12 Основних Питань, які Слід Поставити при Пошуку SEO-компанії

SEO знаходиться на підйомі як одна з найперспективніших маркетингових практик. За прогнозами, до 2028 року світовий ринок пошукової оптимізації досягне 122,11 мільярда доларів. Концепція SEO полягає в поліпшенні якості та кількості трафіку, який ваш вебсайт отримує з вебплатформ. Простими словами, це ваш спосіб зробити свій вебсайт більш видимим та ефективним з точки зору онлайн-маркетингу. Варто також зазначити, що все більше і більше підприємств покладаються на SEO-компанії, які значно покращують їх вебсайт в цьому аспекті. Чому ж ці агентства користуються такою популярністю? Як вони можуть допомогти вам і як ви можете бути впевнені, що покладаєтесь на правильне SEO-агентство? Прочитайте цю статтю, щоб отримати всі відповіді, які можуть вам знадобитися.

Як SEO може допомогти вам?

Більшість людей думають, що SEO це видимість вашої сторінки в пошуковій видачі Google. Насправді ця думка не далека від істини. Однак досвідчені фахівці в цій сфері, такі як Bizzzdev, скажуть вам, що про пошукову оптимізацію та її основні цілі потрібно знати набагато більше. Серед найбільш цінних частин цієї маркетингової практики можна відзначити:

 • Оптимізація внутрішньої структури посилань вашого сайту;
 • Збільшення конверсії відвідувачів;
 • Кількість зовнішніх зворотних посилань;
 • Підвищення авторитету домену;
 • Зниження показника відмов;
 • Збільшення часу перебування відвідувачів на вашій сторінці;
 • Збільшення органічного трафіку.

Все вищезазначене підвищує видимість вашого сайту. Крім того, вони можуть покращити взаємодію користувачів з сайтом, а це також додає йому популярності. Проблема полягає в тому, що для підвищення SEO-рейтингу сайту необхідно провести певні складні маніпуляції з його контентом. Мова йде не тільки про використання ключових слів, але й про впровадження правильних структур вебсторінок, макетів, пропорцій та розмірів тексту. Кількість речей, які потрібно враховувати, дуже велика, і вона також включає деякі не дуже популярні, але дуже ефективні приховані практики. Тож, щоб зберегти все в цілості й недоторканості, ви повинні покластися на професіоналів. Обов’язково ознайомтеся з цим списком питань до SEO-компанії для кращого розуміння цього процесу.

Ми допоможемо вам здійснити професійне SEO-просування сайту

Вартість послуг – $1000 на місяць, тривалість проекту 3-5 місяців.

Які питання ставити при виборі SEO-компанії?

 1. Чи є у вас досвід в моїй сфері?
 2. Яку стратегію SEO ви будете застосовувати?
 3. Які будуть ключові показники для ваших послуг?
 4. Які інструменти ви використовуєте?
 5. Які тематичні дослідження ви вибрали?
 6. Як я буду залучений до процесу?
 7. Як ви організуєте аудит?
 8. Як швидко я побачу результати вашої роботи?
 9. Як ви підходите до побудови зв’язків?
 10. Чи допоможуть ваші послуги досягти успіху в конкурентній боротьбі з [назва конкурента]?
 11. Що відбувається після закінчення контракту?
 12. Яку модель ціноутворення ви використовуєте?

🟪 1. Чи є у вас досвід в моїй сфері?

Співпраця з досвідченими SEO-експертами — це вагомий внесок у ваш загальний успіх. Але як ви знаєте, що ці фахівці достатньо досвідчені для досягнення ваших конкретних цілей? Ключовим фактором є їх досвід у вашій області. Як SEO-компанія розуміє контекст вашої галузі та ваші конкретні потреби? Іншими словами, не варто очікувати, що компанія, яка займалася SEO-просуванням будівельних послуг, досягне успіху в просуванні сайту ІТ-послуг. Це не означає, що вони не можуть приймати нові виклики і якісно з ними справлятися. Однак обов’язково уточніть, чи розуміють вони вашу тематику, її тенденції та вимоги ринку. Якщо з цим все зрозуміло, то можна починати роботу.

🟪 2. Яку стратегію SEO ви будете застосовувати?

Це одне з основних питань, яке варто поставити SEO-агентству. Без конкретної відповіді ви можете почати сумніватися у кваліфікації ваших SEO-партнерів. Річ у тім, що існує багато різних стратегій для пошукової оптимізації вашого сайту. Деякі SEO-компанії віддають перевагу ключовим словам високої складності, які мають великий пошуковий потенціал, в той час, як інші зосереджуються на кількості й перевантажують таким чином контент.

Існують SEO-агентства, які встановлюють надзвичайно точні вимоги до вашого контенту, суворо визначаючи обсяг тексту і розподіляючи ключові слова з математичною точністю. Це лише кілька прикладів підходів до SEO, а є ще десятки інших. Ви повинні розуміти, який шлях оберуть ваші SEO-фахівці, адже такі рішення безпосередньо впливають на якість і стиль вашого контенту. Це також допоможе вам зрозуміти, як SEO вплине на ваше загальне просування в Інтернеті.

🟪 3. Які будуть ключові показники для ваших послуг?

Поширеною проблемою в SEO бізнесі є те, що його результати важко виміряти. Зазвичай все зводиться до збільшення відвідуваності сайту. Але чи тільки трафік має значення? Багато власників бізнесу кажуть, що їх трафік збільшився після того, як вони найняли SEO-агентство, але якість відвідувачів сайту різко знизилася. Як знайти баланс? Перш за все, визначте свої цілі для SEO-стратегії та метрики, які дійсно мають для вас значення. В ідеалі, мова йде про комбіновані показники, які охоплюють кількість відвідувачів сайту і показники їх конверсії. Це допоможе вам оцінити роботу SEO-команди в майбутньому. І саме так ви вирішите, чи потрібні вам ці люди взагалі. 

🟪 4. Які інструменти ви використовуєте?

Це ще одне питання, яке допоможе вам зрозуміти рівень кваліфікації вашого SEO-агентства. Справжні експерти галузі використовують відповідне програмне забезпечення. Ймовірно, вони згадають Ahrefs як одного з визнаних лідерів, але лише Ahrefs може бути недостатньо для забезпечення якісної пошукової оптимізації. Як мінімум необхідно використовувати Google Search Console та деякі професійні інструменти, які допоможуть виміряти розмір тексту та відсоток ключових слів. Загалом, обов’язково вивчіть останні тенденції у сфері програмного забезпечення для SEO та з’ясуйте, чи готова ваша SEO-агенція слідувати цим тенденціям.  

🟪 5. Які тематичні дослідження ви вибрали?

Одним з найкращих доказів якості роботи SEO-агентства є портфоліо успішно реалізованих проєктів. Якщо компанія надає таке портфоліо, їй безумовно є чим пишатися. Для вас це відмінна можливість оцінити реальну експертизу цих фахівців. Ви можете перевірити рівень клієнтів, з якими вони працювали, і зрозуміти, які завдання вони можуть вирішувати. Крім того, вивчаючи портфоліо SEO-агентства, ви отримуєте чудову можливість зрозуміти їх підхід до роботи. 

🟪 6. Як я буду залучений до процесу?

Перш ніж залучати SEO-компанію, визначте наскільки ви хочете бути залученими в процес. Ви плануєте контролювати всі основні етапи й приймати ключові рішення? Або, що більш ймовірно, ви просто хочете, щоб усіма справами займалися професіонали з пошукової оптимізації? В обох випадках вам варто уточнити підхід вашої SEO-компанії. Це допоможе вам сформувати очікування від співпраці, інакше вас можуть чекати неприємні сюрпризи. Наприклад, вам доведеться працювати з компанією, яка не пропонує вам великого простору для залучення, навіть якщо це для вас життєво необхідно. Або, навпаки, вас можуть дратувати SEO-спеціалісти, які постійно щось уточнюють, тоді як все, що вам потрібно — це час і повна концентрація на вирішенні бізнес-завдань. 

🟪 7. Як ви організуєте аудит?

Щоб тримати все під контролем, потрібен постійний аудит. Навіть якщо у вас нібито не вистачає часу це, аудит залишається важливим доказом якості та відповідальності ваших партнерів. Тому переконайтеся, що ви розумієте, як ваша SEO-агенція триматиме вас в курсі подій. Уточніть, чи будете ви організовувати щотижневі онлайн-зустрічі, взаємодіяти віч-на-віч, підтримувати зв’язок через месенджери, або отримуватимете детальні звіти час від часу. Переконайтеся, що ваша SEO-агенція вміє звітувати й готова тримати вас в курсі всіх питань. 

🟪 8. Як швидко я побачу результати вашої роботи?

Всі SEO-кейси та стратегії є унікальними. Тому не існує загальних часових рамок, які б підходили до всіх проєктів з пошукової оптимізації. Багато залежить від ваших цілей, продукту або послуги, які ви просуваєте, загальної конкуренції на ринку, стратегій ваших конкурентів, і так далі. Проте вам все одно потрібні деякі часові рамки, принаймні дуже загальні, на які можна спиратися. Це допоможе вам просунутися в плануванні довгострокової бізнес-стратегії. Крім того, така інформація допоможе зрозуміти, що SEO-агенція чітко розуміє справу, знає, що робити, і бачить, як це може спрацювати. Якщо ж ваша SEO-агенція обмежується занадто загальними заявами й не може запропонувати жодних часових прогнозів, це поганий знак для вас. 

🟪 9. Як ви підходите до побудови зв’язків?

Це питання можна перефразувати так: “Чи віддаєте ви перевагу якості над кількістю?”. Агентство з пошукової оптимізації може пообіцяти вам неабияку кількість посилань, але якою буде їхня якість? Якщо ваша мета — не просто підвищити видимість сайту, а завоювати солідний статус серед цільової аудиторії, то такий підхід вам не підійде. Адже одне якісне посилання з авторитетного сайту коштує більше, ніж сотні неякісних посилань у коментарях до блогу або на підозрілих сайтах. Тому, обираючи SEO-компанію, обов’язково уточнюйте та визначайте стратегію розробки посилань. 

🟪 10. Чи допоможуть ваші послуги досягти успіху в конкурентній боротьбі з [назва конкурента]?

Швидше за все, у вас є конкретні конкуренти, яких ви хочете перевершити. Коли справа доходить до пошуку SEO-компанії, варто їх згадати. По-перше, це допоможе агенції набагато краще зрозуміти ваші потреби. По-друге, ви зрозумієте, чим вам може бути корисна співпраця з цією командою. Ви отримуєте чудові шанси зрозуміти, як працює ваша SEO-команда і як вони планують розв’язувати ваші проблеми. Чи будуть вони просто слідувати стратегіям ваших основних конкурентів? Або, можливо, ці фахівці запропонують унікальну торгову пропозицію, яка допоможе вам виділитися на тлі конкурентів. У будь-якому випадку, відповідь на це питання проілюструє чого ви можете очікувати від співпраці у сфері SEO. 

🟪 11. Що відбувається після закінчення контракту?

У якийсь момент ваша співпраця з компанією, що займається пошуковою оптимізацією, закінчиться. Що буде далі? Чи надасть вам ваша SEO-компанія якісь гарантії на майбутнє? Чи можливо відновити співпрацю в разі потреби? Ці та схожі питання дуже актуальні в довгостроковій перспективі. І всі вони можуть бути зведені до простого питання про те, що буде, коли закінчиться ваш контракт. Тому обов’язково поставте його, наймаючи SEO-компанію, адже така інформація убезпечить вас від багатьох неприємних сюрпризів. 

🟪 12. Яку модель ціноутворення ви використовуєте?

І, нарешті, фінансове питання. Важливо врегулювати всі питання, пов’язані з грошима, до того, як ви почнете працювати з тією чи іншою компанією. Не соромтеся запитати команду з пошукової оптимізації про модель ціноутворення, яку вони використовують. І не забудьте порівняти її з вашим бюджетом і прогнозованими доходами, щоб зрозуміти, чи має сенс така співпраця взагалі. 

Отже, одне з першочергових питань, яке слід задати SEO-маркетологам — як вони встановлюють ціни на свої послуги. Чи працюють вони з фіксованою оплатою? Чи, можливо, точно вимірюють результат своїх зусиль і беруть з вас відповідну плату? Це не той тип питання, де ви можете задовольнитися загальною відповіддю. Варто домагатися максимально детальної інформації. Навіть найменші деталі про додаткові податки й те, як успішні показники конвертуються у збори, дійсно мають значення.

Висновки

Тепер ви знаєте, що існує досить великий перелік питань, які варто поставити SEO-компанії, плануючи свою співпрацю. Не сприймайте цей список як універсальну інструкцію. Ви завжди можете адаптувати питання під свої потреби. Вищезгаданий список тут лише для того, щоб виокремити те, що дійсно має значення. Існує ймовірність, що Вас не задовольнять всі відповіді, які Ви отримаєте. І це не обов’язково означає, що дане SEO-агентство не заслуговує уваги. 

Однак ці питання, які варто поставити SEO-компанії, допоможуть вам направити комунікацію в потрібне русло. І висвітлять суть майбутньої діяльності задовго до того, як ви почнете співпрацювати над пошуковою оптимізацією вашого сайту. Отже, вивчайте меню пропозицій, використовуйте ці питання і залучайте найкращі SEO-агентства на ринку.

2 (Demo)
напишіть нам
Відповімо за 20 хвилин!

  Privacy Preferences
  When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.