єднаймо все це у набір найкращих практик внутрішньої перелінковки.

Як виглядають ці посилання? Скільки ви додаєте? А куди?

  1. Додайте внутрішні посилання, де б це допомогло вашим читачам.
    Подумайте про свого відвідувача. Чи може посилання, додане тут, покращити їх досвід? Якщо так, тоді додавайте. Це повинно бути природно.
    Навіть якщо ви думаєте про SEO, зробіть кожне посилання для відвідувача.

  2. Посилання між сторінками в тілі статті
    Контекст кожного посилання важливий. Більшість SEO вважають, що посилання в тілі тексту сприймаються краще, ніж посилання в навігаційному меню чи футері.

  3. Посилання від нового до старого та від старого до нового
    Отримали нову публікацію, яка стосується старої, цінної публікації чи сторінки? Додайте посилання. У вас є старіша публікація, яка все ще отримує трафік від пошукових систем або соціального обміну? Додайте посилання.

  4. Посилання зі сторінок з високим авторитетом на сторінки, які майже посідають високе місце.
    Ось як внутрішні посилання допомагають SEO.

  5. Посилання зі сторінок з високим трафіком на сторінки з високим коефіцієнтом конверсії.
    Це те, як внутрішні посилання можуть розширити ваш список.

  6. Використовуйте описовий (та орієнтований на ключові слова) прив’язний текст у тексті посилання.
    Використовуйте цільове ключове слово сторінки, на яку ви посилаєтесь, в тексті прив’язки. Коли текст посилання включає цільову ключову фразу, це допомагає вказати на відповідність сторінки Google.
    Можливо, вам доведеться проявити творчість, щоб знайти способи використовувати довші фрази як посилання.

  7. Не можете знайти способи використання ключових слів у тексті прив’язки? Додайте “Пов’язані посилання”
    Не потрібно занадто фантазувати. Просто додайте “Пов’язане посилання” після відповідного абзацу, посилаючись на свою статтю, використовуючи заголовки (які, ймовірно, включають цільову ключову фразу) як текст посилання.

  8. Переконайтеся, що на кожній сторінці продажу є заклик до дії.
    Це – ваше найважливіше внутрішнє посилання, оскільки воно спрямовує відвідувача до конверсії. Тож переконайтеся, що на кожній сторінці продажу на вашому сайті є CTA.
    І коли ви робите це CTA, стежте за своїми дієсловами. „Натисніть тут” та „Зв’яжіться з нами” насправді не є закликом до дії.

  9. Не перестарайтеся.
    Загальна кількість посилань на будь-якій сторінці, включно з навігацію, ніколи не повинна перевищувати 75-100. Все, що перевищує – це забагато.
    Менше посилань означає, що через кожне з посилань буде передано більше трасту.

  10. Знайдіть і виправте неробочі внутрішні посилання!
    Погані посилання шкідливі для UX та SEO. Ви можете знайти їх, використовуючи перевірений додаток Screaming Frog (платний), або просто подивитись їх в Analytics (безплатно).
    Перейдіть у розділ «Поведінка»>«Зміст сайту» та виберіть «Заголовок сторінки» як свій вимір. Потім відфільтруйте цей звіт за “Сторінку не знайдено” (або, незалежно від назви вашої сторінки, 404).

    Цей звіт є списком неправильних URL-адрес. Клацніть на будь-який з них, потім – на Підсумок навігації над звітами. Бачите список “Шлях попередньої сторінки”? Це сторінки з неробочими внутрішніми посиланнями.

Зараз, коли ви вже знаєте, що робити, погляньте на свої внутрішні посилання, додайте їх, трохи відшліфуйте, а потім рухайтесь далі. Не витрачайте на це час. Перевіряйте свій сайт кілька разів на рік, а потім поверніться до інших видів діяльності, які покращують трафік та конверсії.

2 (Demo)
напишіть нам
Відповімо за 20 хвилин!

    Related Posts

    Privacy Preferences
    When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.