Copy of Copy of Unnamed Design (1)

Як без шкоди для трафіку перемістити сайт

Сьогодні розкажемо вам кілька практичних порад, як без жодних негативних наслідків перемістити сайт на новий домен. Також поговоримо про те, як правильно з’єднати домени й отримати від цього максимум вигоди.

З'єднання доменів: що це таке і для чого воно нам потрібно?

Під з’єднанням доменів розуміємо своєрідне “склеювання”, тобто об’єднання кількох доменів в індексах пошуковиків. Внаслідок цього процесу отримаємо один основний домен, що буде найкраще видаватися пошуковими системами, інші домени –  дзеркальні, тобто не потрапляють у пошук.

Дзеркальні домени – це так звані дублікати ресурсу. Як правило, вони розміщені за іншими урлами чи взагалі на інших серверах.  Навіщо такі дзеркала взагалі потрібні?

З’єднання доменів зазвичай необхідне у випадках, коли змінюється ім’я домену, наприклад, внаслідок ребрендингу компанії. Також “склеювання” використовується для дублікатів ресурсів, якщо ті знаходяться за різними адресами. Інколи сайт може бути доступним за адресами із використанням приставки www і без неї. У такому разі ми теж можемо скористатися з’єднанням доменів. І насамкінець, така процедура буде корисна при установці сертифікатів SSL, а також при розміщенні в різних доменних зонах.

Способи склеювання доменів

Перш ніж приступити до процедури склеювання, необхідно обрати пріоритетний домен. Тут важливо звернути увагу на такі фактори, як вік сайту, його історія та позиції при пошуковій видачі, вони повинні бути найкращими. Також домен не повинен бути під санкціями.

Наступний крок –  зробити так, аби пошукові роботи змогли індексувати та сканувати домен. За допомогою сервісу Netpeak Spider ви зможете надати такий доступ.

Надалі потрібно прослідкувати, аби через пошук одного вебресурсу в результатах фактично не з’являлися дві схожі адреси, адже це найгіршим чином впливатиме на ранжування сайту.

У такому випадку логічним кроком буде налаштування редиректу 301. Це створюється для того, аби при переході вас перенаправляло на основну сторінку.

Отже, для налаштування редиректу з дубліката на головний ресурс додаємо повідомлення про переадресацію до .htaccess вебсторінки. Цю процедуру необхідно повторити ту кількість раз, скільки є копій-дзеркал.

Важливо буде додати про структури сайтів. Якщо вони є ідентичними, тоді переадресацію потрібно зробити на такі ж самі сторінки основного ресурсу, проте якщо структура дещо різна, тоді налаштування редиректу варто націлити на найбільш схожі сторінки. Проте часто трапляється ситуація, коли структури кардинально різні, то редирект виглядатиме таким чином: сторінки, яким не має аналогів у новій структурі, ми переадресовуємо на основну сторінку головного ресурсу.

Google Search Console для склейки доменів

Завдяки оновленню цього ресурсу ми зможемо перенести сайт з одного домену на інший. Для цього скористайтеся інструментом “Зміна адреси”, проте цей сервіс не зможе допомогти вирішити такі речі, як перехід http на https, перехід з www на домен без www, переміщення сторінок сайту з одного розділу в інший тощо. У таких випадках краще використати редирект 301.

Ми допоможемо вам здійснити професійне SEO-просування сайту

Вартість послуг – $1000 на місяць, тривалість проекту 3-5 місяців.

Перевірка з'єднання доменів

Таку перевірку необхідно зробити, аби розуміти, чи правильно визначився головний домен. Є кілька способів, як це зробити.

Для початку можна скористатися пошуком, де вводимо «site: новий домен сайту». Основний домен обрано правильно, якщо в пошуку не висвітлюються інші копії.

Також можемо скористатися спеціальним ресурсом –  Redirect Path. З його допомогою можна побачити налаштування редиректу 301.

І насамкінець використаймо для перевірки GSC. Варто лише переглянути статистику копій-дзеркал, і якщо вона позитивна, тобто туди йдуть переходи та перегляди, отже “склейка” створена неправильно.

Уникайте помилок про об'єднанні доменів

Пропонуємо розглянути типові помилки, які можуть трапитися при склеюванні:

  • Недоступна індексація для домену. Зрозуміти, чи відкритий домен для індексації можна за допомогою інструментів GSC.
  • Відмінний контент. Наповнення доменів повинно бути максимально схоже, інакше робити склеювання немає сенсу.
  • Помилки при налаштуванні редиректу 301, наприклад переадресації на нерелевантні сторінки тощо.

Сподіваємося, що цей короткий гайд був для вас корисним і ви змогли почерпнути для себе щось нове.

2 (Demo)
напишіть нам
Відповімо за 20 хвилин!

    Privacy Preferences
    When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.